Играјте Mega Sic Bo денес - Освојте вистински пари

Ако има една неизвесност античка казино игра, тоа е Сик Бо. Не е важно која варијанта ја игра; играта останува иста. Денес, Sic Bo постои во многу форми, а Mega Sic Bo во живо е една од најновите варијанти. Играта, која е производ на Pragmatic Play, беше лансирана во 2020 година и оттогаш им дава на другите врвни игри во живо трка за своите пари. Одликувајќи се со возбудливи мултипликатори, играта е извонреден наслов. Се пренесува во живо од студиото на давателот во Букурешт со јасен видео квалитет. Да, Мега Сик Бо има сè што е потребно за да ги држи играчите на работ од нивните седишта додека гледаат како танцуваат коцки.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е Live Mega Sic Bo?

„Скапоцени коцки; е она што значи Sic Bo, но има нешто необично во новата Sic Bo варијанта. Познат е како мега мултипликатор со причина. Играчите имаат шанса да ги зголемат своите добивки до 1.000 пати почетен влог. Играта може да се пофали со RTP од 97,22% на непарни/парни и мали/големи облози. Сепак, оваа бројка може да се намали кога станува збор за поризични облози. Најнискиот RTP изнесува 95,47%. Играта има мрежа за обложување со 52 позиции, а целта на играчот е да го предвиди резултатот од фрлањето коцки. Како да се создаде примамлива атмосфера, доаѓа со црвената боја како доминантна боја.

Како да играте Mega Sic Bo во живо

Ништо не им застанува на патот на оние играчи на казино во живо кои решаваат да му дадат шанса на Мега Сик Бо. Играта е директна; оттука, играта е погодна и за искусни и за нови казино играчи во живо. Сепак, едно нешто што треба да се има на ум е дека Mega Sic Bo е игра со брз ритам, така што играчите ќе треба да бидат максимални за да имаат најдобро искуство. Дополнително, од клучно значење е да ги поминете правилата и да имате добро разбирање. Како и секоја друга казино игра, Мега Сик Бо е игра на правила и играчите имаат добри шанси (се разбира, со малку среќа на нивна страна) доколку ги совладаат правилата.

Постапката за играње

Сè започнува со ставање облози. Периодот на обложување трае 15 секунди, па играчите треба брзо да одлучат кој облог да го стават. За среќа, секогаш ги чека следниот ред за играчите кои не можат да ги отфрлат своите облози во зададениот прозорец. Оттаму, тие можат да ги стават своите облози на самата табла, која нуди многу области за обложување.

Веднаш покрај дилерот на масата има чиста купола со три коцки, кои се тркалаат и се тресат врз основа на принципите на случајност. Резултатите од секое фрлање коцка ќе се прикажат на екранот на играчот и тој ќе може да види дали го освоил или изгубил својот облог. Исплатите се одредуваат врз основа на тоа дали ролот одговара на нечиј облог или не. Ако играчот победи, исплатите веднаш ќе се кредитираат на неговата сметка и ќе започне новата рунда за обложување. Загубата значи задолжување на сметката на играчот.

Правилата на Мега Сик Бо во живо

Мега Сик Бо се врти околу предвидување на исходите од фрлањето коцки. Играчите на играта можат да се обложуваат помеѓу $0,50 и $5.000, што значи дека е игра за високи ролери и конзервативни играчи. Распоредот има 52 позиции за обложување, а играчите можат да се обложуваат на една или повеќе позиции во движење. Играчите можат да се обложуваат на резултатот од една коцка, две коцки или сите три коцки. Тие исто така можат да се обложуваат на комбинации од две или три. Некои од најдобрите облози во оваа игра вклучуваат мали/големи, парни/коефициенти, двојки и тројки. Многу малку веројатните облози доаѓаат со повисоки исплати обратно. Таблата за игра обично ќе има случајни множители, што може да се преведе до 1.000 пати повеќе од влогот на играчот.

Исплати на Mega Sic Bo во живо

Исплатите се малку пониски во споредба со редовните шанси за обложување Sic Bo. Сепак, на ова се спротивставуваат множителите, кои во голема мера може да ги зголемат добивките.

 • Малиот/Големиот плаќа 1:1, исто како парниот/непарот.
 • Double и Triple плаќаат 8:1 и 150:1 соодветно.
 • Секоја тројка плаќа 30:1, а Вкупно 4 или 17 плаќа 50:1.
 • Вкупно 5 или 16 плаќа 20:1, Вкупно 6 или 15 плаќа 15:1
 • Вкупно 7 или 14 плаќа 12:1
 • Вкупно 8 или 13 плаќа 8:1
 • Другите исплати се 6:1 за вкупно 9 или 12,
 • Вкупно 10 или 11 плаќа 5:1
 • Комбинацијата плаќа 5:1
 • Слободен плаќа 1:1.

Сè се собира до RTP од 97,22%, што е споредливо со конкуренцијата во онлајн казиното со дилер во живо. Ова не важи за четирите облози за парни пари (мали/големи, парни/непарни, итн.). Процентот на работ на куќата на другите облози варираат, но 95,47 проценти е далеку најнизок. Кога се комбинираат, кој било од овие облози може да плати значително повеќе. Најнискиот облог е 0,5 долари, а највисокиот е 5.000 американски долари.

Даватели на софтвер за казино дилер во живо

Повеќето казина со дилери во живо не нудат свои игри во живо. Тие обично се партнери со врвни провајдери на софтвер да обезбеди услуги на играчите. Pragmatic Play е еден од овие провајдери на софтвер. Основана во 2007 година, Pragmatic Play е познат малтешки програмер познат по своите висококвалитетни слотови, игри на маса и, се разбира, врвни игри во живо, како што е Mega Sic Bo. Покрај партнерството со некои од најдобрите казина во живо таму, компанијата исто така соработува со други врвни програмери, вклучувајќи ги iSoftbet и PlayTech.

Зошто е важно да се избере добар провајдер

Вреди да се напомене дека врвните провајдери на софтвер, како на пр Прагматична игра, користете го она што е познато како најсовремени технологии за создавање врвни игри во живо. Најновите технологии гарантираат дека игрите се високофункционални, прифатливи за корисниците и возбудливи. Добриот провајдер доаѓа со, меѓу другото, и следните поволности:

 • Мобилна компатибилност: Врвните провајдери на софтвер разбираат дека повеќето играчи на казино во живо претпочитаат да играат на мобилни гаџети. Оттука, тие секогаш ќе дизајнираат игри кои беспрекорно работат на мобилни уреди, вклучувајќи ги и гаџетите за iOS и Android.
 • Иновативни карактеристики: Класичен пример за иновативни карактеристики се промоциите во играта. Добриот провајдер секогаш ќе ги однесе своите креации на следното ниво со вклучување на промо алатки за дополнителни бонуси.
 • Одлична графика: Игрите со дилери во живо се за графика. Ако графиката е слаба, целокупното искуство со игри ќе биде слабо. Врвните провајдери на софтвер не прават компромиси со квалитетот на графиката.

Стратегија на Mega Sic Bo во живо

Кога играте Mega Sic Bo, играчите мора да имаат на ум дека резултатите од играта се сосема случајни. Тоа значи дека ниту една количина на стратегија или совети не може да го навалат исходот во корист на играчите. Сепак, постојат совети и трикови кои играчите можат да ги применат за да ги минимизираат загубите, да ги зголемат нивните шанси и да ја направат играта уште попријатна.

Совети за почетници

Како што веќе споменавме, Mega Sic Bo во живо е игра и за почетници и за искусни играчи. Еве неколку совети и стратегии за оние кои штотуку започнале со оваа игра.

 • Избор на најдоброто казино во живо: Најдоброто искуство во живо на Mega Sic Bo започнува со избирање на вистинското казино од морето онлајн казина со дилери во живо. За да го изберете најдоброто казино за оваа игра, би сакале да погледнете широк спектар на аспекти, вклучително и мобилна компатибилност, бонуси и поддршка на клиентите.
 • Поставување мали облози: Не треба да се заборави дека куќата секогаш ќе има предност на која било игра во казино во живо, така што нема ништо како загарантирана победа. Оттука, не би имало смисла новопечениот да започне големо, особено ако работи со мал фонд. Обложувањето на сумата помеѓу 4 и 10 се смета за мал облог во живо Мега Сик Бо и се исплаќа 1:1. Да, играчот нема да ги погоди ѕвездите со оваа скромна исплата, но тие ќе тргуваат помалку опасно.

Совети за напредни играчи

Една стратегија за напредни играчи вклучува покривање на што е можно повеќе позиции за обложување додека се стремите да фатите среќен одмор и да постигнете голема исплата. Играчите можат да покријат најмалку една четвртина од 52-те позиции за обложување. На пример, играчите кои избираат 5 можат да се обложуваат на 5, двојно 5, тројно 5, 3 и 4, 5 и 4, 2 и 4, 1 и 1, 14 и 6 и 4. Играчот ќе биде во зелено ако се фрли 5. Да, тука нема сигурен облог, но играчите имаат поголеми шанси да постигнат мега исплата.

Друга стратегија е изборот на следниот облог врз основа на претходната статистика на играта. Додека резултатите од живиот Mega Sic Bo се независни, играчите можат да изберат број што не се појавува премногу често и да се обложуваат на секоја позиција каде што се појавува.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Која е разликата помеѓу Live Sic Bo и Mega Sic Bo?

Mega Sic Bo дели многу паралели со редовниот Sic Bo во живо, особено во однос на правилата и играта. Играчите ставаат облози на иста маса, а исходот по случаен избор се одредува со фрлање три коцки. Сепак, најзначајната разлика е во тоа што додека Sic Bo во живо ги следи вообичаените модели на исплата на Sic Bo, Mega Sic Bo доаѓа со малку намалени стандардни исплати, со кои механиката на мултипликаторот е избалансирана.

Која е максималната исплата во Mega Sic Bo од Pragmatic Play?

Максималната исплата во живиот Mega Sic Bo на Pragmatic'Play е 1.000 пати поголема од влогот на играчот. Сепак, ова не е најверојатната исплата. Играчите треба да разберат дека оваа максимална исплата е поврзана само со тројни облози, а облогот на играчот мора да биде мега среќна комбинација за исплатата да се активира.

Дали е фер Мега Сик Бо во живо?

Да. Се разбира, играта доаѓа со куќен раб од 2,78%, што значи дека казиното ќе излезе на врвот на долг рок. Сите казино игри функционираат на овој начин, а Mega Sic Bo не е исклучок. Сепак, резултатите од играта се генерираат случајно, така што играта е фер. Дополнително, играта е проверена од повеќе авторитативни трети лица организации.

Дали Mega Sic Bo во живо е погоден за мобилни телефони?

Да. Играта може да се игра и на таблети и телефони со iOS и Android. Всушност, сите наслови на Pragmatic Play се погодни за мобилни телефони, така што нема ништо за изненадување што Mega Sic Bo е компатибилен со мобилни уреди.

Каде може да се игра Мега Сик Бо?

Секое казино во живо на Pragmatic Play треба да го има Mega Sic Bo наведено како една од неговите игри со дилери во живо. За среќа, има многу такви дилерски казина во живо на интернет, така што наоѓањето на едно не треба да биде проблем.