Преглед на игри со дилер во живо Play Million

Play MillionResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 100 долари
Разговор во живо 24/7
Докажан саем од iTech Labs
Достапен е ВИП салон
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Разговор во живо 24/7
Докажан саем од iTech Labs
Достапен е ВИП салон
Play Million is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Бонусите на Казино Во Живо се широко користени од играчите за да го подобрат своето искуство со игри и да ги зголемат нивните шанси за победа. Различни бонуси се достапни на Play Million за играчите да бидат заинтересирани и да се забавуваат. Коцкарите можат да ги искористат предностите од различни бонуси и промоции за да го подобрат своето искуство со игри. Овие бонуси можат да бидат достапни во многу различни форми и да им дозволат на играчите да уживаат во нивните омилени игри.

Депозит бонусДепозит бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

PlayMillion ги нуди следните типови игри на сите клиенти: слотови, рулет, видео покер, игри со гребење со карти, игри со карти и маса и играње во казино во живо. Сите игри во овие категории се развиени и обезбедени од лидери во индустријата. Дополнителни игри како Big Wheel и Doubles Heaven џекпот се исто така достапни за дополнителни шанси за голема победа.

Software

Некои од најголемите софтверски компании во индустријата се прикажани на PlayMillion, како што се NetEnt, Cryptologic (WagerLogic), NextGen Gaming, Lightning Box, WMS (Williams Interactive) и Big Time Gaming. Матичната компанија на PlayMillion, Skill On Net Ltd., исто така обезбедува сопствен брендиран софтвер за низа игри, обезбедувајќи елемент на ексклузивност кога се игра преку PlayMillion.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Play Million нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како WebMoney, Bank Transfer, Visa, Neteller, MasterCard , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Play Million е вашиот врвен избор.

Deposits

PlayMillion има еден од најголемите асортиман на методи за финансирање достапни во повеќето онлајн и мобилни казина. За депозити, тие прифаќаат Visa, MasterCard, Maestro, Siru Mobile, ecoPayz, Giropay, Sofort, Trustly, Paysafecard, Neteller, Skrill, PayPal, WebMoney, EntroPay, TrustPay, POLi, EuTeller, банкарски трансфери и избор на други онлајн финансирање опции.

Withdrawals

Опциите за повлекување во PlayMillion се исто толку дарежливи како и методите за финансирање депозити, прифаќајќи ги сите главни дебитни и кредитни картички, е-паричници како Skrill и Neteller, директни банкарски трансфери, па дури и чекови. Повлекувањата може да потраат од 24 часа до 7 работни дена за да се одразат. За сите сметки се применува месечен лимит за повлекување од 10.000 евра.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+173
+171
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+7
+5
Затвори

Languages

Клиентите можат да пристапат до игрите и понудите на PlayMillion на широк спектар на јазици, вклучувајќи англиски, француски, италијански, германски, бугарски, шпански, албански, украински, турски, литвански, индонезиски, романски, руски, хрватски и арапски. Дополнителни јазици како словенечки и норвешки се исто така достапни од изборот за да се грижат за нивниот широк опсег на клиенти.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Play Million . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Play Million се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Play Million е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

PlayMillion.com е водечка веб-локација за онлајн казино која им служи на играчите ширум светот во широк спектар на опции за игри. Оваа компанија е основана во 2011 година, е во сопственост на казина Skill On Net Ltd.

Кратки факти

Година на основање: 2011

Account

Регистрирањето за сметка со Play Million отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Play Million и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

PlayMillion нуди различни методи за поддршка за одржување на нивната услуга за клиенти на висок стандард. Овие опции вклучуваат контактирање со центар за помош преку разговор во живо, телефон и е-пошта. Оваа услуга е достапна 24/7 низ опсегот на јазици, но многу од понудените јазици не се достапни надвор од стандардното работно време во канцеларијата.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Play Million за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Play Million често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Play Million обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Play Million во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Кога се регистрирате со PlayMillion, на сите клиенти им се нуди бонус за добредојде кој вклучува 25 бесплатни вртења и бонус за прв депозит до 1000 евра. Дневните понуди и промоции се достапни и на PlayMillion.com кои им даваат на клиентите шанса да освојат пари и награди за враќање на готовина, како и бесплатни вртења и други поволности.

Live Casino

Live Casino

Видовите казина достапни кога се коцкате со PlayMillion се состојат од инстант игра и опции за казино што може да се преземат. Ова им овозможува на играчите да пристапат до достапните игри на сите десктоп уреди со Windows и Apple и онлајн и офлајн кога се преземаат. Мобилните уреди на Android и Apple не се поддржани бидејќи нема мобилна апликација PlayMillion.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)