Играјте во живо блек џек забава на познатите личности денес - освојте вистински пари

Казино игрите во живо одговараат на поединци кои бараат задоволство од коцкањето и средство за опуштање. Забавата за блек џек во живо на познатите од Evolution е одличен избор за љубителите на блек џек во потрага по живо искуство. Меѓутоа, оваа игра на маса не се препорачува за луѓе со социјални аверзии. Ќе биде бучна и многу интерактивна сесија, чиј домаќин ќе биде дилер во живо во казино ориентиран кон забава. Учесниците ќе најдат маси за да се дружат со други играчи или да одржуваат групни дебати без да ги напуштат своите домови. Иако ретко, некои казина во живо обезбедуваат тивки маси во нивните лобија за тивки играчи.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е блек џек забава на славните во живо?

Забавата за блек џек на славните во живо е забавна и побрза верзија на обичната блек џек. Таа е развиена од еден од врвни даватели на софтвер за казино во живо, Еволуција игри, која има студија во Малта, Канада и Латвија. Играта се емитува со технологија на син и зелен екран што дава реална претстава на табелите на ист начин како што се појавуваат во копнените казина. Додека ги ставаат своите облози, играчите можат да видат и други обложувачи кои си ја пробуваат среќата во различни титули.

Најпрепознатливата карактеристика на играта е тоа што е домаќин на енергично дилерско дуо, што гарантира дека играта ќе одговара на нејзиното име. Тие одржуваат оптимистичка атмосфера онолку долго колку што е потребно. Еден од дилерите ги ангажира играчите во разговор во живо на која било тема. Ова има за цел да создаде впечаток за вистинската прослава на блек џек.

Како да се игра во живо блек џек забава на познати личности

Било кој дилер во живо онлајн казино напојувано од Evolution Gaming има приватен дел со добро осветлено студио за славните Блек Џек забава. Копчињата за разговор, контролите за звук и видео, правилата на играта и другите функции за навигација се достапни на горниот дел од екранот на казиното во живо. Фановите ќе најдат маса со седум седишта и опција за Bet Behind која дозволува неограничен број на учесници.

Блек Џек партијата на славните се движи побрзо благодарение на функцијата Pre-Decision која е ексклузивна за најдобрите казина во живо од Evolution Gaming. Тоа им овозможува на играчите да преземаат активности пред нивниот ред, а со тоа да ја забрзаат нивната игра. Со претходна одлука, може да се застане, да се удри, да се удвои или да се подели почетната рака без разлика на положбата на масата.

За разлика од повеќето казино игри во живо каде играњето е дизајнирано да ги минимизира режиските трошоци, ниските влогови се дозволени на блек џек забавата во живо на познатите личности. Така, тивките играчи можат да ги пригушат звуците, да уживаат во блек џек со ниски граници и целосно да се откажат од воодушевувачкото расположение.

Правилата на блек џек партија во живо на познати личности

Славната блек џек партија користи 8 палуби карти, а дилерот стои на 17. Ако почетната рака се состои од карти со иста вредност, тогаш играчот може да ја подели и удвои. Разделувањето на кецовите ќе резултира со поделена карта на секоја од нив. Дополнително, движењето двојно надолу не е дозволено по разделувањето, иако обложувачите можат да го поминат овој пат откако ќе им биде поделена првата рака.

Разделувањето е секогаш најбезбедната опција кога играчот има пар 8-ки или асови. Нормално, обложувачите ќе се поделат за да играат со две раце ако нивниот прв пар е идентичен. Станува уште поинтересно кога имаат пар 8-ки или два кеса. Откако ќе ги разделите двата асови, постои шанса да направите блек џек со една карта. Од друга страна, разделувањето на пар 8-ки (еквивалент на 16 и најлошата рака), го намалува ризикот од надминување на 21 во следната рунда. Разделувањето на 8 ја зголемува шансата да стигнете до 18 во следната картичка.

Важни размислувања

Кога играте блек џек забава во живо на познатите личности за вистински пари, играчите треба да знаат дека имаат ограничено време за обложување. Ако играчите сакаат да ги отфрлат сите странични облози, се што треба да направат е да ги елиминираат од казино во живо игри на маса преку копчето за напредни поставки. Ако подоцна се предомислат, секогаш можат да го штиклираат полето за странични облози за да ги откријат облозите зад, совршените парови, 21+3 и главниот облог.

Дилерот ќе понуди осигурување кога неговата до картичка е Аце. Играчот ќе предвиди дека следната карта е 10, што ќе резултира со блек џек. Ако одлучат да се заштитат со осигурување, нивниот влог се намалува на 50% од првичниот облог. Многу пати, ризикот не вреди.

Исплати на блек џек забави на познати личности во живо

Шансите за победа зависат од:

 • Како изгледаат првите две карти на играчот
 • Вредноста на првата карта на дилерот

Како што е наведено погоре, има 8 палуби со карти и две дополнителни странични облози (21+3 и Совршени парови). Со совршените парови, играчот се обложува на нивните први два пара карти. Еве ги исплатите за различни парови:

 • Соодветен пар- 25:1

 • Неприкладен пар во боја- 21:1

 • Неспоредлива боја и костум- 6:1

  Со облог од 21+3, првата карта на дилерот и првите 2 карти на играчот создаваат покер рака со 3 карти која може да плати на следниов начин:

 • Флеш со три карти – 5:1

 • Стрејт со три карти- 10:1

 • Тројни- 30:1

 • Стрејт Флеш- 40:1

 • Соодветен вид - 100:1

  Страничниот облог бара купување во опсег помеѓу $1 и $250.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)