Играјте во живо Trivia Show Playtech денес - Освојте вистински пари

Изгледа дека Playtech ја предводи задачата да донесе класични ТВ квизови за тривијални информации во денешната онлајн индустрија за коцкање. Неговата понуда се протега многу подалеку од она што може да го замисли просечниот онлајн гејмер. Додека Age of Gods Roulette и Spin-a-Win се два од најдобрите изведувачи на провајдерот, Trivia Show не оди полошо. Играта се здоби со малку популарност набргу по објавувањето (2018). Неколку програмери лансираа RNG игри од слична природа во месеците што следеа, но Playtech допрва треба да најде достоен конкурент во сегментот на казино во живо.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е Trivia Show Live?

Playtech Live Trivia Show е во живо казино игра кој претставува фудбалски квизови со можни награди до 1.000 фунти секој ден. Така, тоа е едно од уникатните претстави на казино-игра во живо за фудбалските фанови кои стигнуваат од студијата во Букурешт, Манила и Рига.

Емисијата за игри во живо започнува во 21:00 часот по Гринич секоја вечер во која било Казино лоби во живо со овозможено Playtech. За време на големите фудбалски настани како Светското првенство, исто така продолжува, што го прави уште попопуларен меѓу познавачите на спортско обложување. Сите пари што не се освоени се префрлаат во следното извлекување за уште едно коло. Ова се случува истата вечер наместо да се одложи за следниот ден.

Како да играте Live Trivia Shoe од Playtech

Еве ги едноставните чекори за репродукција на Live Trivia Show.

Регистрирајте се и одговорете на првото прашање бесплатно

Императив е да се избере најдоброто казино во живо со добра репутација и погрижете се да понуди Live Trivia Show. За да се квалификуваат во првото коло, заинтересираните играчи треба правилно да се пријават и да одговорат на првото прашање за слободен влез во фудбал. Одговорот мора да биде точен бидејќи не е тежок тест.

Читајте прашања на екранот

Водителот, кој се појавува на екран во живо, чита дванаесет прашања заедно со повеќе избори (3 можни одговори). На дилер на казино во живо ќе ги објаснува правилата за време на играта. Уште повеќе, квизовите се прикажуваат на екранот на играчот.

Изберете го соодветниот одговор

Секое прашање е за фудбалот и секој играч има 10 секунди да одговори: погрешен фидбек или неуспехот да каже нешто во доделеното време резултира со дисквалификација. Тајмерот почнува да штиклира веднаш штом се појави првото прашање на екранот - не кога домаќинот ќе почне да чита. Така, играчите треба да внимаваат да не им истече времето бидејќи гласот на дилерот може да одложи.

Оние кои ќе успеат да добијат точни најмалку десет последователни одговори ќе го делат наградниот фонд од 1.000 фунти. Сепак, елиминираните играчи имаат шанса да го гледаат шоуто на играта и да учествуваат во разговор во живо само за забава.

Правила на шоуто во живо на Trivia

Правилата на играта се објаснуваат сами, но вклучените прашања бараат суштинско познавање на фудбалските игри, настани и други факти. Live Trivia Show од Playtech се разликува од другите казино игри во живо по тоа што неговиот влез е бесплатен. Само последователните претстави бараат облози со вистински пари од 1 €/£ до 5000 €/£.

Честопати, играчите кои биле нокаутирани објавуваат неважни одговори на кутиите за разговор. Активните играчи треба да ги игнорираат таквите одговори бидејќи тие се погрешни. Со оглед на неколкуте секунди доделени за секое прашање, тешко дека има доволно време да го прашате Google. Вообичаено, прашањата стануваат покомплицирани во следниот круг. Дури и ако играчот има некој друг покрај себе, тој сепак треба да направи повеќе пребарувања за да го најде соодветниот одговор. Целокупната награда варира од едно казино во живо до друго. Важно е да се потврди крајната исплати и како тие се враќаат пред да започне играта.

Исплати за прикажување на тривија во живо

Обезбедувачите на казино во живо ги пресметуваат сопствените шанси за обложување за Live Trivia, но Playtech нуди 96,22% RTP. Математички, веројатноста да се добие ситница од можни 12 е 1/12. Добивањето десет точни одговори претставува 10/12.

Но, страницата за казино ја разгледува веројатноста играчот да даде точни одговори во зависност од сложеноста на прашањето. Се разбира, страницата никогаш нема да го открие точниот метод за пресметување на коефициентите, но вака го прават тоа генерално.

Тоа не е се. Операторот на казиното треба да наплати такса или да задржи некои профити со одржување на работ на куќата. Затоа играчите кои ја промашуваат ознаката се повеќе од победници. Работ на куќата е еднаков на процентот од приходот што казиното со дилер во живо го задржува како надомест за нивната услуга. Сепак, играчите можат да ги подобрат своите приноси со тоа што ќе бидат во тек со фудбалските трендови и ќе го прошират своето знаење за спортската игра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)