Играјте во живо XL рулет денес - освојте вистински пари

Authentic Gaming го лансираше Live XL Roulette на сцената на казино игри во живо во 2021 година. Иако рулетот XL Live на Authentic Gaming сè уште е рулет во неговото јадро, тој нуди спектакл на забава што ретко се наоѓа. Оваа игра обезбедува сеопфатно искуство со дилер во живо што одговара на потребите на различните играчи на рулет. На пример, традиционалниот режим го одзема мултипликаторот од играта, дозволувајќи им на играчите да уживаат во конвенционалното чувство на рулет (минус множителите). XL рулет доаѓа со возбудлив пресврт; мултипликаторите им нудат на обложувачите ретка шанса да ги зголемат облозите со директен број. Оваа игра има и четири режими на играње, при што секој го зголемува ризикот и очекуваната исплатливост при поставување на директни облози.

Генерални информацииКако да се игра рулетот Live XL на Authentic Gaming
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Генерални информации

Име на играта

Во живо XL рулет

Добавувач на игри

Автентични игри

Тип на игра

Рулет

Стриминг од

Европа

Како да се игра рулетот Live XL на Authentic Gaming

Ништо не е изненадувачки за тоа како функционира Live XL Roulette. Секој кој претходно играл рулет во живо не треба да има проблеми со играњето на рулет во живо XL. Но, за доброто на новите играчи кои штотуку почнале да играат рулет во живо во онлајн казина, овој напис се обидува да фрли светлина врз работата на XL Roulette. Еве преглед на процесот на играње додека ја играте играта:

  • Изберете режим за играње. По изборот на режимот на играње, играчите можат да ја изберат опцијата „Bet All“ или „Straight Up“ во зависност од видот на облогот.
  • Следниот чекор е ставање облози. Играчите имаат три опции овде; користете ја функцијата Bet All за да поставите облог на сите директни броеви. Функциите Straight Up за конвертирање на кој било внатрешен или надворешен облог во директно облог, плус играчите можат да ставаат внатре или надвор облози. Вреди да се напомене дека само директните облози се квалификуваат за мултипликатори.
  • Откако ќе се затвори времето за обложување, започнува изборот на среќен број, а моторот за генерирање на случаен број (RNG) избира до 11 броеви и на секој му доделува множител.
  • Топката се спушта на тркалото, а кругот за игра завршува кога ќе лежи во џеб.
  • Исплатите се направени, а резултатите се прикажуваат. Исплатите направени за сите облози се слични на оние што се плаќаат на стандарден европски рулет, освен за облозите директно.
  • Откако ќе се решат сите облози, започнува следната рунда

Правила на играта

Како и со сите игри во живо, основно е да се разберат сите правила. Како и кај повеќето варијанти на рулет во казина во живо, Правилата на Live XL Roulette се јасни. Овие правила обично се прикажуваат на екранот за добредојде пред играчите да се преселат во студиото за да уживаат во акцијата. За да игра, играчот започнува со ставање чипови на саканиот облог (надвор или внатре) пред да го притисне копчето за центрифугирање.

Во основа, елаборираната процедура за играње што ја нуди играта се грижи за потребата да има долги правила. И имајќи предвид дека дилерот во живо ќе биде на врвот на работите, сè што му треба на играчот е да се запознае со различните типови облози во рулетот Live XL. Правилото на играта може да се сумира на следниов начин:

  • Играчите треба да изберат внатрешен или надворешен облог на масата
  • Играчите избираат среќен број откако ќе се одиграат сите облози
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)