Среќа редеа во живо казино софтвер | Преглед и оцена

Во 2014 година, провајдерот на софтвер за дилер во живо беше основан во Израел и брзо се прослави со својата врвна гејмификација и уникатен стил. Таа беше регистрирана и на Кипар, што и овозможи да навлезе во меѓународната сцена на коцкање во живо во 2015 година. Од своето седиште во Тел-Авив, фирмата постави амбициозна цел да даде најдобрите казино игри во живо на интернет. На давателот на игри во живо му требаше дозвола за коцкање, па тие аплицираа за лиценца за Курасао која беше успешно дадена. Исто така е горд носител на лиценци UKGC, MGA, Данска, Гибралтар и AIM (Италија).

Компанијата во приватна сопственост има повеќе од 100 професионалци со разновидна експертиза во развојот на онлајн казино. Ади Т. е актуелниот извршен директор кој работи заедно со клучните администратори, вклучувајќи ги Оз Коен (CLO) и Ерез Сајвиер (CTO). Тимот е посветен на доставување содржина за брзорастечка публика за коцкање ширум светот. Додека примарниот фокус на давателот е играњето во живо, неговата шема LuckyConnect ги олеснува слотови од некои од најдобрите провајдери на софтвер за коцкање на пазарот.

LuckyStreak извршува преноси во живо од своите студија на повеќе од десет јазици за да одговара на светската публика. Тие имаат вработено повеќејазични дилери кои знаат да зборуваат англиски, турски, руски и еден или повеќе јазици.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Уникатни карактеристики на софтверот LuckyStreak

Откако отвори свои студија во две балтички држави, несомнено е дека LuckyStreak е на добар пат да стане најдобар софтвер за коцкање покрај суперѕвездите како Microgaming, NetEnt и Evolution. Софтверот го прави игрите удобно искуство за казино операторите и обложувачите. Неговите карактеристики вклучуваат видео преноси со целосна HD, елементи за гејмификација и повеќе алатки за прилагодување.

Некои од најдобрите казина во живо ги лансираа игрите на LuckyStreak на Twitch. Сепак, LuckyStreak не работи само на казина во живо; исто така обезбедува плејада игри со карти, видео игри, фиксни шанси и возбудливи слотови. Софтверот не е само за развој на производ; користи и напредни механизми за читање на однесувањето на интернет и заштита на играчите од нездрави навики за коцкање. Забележителни аспекти на давателот на игри во живо како што е објаснето подолу.

Атрактивни, познавања дилери

Lucky Streak е футуристичка марка која ги става игрите на дилерите во живо на сосема ново ниво. Како и повеќето даватели на казино игри во живо, тој има вградено гламурозни крупиери во своите студија за пренос во живо. Како што се очекуваше, тие минуваат низ специјална обука за да ги освежат вештините и да бидат во тек со преовладувачките трендови на казино во живо.

Тим од друштвени и стилски дилери ќе бидат достапни во текот на денот или ноќта за да создадат незаборавни обложувачки сесии. Дилерите на бринети и слаби русокоси ги пречекуваат играчите на масите со неколку седишта и опции за обложување. Тоа се главно млади, ентузијастички луѓе кои се занимаваат со високо образование или штотуку дипломирале на универзитети. Бидејќи течно зборуваат повеќе од десет јазици, играчите можат да разговараат со нив на нивниот мајчин јазик.

Најсовремено лоби за игри на среќа

Нивното врвно лоби е вистински приказ на неспоредливото корисничко искуство, авангардна технологија и флексибилност. По отворањето на библиотеката за игри, играчите ќе бидат воодушевени од импресивно портфолио на наслови за игри и бонуси за вртење пари.

Други најважни моменти за софтверот LuckyStreak вклучуваат:

 • Доходовни стапки на исплата
 • Игри со HTML5 (за Android и iOS)
 • Редовна обука за дилери во живо
 • Бакшиш од дилер
 • Странични облози
 • Опција за видео разговор
 • Ненатрупан екран

LuckyStreak Studios

Лоцирани во Рига, Латвија, студиата LuckyStreak нудат неверојатни награди и раскошни казина. Инвеститорот ги има своите корени во главниот град на коцкањето во светот за да обезбеди супериорна игра. Сите игри на LuckyStreak се играат онлајн, но дилер од реалниот свет влече карти и го насочува вртењето во реално време од вистинска локација на студиото. Кога студиото беше првпат инаугурирано, квалитетот на стриминг беше некако неуреден, но сега е подобрен со зголемувањето на брзината на интернетот. Денес, сите игри што се емитуваат од студијата Рига имаат висока дефиниција на мобилни и десктоп уреди.

Втората локација на студиото за LuckyStreak е во Вилнус, Литванија. Искусните играчи на казино ќе го препознаат името на градот. Добро познат е по тоа што е домаќин на најистакнатите студија што индустријата за игри некогаш ги видела. За ова прашање, гостите во казината на LuckyStreak уживаат производи за игри со врвен квалитет ненадминати во индустријата.

Уникатниот стил на студиото за казино во живо на Lucky Streak

Литванските и латвиските студија се засноваат на иновативна технологија, гејмификација и стил, при што развивачот се фокусира на персонализација. Сите овие се наменети да ги задржат играчите воодушевени за да можат да доаѓаат повторно и повторно. Повеќето даватели на казино во живо работат со конвенционални поставки за студио, но LuckyStreak повеќе се занимава со футуристички теми.

За да се разликува од другите провајдери на софтвер за коцкање, платформата LuckyStreak работи 24 часа на ден, седум дена во неделата, обезбедувајќи им на играчите континуиран прилив на можности за добивка. Масите се главно сини со златна позадина украсена со уметнички декор. Повеќе маси се во иста област за да се создаде илузија на играње во копнена коцкарница. Дополнително, без разлика каква игра некој ќе избере да игра, дејствата на масите се видливи и звучни.

Во лобито за игри, играчите ќе ги видат достапните наслови, името на дилерот, бројот на зафатени и празни места и ограничувањата за обложување на маса. Освен за рулетот во живо, на секоја маса има еден приказ на камерата, но играчите можат да го менуваат квалитетот на видеото помеѓу низок, среден, висок и автоматски. Уште повеќе, софтверот го прилагодува преносот за да одговара на ограничувањето на пропусниот опсег и уредот на плеерот.

Игри на LuckyStreak

Како што веќе беше споменато, игрите со дилер во живо се специјалност на програмерите, но тие обезбедуваат и RNG наслови. За да ги направи игрите подостапни, LuckyStreak ги оптимизираше своите преноси за HD квалитет на сите уреди. Дури и постарите мобилни оперативни системи можат да извршуваат преноси во живо преку модерни прелистувачи со вградени апликации за рендерирање видео. Еве поглед на најпопуларните игри со дилер во живо на LuckyStreak.

Овие класици им се добро познати на коцкарите, вклучувајќи ги и почетниците кои првпат пробуваат казино во живо. Важат стандардните правила на играта, но напредните тактики помагаат да се подобрат шансите за победа.

Рулет во живо

LuckyStreak го нуди стандардниот европски рулет како додаток на уште две варијации: Dual Play и Auto Roulette. Во стандардната верзија, софтверот им овозможува на играчите да ги гледаат статистиките од претходните 100 рунди на играта за да ја подобрат нивната среќа. Како и редовните облози во рулет, играта комбинира облози со различни стилови како што се Corner & Split, Orlephins, Neighbors of Zero и Thirds of the Wheel.

 • Dual Play Roulette: Овде, играчите ќе уживаат оптимален ангажман со дилерот и другите обложувачи преку разговор во живо. Ова претставува интерактивна атмосфера како онаа на копнените претпријатија. Облозите за француско комбинирано повик доминираат во двоен рулет и можат да бидат многу наградни.

 • Автоматски рулет: Како што имплицира името, Автоматскиот рулет е целосно автоматизиран и е идеален за играчи со висок влог кои сакаат нон-стоп возбудувања на коцкање. Тоа е брз тип на европски рулет кој може да биде домаќин на 60 круга за еден час, благодарение на тркалата со турбо полнење. Шансите се неспоредливи, а играчите се занимаваат со машини наместо со човечки крупи. Достапни се облози за повик, што овозможува да се стават комбинации во француски стил. Исклучителен аспект на играта е тоа што е снимена со камера со повеќе агли.

Бакара во живо

Live Baccarat во LuckyStreak е игра со карти со повеќе играчи со различни странични облози. Покрај обичните облози со Играч, банкар и вратоврска, играчите можат да се обложуваат на големи/мали, совршени/соодветни парови и кои било парови.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо на LuckyStreak претставува извонредна гејмерска сцена полна со акција и забава. Играчите можат да гледаат совети и статистики за да им помогнат при нивното следно движење. Други карактеристики што прават разлика ги вклучуваат претходна одлука, обложување зад и статистика за топла или не.

Други игри на LuckyStreak

Изненадувачки, само ограничен број стандардни казино игри се достапни на платформата. Овие наслови не се најзачудувачки, но се прилично привлечни.

 • Видео покер
 • слотови
 • Карти за гребење
 • Игри во бинго стил со фиксни шанси
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

LuckyStreak ја дава возбудата на казино подови во рулетот Blaze
2023-10-05

LuckyStreak ја дава возбудата на казино подови во рулетот Blaze

LuckyStreak, водечки снабдувач на игри на маса и наслови на дилери во живо, објави дека љубителите на казино во живо сега можат да уживаат играјќи на дополнителна маса за рулет со Dual-Play. Овој нов додаток се емитува во живо од казиното Oracle на компанијата во Малта. Oracle Blaze Roulette нуди поизвонредно искуство благодарение на трите табели со двојна игра.

Провајдерот на казино во живо, LuckyStreak, повторно го лансира насловот Baccarat во живо
2023-08-24

Провајдерот на казино во живо, LuckyStreak, повторно го лансира насловот Baccarat во живо

LuckyStreak, популарен снабдувач на казино игри во живо, ја ажурираше својата неверојатно популарна игра Live Baccarat. Во најновото ажурирање, компанијата воведе револуционерни нови функции кои значително ќе ја променат целокупната игра и задоволство.

Врвни развивачи на софтвер за казино во живо ориентирани кон мобилни телефони 2021 година
2021-09-02

Врвни развивачи на софтвер за казино во живо ориентирани кон мобилни телефони 2021 година

Директниот избор за најдобриот развивач на софтвер за казино во живо сега е поширок од кога било. Денес, најдобрите онлајн казина во живо им нудат на играчите стотици игри и од воспоставени и од нови добавувачи на софтвер.