Играјте Live Dragon Tiger AGIN Vegas денес - Освојте вистински пари

Секој играч може многу да се забавува онлајн во казино во живо. Игрите во казино во живо се емитуваат во реално време преку видео врска во живо од масата за казино. Играта во живо од физичко казино ја пренесуваат играчите од нивните домови, канцеларии или во движење.

На платформата за казино во живо, играчите можат да ставаат облози на своите компјутери и да ја користат функцијата за разговор на веб-страницата за директно да комуницираат со дилерот на онлајн казино во живо. Asia Gaming, еден од најдобрите добавувачи на софтвер за казино во живо, се обидува да осигура дека овие интеракции еден-на-еден играч-дилер ги прават играчите да се чувствуваат како да се на вистинското казино.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е Dragon Tiger AGIN Vegas?

Dragon Tiger AGIN Vegas, познат и како варијанта на бакара со две карти, е популарна игра со дилер во живо во казино во Азија. Се вели дека потекнува од Камбоџа и го претставува конфликтот помеѓу Јин и Јанг. Некои луѓе мислат дека тоа е само азиска верзија на Казино војна. Без разлика, казиното во живо Dragon Tiger се здобива со популарност дури и надвор од Азија поради неговите едноставни правила и брзи кругови. Сличноста со бакара произлегува од фактот што обложувачите не се натпреваруваат против дилерот во казино во живо. Наместо тоа, тие избираат на која рака да се обложуваат.

За разлика од бакара, каде секоја рака добива две карти, а понекогаш и трета пред да се пресметаат вкупните збирки на раката, секоја рака во живо казина Dragon Tiger AGIN Vegas добива само една картичка. Тоа е едноставно како тоа. Тие се споредуваат и победува оној со највисок резултат. Оваа конфигурација на играта овозможува три основни облози, и развивач на софтвер во казино во живо познат по тоа што произведува живи Dragon Tiger, Asia Gaming, ги следи овие упатства. Live Dragon Tiger AGIN Vegas е достапен во најдобрите казина во живо, каде што дилер со луѓе емитува програма од големото филипинско студио на компанијата.

Како да се игра Dragon Tiger AGIN Vegas

Играта се прикажува во режим на цел екран, при што се гледаат табелата и областа за обложување. На казино во живо дилер седи на маса, дели од чевелот од карти. На масата се достапни осум места, а играчите прво треба да седнат пред да почнат да играат.

Следниот чекор е да се изберат вредностите на чиповите што ќе се користат за ставање облози. Кога ќе започне одбројувањето, играчите можат да ги стават своите облози со ставање чипови во одредени области.

Кога часовникот чука дванаесет, дилерот на казино во живо зема две карти од чевелот, една за Змејот и една за Тигарот, ги става свртени надолу и ги открива нивните вредности. Највисоката точка е крал, додека најниската точка е кец. Највисокиот резултат победува. Ако двете карти имаат ист број на поени, рундата ќе заврши нерешено.

Правилата на змејот тигар АГИН Вегас

Кога играчите ќе седнат да ја играат оваа игра во живо во a казино во живо, Dragon Tiger AGIN Vegas, тие едноставно ја избираат големината на облогот и дали сакаат да се обложуваат на змејот, тигарот или вратоврската. Играчите се обложуваат на тоа која од двете раце ќе ја добие повисоката вредност на картата, при што кецот е најнизок (еден), а останатите се рангирани како во покер, така што 2-9, 10, J, Q и K.

Дилерот на казино во живо потоа ќе дели една карта свртена нагоре на секој играч, користејќи осум стандардни палуби од 52 карти и ќе победи највисоката карта. Ако двете вредности се исти, натпреварот е нерешен. Кога играчот ќе победи со змеј или тигар, тој добива повратен резултат 1:1. Доколку одберат нерешено и победат, исплатата е 11:1. Ако загубат, тие го губат својот облог.

Ако има нерешено и играчот го поддржал само змејот или тигарот, тие добиваат половина од својот облог назад. Кога играчите ќе седнат на маса, тие исто така ќе ги видат шансите за соодветно нерешено, што се случува кога картите на двата играчи имаат иста вредност и одговараат, како што се две 3-ки. Ова има исплата 50:1.

Змеј тигар AGIN Вегас исплати

Речиси сите облози достапни во Live Dragon Tiger на Asia Gaming се исплаќаат дури со пари. Ова важи и за примарните и за секундарните облози. Сепак, стапките на поврат на инвестицијата не се исти. Поголемиот дел од страничните облози имаат значително понизок RTP од главните облози, како што е прикажано во табелата за плаќање Dragon Tiger подолу.

Type

RTP

Payout

Dragon

RTP of 96.27 percent

1:1 payout

Tiger

RTP of 96.27 percent

1:1 payout

Dragon

RTP of 96.27 percent

1:1 payout

Tiger's

RTP is 96.27 percent

1:1 payout

Tie

RTP of 89.64 percent

11:1 payout

Odd/Even

RTP of 92.31 percent

1:1 payout

Big/Small

RTP of 92.31 percent

1:1 payout

Suited Tie

RTP of 92.31 percent

50:1 payout

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)