Преглед на игри со дилер во живо Pin-Up Casino - Account

Pin-Up CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
БонусБонус за добредојде до 500 € + 250 бесплатни вртења
Повлекувања во рок од 24 часа
Разговор во живо 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Широк спектар на врвни провајдери за игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повлекувања во рок од 24 часа
Разговор во живо 24/7
Мобилен пријателски дизајн
Широк спектар на врвни провајдери за игри
Pin-Up Casino is not available in your country. Please try:
Account

Account

За да играат за вистински пари во Пин-ап казиното, играчите треба прво да создадат сметка. Ова е едноставен процес, а играчите ќе бидат завршени за помалку од една минута. Пин-ап казиното им овозможува на играчите да креираат сметка користејќи ја нивната е-пошта или нивниот телефонски број, кој и да сакаат.

Пин-ап казиното ги прифаќа сите играчи и тие сигурно ќе најдат нешто по нивна желба. Секој е добредојден да истражува што нуди казиното, но секој што сака да игра за вистински пари треба да создаде сметка. Играчите кои имаат сметка во Pin-up Casino ќе ги уживаат следните придобивки:

 • Играчите можат да играат за вистински пари и да добиваат добивки;
 • Играчите можат да користат промотивни кодови, да акумулираат бонуси и да учествуваат во програмата за лојалност;
 • Играчите можат да се натпреваруваат со други играчи на турнирите и да се борат за џекпотот;
 • Играчите можат да го надополнат депозитот и да повлечат средства од личната сметка;
 • Играчите можат да следат статистика на победи.

Една од главните предности да имате сметка во Пин-ап Казино е можноста да играте во Казиното во живо со дилер во живо. Играчите можат да се натпреваруваат со вистинска личност, а не со софтвер, што ќе ја направи играта уште повозбудлива.

Како да креирате сметка во Пин-ап Казино?

Играчите треба да се регистрираат за сметка ако сакаат да играат за вистински пари во Пин-ап казиното. Ова е многу едноставен процес и играчите ќе бидат завршени многу брзо. За да ја започнете процедурата, играчите треба да кликнат на копчето што вели „Регистрирај се“ и да го пополнат формуларот.

Играчите треба да смислат корисничко име и лозинка што ќе ги користат секогаш кога ќе сакаат да се логираат на нивната сметка.

Откако ќе се креира сметката, играчите треба да поминат низ процедурата за верификација со испраќање копии од правни документи.

Кога играчите ќе се регистрираат за сметка, ќе имаат пристап до сè што има да понуди Пин-ап Казиното. Односно, тие можат да пристапат до сметката користејќи десктоп или нивниот рачен уред. На играчите им е дозволено да креираат само една сметка и создавањето повеќе од една е нелегално.

Потврда на сметката

Играчите можат да создадат сметка во казиното Pin-up и да ја истражуваат страницата и да видат дали им се допаѓаат игрите. Тие можат да направат депозит и да играат без да мора да ја потврдат својата сметка. Многу е важно да имате потврдена сметка пред да побараат повлекување.

Верификацијата на сметката е многу важна и секој играч треба да го помине процесот. Казиното треба да го познава секој играч и да се увери дека тие се онакви какви што велат дека се. Ова е важно и е поврзано со безбедноста на депозитите и повлекувањата.

За да ја потврдат сметката, играчите треба да испратат копии од правни документи за да го потврдат нивниот идентитет, адреса и начин на плаќање.

За да го направат тоа, играчите треба да испратат копии од пасош, возачка дозвола или друг државен документ. Откако казиното ќе ги добие сите потребни документи, тие ќе ги обработат документите многу брзо и играчите ќе добијат е-пошта. Во некои случаи, казиното може да бара некои дополнителни документи.

Добрата вест е што штом ќе заврши процесот на верификација, играчите не мора повторно да поминуваат низ него. Како и да е, казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време кога сметаат дека е неопходно.

Најважната причина зошто секој играч мора да ја потврди својата сметка е да ги заштити своите лични и финансиски документи. Во исто време, многу е важно да се потврди нечија сметка за да се избегнат нечесни играчи кои се обидуваат да создадат повеќе сметки за да ги искористат предностите на бонусите и промоциите.

Како да се најавите?

Во моментот кога играчот ќе се регистрира за сметка, тој треба да создаде единствено корисничко име и лозинка. Играчите треба да ги користат овие информации секогаш кога сакаат да се логираат на нивните сметки. Предлагаме играчите да не ги зачувуваат информациите за најавување на нивниот компјутер или мобилен и треба да се одјавуваат секогаш кога ќе завршат со играњето.

Како да затворите сметка?

Пин-ап казиното нуди најдобро искуство за играње на играчите кои уживаат во коцкањето. Но, има моменти кога играчот треба да се одмори од коцкањето и во овој случај најдоброто нешто што треба да направите е да затворите сметка. Играчите имаат право да ја избришат својата сметка во Пин-ап казиното во секое време и тие можат да го направат тоа брзо и лесно.

Најдоброто нешто што треба да направите е да ја контактирате поддршката за корисници и да ги споделите причините зошто некој сака да ја затвори својата сметка. Агентот за клиенти ќе им помогне да донесат поинформирана одлука. Причината за ова е што има и други алтернативи достапни за играчите кои ќе им помогнат да ја задржат контролата над своето коцкање додека сè уште ги чуваат своите сметки. Откако сметката е трајно затворена, нема опција повторно да се отвори.

Пин-ап казиното работи во рамките на строгите закони и прописи, што значи дека играчот има многу слобода во однос на нивната сметка.

Играчите кои сакаат да избришат сметка треба да ја следат оваа постапка:

 • Контактирајте ја поддршката за корисници преку контакт формата на страницата.
 • Кликнете на темата на пораката „Барање за затворање сметка“.
 • Внесете ги сите потребни информации како име, презиме, адреса и е-пошта.
 • Опишете во неколку реченици зошто сакате да ја затворите вашата сметка.

Играчите треба да имаат на ум дека имаат право да ги затворат своите сметки трајно од која било причина. Тие треба да ја наведат причината за информативни цели и можат да наведат што било што ги навело до нивната одлука. Казиното е обврзано со закон да постапи по тоа и тие ќе стапат во контакт со таков играч секој пат.

Откако казиното ќе добие барање, тие ќе контактираат со играчот за да го потврди приемот и ќе продолжат да го следат нивното барање. Кога сметката е затворена, играчите не можат да пристапат до нивната сметка, да депонираат средства и да играат за вистински пари. Поради оваа причина, им предлагаме на играчите да бидат сосема сигурни пред да испратат барање за трајно затворање.

Играчите, кои не сакаат трајно да ја затворат својата сметка, имаат други алтернативи на располагање. За почеток, тие можат да се одморат од коцкањето и да го ограничат нивниот пристап до коцкање на одреден период. Ова се достапните карактеристики што играчите можат да ги земат предвид:

 • Самоограничувања на депозитите
 • Направете пауза функција
 • Самоисклучување

Сите овие се солидни опции, но ако играчот верува дека не може да го контролира својот нагон за коцкање, тогаш најдоброто нешто што треба да направи е да ја затвори својата сметка трајно.

Поставување на ограничувања за депозит и загуба за да останете под контрола

Играчите кои поставуваат ограничувања на нивната сметка во казино ќе имаат поголема контрола над нивното коцкање. Пин-ап казиното нуди неколку опции што тие ги избираат за да ги постават своите граници. Играчите, кои имаат потешкотии да ги постават границите, можат да контактираат со поддршката за корисници и агентот ќе им помогне на секој чекор од патот.

Играчите можат да постават лимити за депозит за различни периоди, за 24 часа, 7 дена или цел месец.

Сите овие опции може да се најдат во делот „Одговорно коцкање“. Кога играчот ќе го намали лимитот за депозит, тоа ќе стапи во сила веднаш, додека за зголемување на лимитите ќе бидат потребни 30 дена за да се активира. Ова ќе ги спречи коцкарите да се коцкаат повеќе отколку што можат да си дозволат.

Играчите можат да постават ограничувања за загуби на сличен начин. Ова нема да се однесува на нивните вкупни депозити, туку повеќе на бројот на загуби за време на однапред дефиниран период. Играчите треба да запомнат дека сите добивки над нивниот првичен депозит не се сметаат за оваа граница бидејќи тие ќе претставуваат дел од профитот од нивното салдо.

Штом играчот ќе го достигне лимитот за загуба, ќе се појави скокачки прозорец. После ова, играчите нема да можат да ставаат облози додека не истече циклусот на ограничување на загубата.

Преземање на пауза и самоисклучување

Играчите можат да го ограничат пристапот до нивната сметка со правење пауза, поставување период на разладување или поставување на самоисклучување.

Секој што сака да направи кратка пауза од онлајн коцкањето може привремено да му се оневозможи сметката за една недела, еден месец или шест месеци. Ако ова не е доволно време, тогаш играчите треба да размислат за самоисклучување. На овој начин, играчите можат да го ограничат својот пристап од 1 година до 5 години. Затворањето на вашата сметка на 5 години може да изгледа како трајно затворање за некои, но преземањето на оваа опција ќе им овозможи на играчите да ја отворат својата сметка откако ќе помине периодот.

Функцијата „Направи пауза“ е уште една одлична опција што играчите можат да ја разгледаат. На играчите им предлагаме да ја разгледаат оваа опција откако ќе постигнат голем удар во казино и се плашат дека можат да ги загубат парите во казино додека чекаат да се обработи повлекувањето. Затворањето на нивната сметка една или две недели ќе ги спречи играчите да го вратат повлекувањето и да ги загубат своите добивки. Откако ќе заврши периодот на разладување, играчите можат да имаат целосен пристап до нивната сметка во казино.