Рангирање на најдобрите MediaLive казина во живо

Medialive е врвен развивач на онлајн казино игри кој работи со стотици казино оператори во живо, вклучувајќи ги и некои од најдобрите оператори во живо. Насловите во живо на Medialive го имаат она што е потребно за да им помогнат на давателите на казино да останат понапред од конкуренцијата, обезбедувајќи комплетно копнено искуство на интернет.

Medialive работи повеќе од десет години. Ова значи дека развивачот на софтвер го има потребното искуство за унапредување на наслови што ги исполнуваат потребите на давателите на казино и на играчите. Исто така, стекна завидна репутација за нудење квалитетни и фер титули и неколку други карактеристики нагласени во овој напис.

За MedialiveMedialive StudiosНајпопуларните игри на Medialive
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За Medialive

Medialive е основан како бизнис за интернет игри во 2005 година и лиценциран како RNG казино. Подоцна, компанијата се здоби со лиценца за казино во живо и го создаде своето прво студио за игри во живо во првите две години од работењето. Компанијата успеа да лансира четири наслови во живо истовремено и покрај тоа што е релативно нова во индустријата. Овие титули вклучуваа блек џек, рулет, покер и бакара. Во 2011 година, Medialive лансираше неколку други киосци за казино во живо, доволно за да го добие AAMS сертификатот во Италија.

Со текот на времето, Medialive продолжи да ги зголемува своите понуди и услуги во живо. Исто така, се прилагоди на најновите казино технологии во живо и постепено го прошири своето портфолио на игри. Во 2014 година, компанијата ја усвои револуционерната платформа HTML5. Со овој потег компанијата ги приспособи своите понуди за мобилни уреди, воведувајќи го следното ниво на мобилни казино игри во живо, што и помогна на компанијата да стане уште посилна.

Единствени карактеристики на Medialive

Услуги за поддршка на клиентите

Medialive нуди сеопфатни услуги за поддршка на корисниците на сите казино оператори кои ги користат нивните апликации и услуги. Давателите секогаш можат да контактираат со претставниците за поддршка преку е-пошта или телефон. Претставниците за услуги на клиентите обично брзо одговараат на прашања и нудат помош со професионален квалитет.

Квалитет на пренос

Сите наслови на казино во живо на Medialive се достапни во HD. Тоа значи дека обложувачите уживаат во толку јаснотија со висока дефиниција кога стриминг ги играат нивните омилени игри во живо. Графиката што се користи за игрите е исто така импресивна.

Игра Разновидност

Medialive нуди широк спектар на игри во казино во живо. Има повеќе од осум варијации на рулет во живо, три варијации на живо бакара, две варијации на живи блек џек, покер, Mahjong и sic bo, меѓу другите наслови. Играчите секогаш можат да најдат игра што одговара на нивните преференции во каталогот Medialive.

Интеграција

Софтверот за игри во живо Medialive овозможува интеграција преку API, идеално решение за давателите на игри кои сакаат да додадат наслови во живо на постоечките платформи. Процесот на интеграција е доста брз и трае само десет дена. Интеграцијата се врши без мешање во работењето на казиното или податоците за клиентите.

Казино во куќата

Medialive исто така нуди услуги за казино во куќата за големи живи казино оператори со капацитет да се создадат и водат во куќата нивните казино студија. Тоа им овозможува на давателите на игри во живо да ги максимизираат своите маржи додека ги користат ресурсите и знаењето на Medialive. Внатрешните услуги се нудат во три фази: проект, инсталација и обука.

Лиценци

Medialive е лиценциран од две од најпознатите светски регулаторни органи. Првиот е органот за игри на среќа на Малта, број на лиценца MGA/B2B/153/2007. Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство е другиот орган за лиценцирање и бројот на лиценцата е 000-038874-R-319928-00.

Medialive Studios

Medialive има неколку казино студиа во живо од кои нивните наслови на казино во живо се пренесуваат во реално време. Студијата се соодветно опремени и дизајнирани да личат на вистински копнени казина за да им се обезбеди на играчите да ги добијат најизвонредните искуства. Различни казино оператори во живо можат да изберат различни позадини. Тоа помага во диференцијацијата и брендирањето, што провајдерите можат да ги користат за да привлечат повеќе обложувачи на нивните платформи. На пример, провајдерите можат да вклучат промотивни информации и други маркетинг елементи во позадина.

Повеќето од студијата на Medialive се наоѓаат на различни локации низ Малта. Тоа најмногу е затоа што развивачите на игри го започнаа својот бизнис во Малта. Тие оперираа оттаму некое време пред да се прошират во други земји. Акцијата за игри емитувана од нивните студија на Малта се нуди на многу различни пазари ширум светот преку системи за интеграција на API и разни производи од други продавачи на софтвер.

копнени казино студиа

Medialive, исто така, пренесува неколку куќи за игри на земја, лоцирани во различни земји. Такви се казиното Олимпик парк во Естонија, казиното Перла во Словенија и казиното Санремо во Италија. Главната причина поради која Medialive ги постави своите услуги за стриминг во копнените казина е тоа што законите во тие јурисдикции бараат казиното да има вистински казина со седиште во земјите за да обезбедуваат услуги за казино во живо. Стримингот од вистинско копнено казино, исто така, помага да се направи акцијата за играње реална и извонредна.

Како казино-операторите нудат услуги за Medialive Streaming

Операторите на онлајн казино во живо обично добиваат понуди на Medialive со интегрирање на нивните платформи во системите Medialive. Тоа е направено од страна на провајдер на софтвер поврзување на веб-страниците на казино операторите со нивното портфолио на игри. Алтернативно, инвеститорот исто така поставува домашни студија или стриминг од копнените продажни места на операторот. Medialive ја инсталира целата релевантна опрема и ги обезбедува потребните ресурси. Medialive исто така може да понуди обемна обука за дилерите на операторите во име на клиентите. Внатрешните услуги во моментов се ограничени на регулираниот европски пазар.

Најпопуларните игри на Medialive

Едно од главните размислувања што обложувачите обично го прават во денешно време кога бараат казино во живо за да се приклучат е бројот и разновидноста на наслови на казино. Medialive го решава тој проблем за повеќето даватели на казино нудејќи огромно портфолио. Портфолиото на игри на развивачот можеби не е најголемото таму. Сепак, нивните понуди се единствени, што им овозможува на операторите да ги диверзифицираат своите портфолија. Квалитетот на насловите во живо е исто така импресивен, особено во однос на графиката, квалитетот на преносот и безбедносните карактеристики. Титулите им нудат на играчите големи шанси за победа, што им помага на операторите на казино да привлечат повеќе обложувачи.

Игри во живо

Рулет во живо

Рулет е најпопуларниот наслов што го нуди Medialive. Компанијата нуди пет различни варијанти на рулет во живо од нивните студија и три од копнените студија. Петте главни сорти на рулет се Малта, Chroma Key, VR, Jackpot Live и Automatic Roulette, од кои секоја има различни карактеристики. Сортите може да се играат на три различни начини.

Блек Џек во живо

MediaLive нуди две варијанти на блек џек во живо, блек џек од Малта и блек џек Chroma Key. Овие понуди вклучуваат табела Chroma Key, ВИП маса и четири класични табели. Некои извонредни карактеристики на блек џек на Medialive вклучуваат ограничувања што може да се конфигурираат, неограничено удвојување, предизбор на акција и автоматско играње во случај на грешка во врската.

Бакара во живо

Baccarat е уште една популарна игра во портфолиото на игри Medialive. Најмногу се заснова на веројатност и статистика. Medialive нуди Malta Baccarat, Chroma Key baccarat и Sanremo baccarat, но со само една маса за секоја. Sanremo baccarat е ексклузивен за Италија. Некои од карактеристиките на бакарат во живо се неограничени мултиплеер, бонус облози, азиски статистики и странични облози.

покер

Двете варијанти на покер што ги нуди Medialive се Texas hold'em и Caribbean покер. Секоја од сортите има само една жива маса во студијата Medialive.

Други значајни наслови во живо понудени од овој развивач вклучуваат Казино војна, Тренте и кваранте, Сик Бо, Чемин Де Фер, Маџонг, и Паи Гоу.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Дали Medialive се емитува од вистински казина?

Медијалив преноси од неколку студиа во живо лоцирани во Малта и само неколку од нив од куќи за игри во живо лоцирани во Италија, Естонија и Словенија. Насловите во живо емитувани од копнените казина се ексклузивни за обложувачите на соодветните локации.

Дали игрите во живо на медиуми имаат бонус понуди?

Повеќето од насловите во живо на Medialive се дизајнирани да нудат бонуси на играчите. Сепак, износите на бонуси се разликуваат кај различни оператори. Medialive им дава слобода на давателите на игри да ги приспособат бонусните понуди за да одговараат на нивните маркетинг стандарди и потреби. Бонусите се достапни во различни форми, вклучувајќи бесплатни вртења и бонус готовина.

Дали игрите во живо на Medialive се фер?

Сите понуди на Medialive се фер. Што е најважно, нивните живи дилери се држат до високи професионални стандарди. Програмерите ги вклучуваат сите безбедносни карактеристики за да се осигураат дека провајдерите не можат да влијаат на кој било исход. Исто така, развивачот тесно соработува со реномирани независни организации кои вршат редовни ревизии за да се осигураат дека сите резултати се фер и транспарентни.

Каде се наоѓа казиното Medialive?

Медијалајв е со седиште во Малта. Сепак, има канцеларии и работи во неколку други земји низ Европа. Сепак, Medialive исто така стримува од различни локации распространети низ целиот свет.

Дали Medialive поддржува играње во живо на ТВ?

Medialive има два различни пакети за интегрирање на наслови на казино во живо во ТВ распоредите. Првиот пакет е комплетната платформа, погодна за телевизиски мрежи кои сакаат на гледачите да им понудат забава во казино во живо и самостојно да управуваат со емитуваните игри во живо. Другиот пакет е ексклузивен за стриминг, идеален за телевизиски мрежи кои претпочитаат да го делегираат управувањето со игрите во живо на продавачот на софтвер.

Дали Medialive нуди услуги за поддршка на клиентите?

Medialive нуди услуги за поддршка на корисниците на професионално ниво достапни за сите негови клиенти. Достапните канали за контактирање со претставниците за поддршка вклучуваат е-пошта и телефон. Агентите за поддршка обично реагираат на прашања веднаш за да се осигураат дека сите даватели на казино во живо што ги користат нивните услуги имаат најмала непријатност во случај на технички проблеми.

Дали игрите Medialive се компатибилни со мобилни уреди?

Сите наслови во живо на Medialive развиени по 2014 година, кога програмерите ја адаптираа платформата HTML5, се компатибилни со мобилни уреди. Нивните наслови на казино во живо функционираат беспрекорно на сите паметни телефони и таблети кои користат оперативни системи iOS и Android.

Што е потребно за давателот на игри за да ги добие услугите на Medialive?

Medialive ги нуди своите услуги и производи на сите даватели на игри во живо од која било јурисдикција што дозволува онлајн коцкање. Операторите можат да побараат понуда за услугите или производите што им се потребни на официјалната веб-страница на Medialive, која ќе ја добијат во рок од 72 часа.

Дали игрите Medialive се популарни во казина во живо?

Medialiva е познато име во казина во живо. Повеќето наслови на Medialive се доста популарни и се прикажани во многу куќи за игри во живо. Тоа е особено случај за нивните титули во рулет.