Најдобра исплата

Казината во живо се приспособени да го направат онлајн казиното забавно и возбудливо. Од моментот кога играчот ја прави играта до процесот на исплата. Коцкарите со вистински пари не се секогаш за забава, туку играат за што поголема победа. Додека победите не се загарантирани во онлајн казино игрите, играчите обично сакаат да изберат казина што ги нудат најдобрите исплати на пазарот.

Процентите на исплата може да се екстраполираат за да се расветлат просечните износи што играчот може да ги добие додека игра одредено казино. Сепак, ова пишување се обидува да им помогне на играчите на казино во живо да откријат казина кои нудат најдобри исплати.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Најдобра исплата во живи казина

Казината во живо има многу игри. Имајќи предвид дека игрите во живо се индустрија од повеќе милиони долари, играчите секогаш сакаат да најдат игри што нудат најдобри исплати. Има многу начини што треба да ги следите кога барате профитабилни исплати во индустријата за игри во живо. Оваа статија ќе сподели листа на некои од најдобро платените казина во живо што секој обложувач ќе ги цени.

Како да ги најдете најдобрите исплати во казина во живо?

Играчите на казино во живо често се критични за победата во игри со дилери во живо. Всушност, не сите игри во живо се „совршена“ коцкарска активност. Со зголемувањето на бројот на казина во живо од ден на ден, некои казина се покажаа како намалување над останатите бидејќи нивните исплати се релативно високи. Ова често се толкува дека значи дека тие ги ценат своите играчи и се стремат да им обезбедат вредност за нивните пари. Како што рече, еве што е потребно за да се најдат исплатите во казина во живо.

Куќа Еџ

Предноста на куќата е на прво место кога барате казина со најдобри исплати. Игрите со казина во живо кои нудат просечен процент на враќање помеѓу 95% и 97% се високо ценети во круговите за онлајн игри. Се разбира, овие композитни просеци не даваат гаранции, но супериорното враќање може да се толкува како подобра шанса.

Бонус

Не се во врска со исплатите на онлајн казино се врти околу играта со вистински пари. Бонусите и другите промоции понудени од казиното значително влијаат на износите на исплата. Сепак, постојат случаи кога казина во живо ограничуваат некои високоплатени игри да не се бројат кон барањата за играње или обложување. Затоа, играчите треба да се одлучат за високо платени игри кои придонесуваат 100% кон барањата за обложување.

Осврти на клиенти

Играчите на онлајн казино секогаш треба да обрнуваат внимание на прегледите на онлајн казиното кога ги бараат најдобрите исплати во казина во живо. Плаќањата честопати се високо ценети од играчите на казино, така што никогаш не можете да пропуштите објава што се однесува на исплатите. Во повеќето случаи, прегледите на играчите се сметаат за неразреден извор на информации, особено за исплатите.

Казино игри во живо со најголема исплата

Секој обложувач кој сака да генерира значителен профит долго време, несомнено треба да се придржува до игрите со дилери во живо кои нудат најдобри исплати. Трпезните игри со дилери во живо обезбедуваат супериорни исплати во повеќето казина, особено кога се спротивставуваат на виртуелните слотови и аркадни игри. Како што рече, еве список на казино игри со дилер во живо кои нудат некои од најдобрите стапки на исплата во индустријата.

Најдобри исплати за игри во живо во казино

Блек Џек

Блек Џек нуди некои од најниските рабови на куќата во живо дилер казина. Работ на куќата често е околу 1% и може дополнително да се намали на дури 0,17%. Главната причина зошто живиот блек џек има „невообичаено“ долен раб е тоа што користи само една или две палуби наместо девет што се користат во копнените казина. Така, се препорачува играње на маса за казино во живо каде што една палуба дополнително се користи за да се намали работ на куќата за најдобри исплати. RTP на играчот може да биде дури 99%.

Игра на зарове

Игра на среќа е игра на среќа. За повеќето игри со игра на зарове во живо, куќниот раб изнесува околу 1,2%, но некои казина дополнително го намалуваат овој раб на 0,6%. Сепак, шансите за победа додека играте глупости во голема мера зависат од типот на облог што играчот го става. Со оглед на ова, на новите играчи кои сакаат да ги завршат своите сесии со профит им се советува да се придржуваат до облозите со едноставни линии со најнизок раб.

Рулет

Рулетот е уште една високо ценета игра во круговите за игри на дилери во живо за неговите атрактивни исплати. Сепак, трикот обично е да се игра вистинската варијанта со рулетот. Американските и европските маси за рулет имаат 38 нумерирани џебови со „0“ и „00“. Сепак, француската варијанта има само едно „0“, со што има 37 нумерирани џебови. Оваа навидум мала разлика објаснува зошто европските и американските табели имаат предност од 5,26%, додека Французите се само околу 2,7%.

Бакара

Бакара играчите обично имаат две главни опции (банкар или играч) додека ги спојуваат своите шанси против дилер во живо. Baccarat нуди значително добра вредност во однос на другите игри со дилери во живо. Раката на банкарот има коефициент од 1,06%, додека играчот има 1,24%. Гледајќи ги шансите, повеќето играчи сакаат да го играат облогот Банкер. За жал, повеќето казина со дилер во живо се свесни за предноста што ја нуди овој облог и на тој начин наметнуваат данок на овој облог.

слотови

Слотовите се меѓу најиграните онлајн казино игри. Иако има многу варијанти на онлајн слотови, слотови во живо нудат многу можности. Повеќето слот игри во живо нудат вредности за враќање на играчите до 99%. Уште подобро, бонусите за бесплатни вртења што се користат за играчите на казино во живо дополнително ги зголемуваат шансите за голема победа од едно вртење.

Видео покер

Видео покер е уште една казино игра која ги привлекува онлајн играчите за своите дарежливи исплати низ различни варијанти. Повеќето титули за видео покер имаат просечна исплата од 96% или повисока. Ретко кој играч ќе најде титула во покер што нуди исплата помала од 90%. Да се биде стратешки или да се игра со вистинските раце помага уште повеќе да се намали работ на куќата.

Сик Бо

Работ на куќата или RTP во Сик Бо е донекаде фиксиран. Ова во суштина значи дека ниту една позната стратегија не може да ги претвори шансите во нивна полза. Работ на куќата во Sic Bo може да биде ниско до 2,78%, што во превод значи RTP од 97,22%. Покрај тоа, RTP може да биде дури 70,8%, во зависност од облогот. Добрата работа за 97,22% RTP на Sic Bo во живо е што им овозможува на играчите да бидат општи или конкретни со нивните предвидувања.

Која е разликата помеѓу стапката на исплата и работ на куќата?

Стапката на исплата, позната и како процент на враќање на играчот, е сооднос на вкупниот износ на пари што казиното им го враќа на играчите. Разликата обично се грижи за оперативните трошоци на казиното и неговите маржи. Идеално, казината со високи стапки на исплата нудат повеќе парични награди, а играчите имаат големи шанси да победат во казиното.

Куќниот раб е термин кој ја квантификува математичката предност што ја има казино играта во однос на играчите. Оваа предност во суштина е сигурно враќање на операторот на казиното со текот на времето.

Идеално, и вредностите на куќниот раб и на RTP се дизајнирани да фрлат повеќе светлина врз изгледите за победа во кое било онлајн казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е процент на исплата?

Процентот на исплата е дел од парите, изразен како процент на добивка од казино. На играчот, овој процент нуди идеја за тоа колку може да очекуваат да добијат во просек од кое било дадено казино. На пример, казино со просечен RTP од 95% прави исплата од 95 долари за секои 100 долари обложени во казиното.

Што се смета за добра стапка на исплата?

Сега кога различни казино игри нудат различни стапки на исплата, тешко е прецизно да се дојде до одредена вредност на добра стапка на исплата. Секоја стапка над 97% во круговите за онлајн игри се смета за поволна за играчот. Колку е поголема стапката на исплата, толку се поголеми шансите играчот да добие дома.

Која е најдобрата исплата?

99%. Вреди да се напомене дека табелите за блек џек нудат некои од најдобрите стапки на исплата, маргинално срамежливи од 100%. Ова значи дека играчите на блек џек уживаат значително упориште во кое било казино во живо во кое ќе изберат да играат. Сепак, што се однесува до победата, високите исплати никогаш не се обезбедени, имајќи предвид дека куќата секогаш ќе има предност пред играчот.

Која е најбрзата исплата?

Играчите во казина со брза исплата обично имаат во просек 48 часа за да извршат плаќања. Меѓутоа, времето потребно за обработка на исплата обично зависи од начинот на плаќање што го избирате. За најдобро искуство, на играчите им се советува да играат во казина со инстант исплата, од кои повеќето користат криптовалути.

Како да ја најдам најдобрата исплата во казината?

Играчите можат да ги најдат најдобрите исплати во казината со тоа што ќе направат длабинска анализа. Покрај општото онлајн пребарување, читањето на најдобрите страници за преглед на казино за исплата обично е добро место за почеток.