Играјте Live Silent Blackjack LeoVegas денес - Освојте вистински пари

Нечујниот блек џек во живо на Leovegas беше лансиран на 3-ти август 2017 година како врвен производ од познатиот развивач на казино игри, Evolution. За разлика од другите даватели на софтвер за казино во живо, играта е домаќин на дилер со малку зборови, што ја прави играта уникатна. Затоа, таа е најдобрата опција за обложувачите кои сакаат да го избегнат одвлекувањето на вниманието од разговорниот дилер во живо или другите играчи на игрите на маса во живо во казино. Дилерот најчесто зборува кога коментира за вкупните збирки на картички и поздравува новодојденец. Играта се игра на високо приспособена маса која собира до седум играчи истовремено.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е Live Leovegas Silent Blackjack?

Во живо Leovegas тивок блек џек од Еволуција е особено популарен меѓу обложувачите чиј единствен фокус е на играта со блек џек, а не на карактеристиките што може да го одвлекуваат вниманието. Од таа причина, дури и звуците и графиката на играта се дизајнирани да нудат минимално одвлекување на вниманието, доколку ги има.

Играта за онлајн казино со дилер во живо има функции за претходна одлука и зачувај омилени, кои помагаат да се зголеми темпото на играта. Исто така, на обложувачите им обезбедува детална статистика на играта и историја на сметки, што помага при управувањето со банкротот и донесувањето одлуки. Играчите кои не добиваат место на масата можат да ја користат опцијата за обложување зад, која им овозможува да се обложуваат на исходот на играчите на масата.

Како да играте тивок блек џек во живо на Leovegas

Тивкиот блек џек во живо на Leovegas е достапен во повеќето од најдобрите казина во живо. Играчите можат да уживаат во ова игра во живо на кој било уред и од каде било на глобално ниво со креирање на сметка во кое било казино со дилер во живо со тивок блек џек на Leovegas што одговара на нивните преференции. Играчите мора да депонираат доволно средства за играње бидејќи играта нема бесплатна верзија. Тие, исто така, мора да најдат место на масата за тивок блек џек на Leovegas во живо. Во спротивно, тие може да бидат ограничени на задни обложувања.

Играње

Играта на Leovegas Silent Blackjack е нешто слична на онаа на стандардната блек џек игра, со главната разлика во тивката природа на дилерот во казино во живо. Играчите добиваат една минута да ги стават своите облози пред да започне играта. Секој играч кој нема да се обложи во ограниченото време ќе мора да го прескокне кругот. Во живо дилер потоа дистрибуира две картички на секој играч на масата и уште две на банкарот.

Играчот кој ќе постигне 21 на првите две карти добива автоматска победа позната како блек џек, која има значително поголема исплата од другите победи. Сепак, облогот станува притисок ако банкарот исто така добие блек џек. Тоа значи дека играчот не добива или губи ништо.

Ако нема играч со блек џек, играчите ќе ги имаат стандардните опции за погодување, повик, разделување и двојно надолу. Целта е да се постигне поблиску до 21 отколку банкарот да победи во кругот. Банкарот може да погоди за оценки под 17 и да застане на 17, без разлика дали е мека или тврда 17.

Правила за тивок блек џек на Leovegas во живо

Правилата што се користат во живиот тивок блек џек на Leovegas се прилично едноставни. Играта мора да се игра со осум палуби со карти, со отстранети сите џокери од шпилот. Седум играчи можат да седнат на маса истовремено, иако помалку играчи сè уште можат да играат. Играчите можат да купат осигурување само кога отворената картичка на банкарот е кец на десетка. Се разбира, важат и сите други редовни правила за блек џек игра.

Работи што треба да се забележат

Иако целата поента на играта е да се избегне многу комуникација, обложувачите сè уште можат да ја активираат и да ја користат функцијата за разговор во живо секогаш кога треба да се консултираат со дилерот за што било поврзано со играта. Дополнително, обложувачите кои уживаат облози со поголема награда може да ги користат понудените странични облози, вклучувајќи ги страничните облози од 21+3 и совршените парови. Сепак, страничните облози нудат значително помали шанси за победа, па оттука ги избегнуваат многу елитни обложувачи.

Тивки блек џек на Leovegas во живо

Во живо Leovegas тивок блек џек има RTP стапка од 96,8%. Стапката е релативно ниска во споредба со другите игри со блек џек во живо, особено затоа што нема многу уникатни карактеристики освен тивките дилери во живо на казино. Сепак, недостатокот на одвраќање ја прави играта исплатлива, особено меѓу обложувачите кои не сакаат броење карти.

Исплатата на блек џек е 3:2, што е подобро од исплатите 6:5 од повеќето во живо блек џек казино игри понуда во живо во денешно време. Редовните победи, што значи дека обложувачот постигнува поблиску до 21 од банкарот, им плаќа на обложувачите еквивалентна сума на она што го обложиле. За случаи кога обложувачите избираат да користат осигурување, исплатата е 2:1.

Страничните облози нудат највисока исплата во повеќето казина во живо. Страничните исплати за облози што ги нудат повеќето во живо казино даватели на софтвер варираат во зависност од картите што ги добиваат обложувачите. На пример, исплатите за странични облози 21+3 може да одат до 100:1 за три идентични картички. Минималната граница за обложување од 1 € и максималната граница за обложување од 5000 € важат за страничните облози.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)