10 Казина во живо што користат WebMoney за сигурни депозити

WebMoney е услуга за плаќање преку Интернет основана во 1998 година од WM Transfer Limited (со седиште во Москва, Русија). Првично беше дизајниран да им служи на земјите од СССР по финансиска криза. Во тоа време, американскиот долар беше многу баран, а WebMoney мораше да обезбеди услуги за трансфер во американски долари, што доведе до негово глобално присуство. Денес, има повеќе од 43 милиони корисници ширум одборот. Како е-паричник, тој има средства што може да се користат за плаќања од колеги, онлајн купување и онлајн коцкање. Со огромна база на потрошувачи, главно од Русија, многу сајтови за казино со вистински пари прифаќаат WebMoney како начин на депозит и повлекување. Оваа веб-страница им помага на играчите да ги најдат најдобрите онлајн казина во живо за обложување со WebMoney.

10 Казина во живо што користат WebMoney за сигурни депозити
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Најдобри казина во живо со WebMoney

Webmoney е начин на плаќање од руско потекло, лансиран во 1998 година од WM Transfer Ltd. Тој користи технологија на е-паричник за да ги олесни купувањата преку Интернет, трансакциите со игри на интернет и трансферите на средства од peer-to-peer.

Основачите го формираа Webmoney за да понудат трансакциски систем ориентиран кон американски долари по руската финансиска криза во 1998 година. Руските корисници позитивно го примија новиот изум, а илјадници се пријавија за услугата.

Системот се зголеми за да ги покрие европските пазари во 2015 година, пред да стане глобален во 2019 година. Според провајдерите, Webmoney сега може да се пофали со база на клиенти од над 40 милиони на глобално ниво. Нивниот универзален систем сега вклучува иновации како обработка на плаќања со QR код, итн.

Webmoney им нуди на играчите на казино во живо сигурна, анонимна и удобна опција за плаќање.

Овој начин на плаќање е достапен како кредитна, дебитна и виртуелна картичка. Услугата опфаќа мрежа на даватели или гаранти на средства. Повеќето корисници вршат трансакции преку апликацијата WebMoney Keeper кога купуваат или играат во најдобрите казина во живо бидејќи е лесно достапна на паметни телефони.

Поставете сметка на WebMoney

Поставувањето сметка на WebMoney трае само неколку едноставни чекори. Неколку лични податоци како национален лична карта и мобилен број се потребни за да се регистрирате на официјалната веб-страница (https://www.wmtransfer.com/). Корисниците мора да ги потврдат своите адреси на е-пошта и да внесат код за потврда испратена преку СМС.

Откако ќе се постави, клиентите го финансираат е-паричникот преку:

 • Банкарска жица
 • Готовина
 • Мобилно плаќање
 • Кредит
 • Дебитна картичка

Како и онлајн банкарството, корисниците можат да пристапат и да ги контролираат своите средства со притискање на копче.

Постојат различни чувари или чанти на WebMoney:

 • Чувар WinPro
 • Keeper WebPro
 • Keeper Mobile
 • Чувар Стандард

Корисниците избираат чувари врз основа на нивните специфични потреби. На пример, Keeper Standard е најосновниот паричник што работи со сите прелистувачи. Keeper Mobile цели на мобилни корисници и може да се користи заедно со WinPro и WebPro. Поискусните клиенти претпочитаат Webpro бидејќи има дополнителни функции како овластување E-NUM. Ова е механизам за проверка што ги обезбедува клучевите WM од малициозни активности.

Депонирање со WebMoney во живи казина

При изборот на казино во живо, коцкарот секогаш треба да внимава да избере едно ги поддржува нејзините методи за депонирање.

Банкарската сметка не е задолжителна за користење WebMoney, што ја прави соодветна опција за оние кои не сакаат да го изложат својот идентитет кога се коцкаат. Услугата е достапна и за депонирање на меѓународни локации за коцкање. На играчите на казино кои имаат право да користат WebMoney ќе им биде неверојатно лесно да направат депозит. Прво, тие треба да отворат сметка со нивната избрана платформа за дилер во живо. Регистрацијата е прашање на минути. Ним им треба и сметка со WebMoney. Процесот на депонирање е како што следува:

 1. Изберете соодветно казино во живо и регистрирајте се
 2. Одете на страната на благајната и изберете WebMoney
 3. Внесете колку да поставите како депозит
 4. Наведете детали за најавување на WebMoney и потврдете го плаќањето

Депозитите на WebMoney се моментални. Ова им овозможува на обложувачите да уживаат во игрите во живо без одлагање. Финансиските детали остануваат анонимни бидејќи не се вклучени детали за картичка или банка. Наплатата за секоја трансакција е 0,8%, ограничена на 50 €. Границите за трансфер се засноваат на користената валута. Сè што е над 200 евра ќе бара дополнителен процес на верификација.

Валути и земји поддржани од Webmoney

Webmoney е попопуларен кај корисниците во Русија и земјите од Централна и Источна Европа. Но, тие ги отворија своите услуги на глобалниот пазар. Сите корисници ширум светот можат да испраќаат и примаат онлајн плаќања користејќи ја услугата. Играчите исто така можат да користат Webmoney за да ги финансираат своите казина во живо.

Сепак, опциите за валута се ограничени бидејќи системот не дозволува сите размени. Валутите поддржани од WebMoney вклучуваат:

 • американски долари
 • BYN
 • евра
 • UAH
 • БРИШЕЊЕ

Ако играчот сака да користи Webmoney во живи казина со неподдржани монети, ќе мора да ги смени на прифатените алтернативи.

Зошто да депонирате со Webmoney?

Webmoney се гордее со репутацијата на доверливост и безбедност повеќе од две децении. Методот поседува лиценца FCA за да ја докаже својата читливост и ги штити трансакциите од peer-to-peer преку escrow. Сепак, има и недостатоци кои секој играч можеби сака да ги знае. Еве ги добрите и лошите страни на начинот на плаќање.

Добрите

 • Безбеден, брз и сигурен
 • Лесно се регистрирате и користите
 • Обработува трансакции со казино анонимно
 • Достапен на глобалниот пазар

Конс

 • Не сите казина во живо прифаќаат Webmoney
 • Повлекувањата трае подолго за да се обработат
 • Не ги поддржува сите валути
 • Сите трансакции привлекуваат надомест
 • Има ограничување за секоја трансакција, во зависност од кованицата што се користи

Топ казино бонуси за Webmoney

Повеќето казина во живо ја прифаќаат понудата на Webmoney бонуси за нивните играчи. Повеќето од овие бонуси се достапни и за играчи кои користат други начини на плаќање. Тие може да се движат од бонуси за добредојде, бонуси за повторно вчитување и други промоции за нови и повторливи играчи.

Пакет за добредојде/пријавување

Бонуси за добредојде вообичаено се достапни за играчите кои прв патуваат откако ќе го направат својот прв депозит со вистински пари во казиното. Тие секогаш доаѓаат како соодветен процент од износот на првиот депозит и се еднократни понуди. На пример, некои казина може да понудат 100%, 150% или 300% бонуси на првиот депозит.

Бонуси за упатување

Бонусите за упатување се бонуси од казина за играчите кои покануваат други нови членови на страницата за игри.

Бонуси и промоции без депозит

Овие бонуси и промоции не бараат од корисникот да направи депозит и може да дојде во различни периоди. Повеќето казина нудат бонуси без депозит и промоции за прослава на одредени пресвртници, зголемување на ангажираноста на играчите во казиното во живо или обележување одредени прилики.

Иако бонусите може да изгледаат примамливи, неопходно е да се обрне внимание на условите за користење поврзани со понудата. Условот за обложување, на пример, може да постави некои небесни барања кои нема да бидат вредни за борба. Исто така, проверката на датумите на истекување на бонусите и прифатените игри ќе му помогне на играчот да каже дали понудата ќе биде достапна на долг рок.

Безбедност и безбедност во WebMoney

Секој коцкар треба да биде загрижен за безбедноста на своите лични податоци кога игра на а казино во живо. Иако игрите во живо носат возбудливи искуства, колку повеќе некој ги игра, толку е поголем ризикот од онлајн измама и прекршување на податоците. Сосема е природно обложувачите да сакаат да бидат сигурни дека казиното во живо ги штити. Значи, како WebMoney обезбедува заштита на веб-локациите за интернет игри?

WebMoney беше лиценциран од FCA (Управа за финансиско однесување) во 2015 година да понуди услуги низ регионот на ЕЕА. Лиценцата FCA има репутација за доверливост и безбедност на финансиските податоци бидејќи носителот на лиценцата мора да помине строги барања и да се придржува до специфични протоколи. Ова значи дека WebMoney е поддржан од escrow, посредничка фирма која држи средства, чекајќи потврда од испраќачот и од примачот.

Друг аспект што го прави WebMoney безбеден се неговите напредни механизми за заштита на податоците. Клиентите можат да се логираат со нивниот телефонски број, е-пошта или WMID. Некои трансакции на WM Keeper бараат тајни клучеви зачувани во уредот на корисникот. Што се однесува до приватноста, WebMoney им овозможува на клиентите да изберат кои информации можат да ги откријат на страницата на трговецот. Без разлика дали се работи за депозит или повлекување на локација за дилер во живо, овој начин на плаќање доаѓа со целосна доверливост бидејќи финансиските податоци нема да се складираат никаде. Ова помага да се одвратат повеќето од измамничките активности вообичаени во арените за обложување.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Дали Webmoney е безбеден за користење во живи казина?

Да. Webmoney користи зголемени безбедносни карактеристики за да ги заштити сите свои корисници, вклучувајќи специјални тајни датотеки, генератори на кодови и проверки на СМС. Играчите на казино во живо можат да уживаат во анонимни трансакции, обезбедувајќи ги нивните лични информации од протекување на платформата.

Кои други опции има ако казиното во живо не поддржува Webmoney?

Webmoney е универзален начин на плаќање преку Интернет. Сепак, услугата може да не е достапна за некои играчи бидејќи не сите казина прифаќаат трансакции со Webmoney. Ако играчот не може да најде Webmoney, слични е-паричници како PayPal, Neteller и Skrill би можеле да обезбедат остварливи опции.

Кои се ограничувањата на трансакциите при користење на Webmoney во казина во живо?

Webmoney не става ограничување на тоа колку корисникот може да врши трансакции дневно. Сепак, некои казина имаат ограничувања за депозити и повлекувања што ги одобруваат секојдневно. Така, најдобро е да се придржувате до правилата на казиното.

Дали има такси за користење на Webmoney во живи казина?

Да. Webmoney наплатува од 0,8% за сите трансакции. Финансирањето на паричникот на Webmoney може да вклучува 2,5% банкарски такси и 1,5% трошоци за жици. Исто така, играчите може да се соочат со наплата од 2% до 10% за терминали за готовина и 0-4% ако ги користат услугите за размена на Webmoney.

Колку време траат трансакциите со казино во живо на Webmoney?

Финансирањето на казино со Webmoney е брзо, а процесот завршува веднаш. Сепак, повлекувањето средства од сметката на казино со помош на Webmoney е релативно бавно и може да потрае седум до десет дена.

Што може да направи играчот ако Webmoney не ја поддржува нивната валута?

Webmoney поддржува само пет редовни валути (USD, RUB, UAH, EUR и BYN), плус популарни виртуелни валути како биткоин. Ако валутата на играчот не е поддржана, тој може да одлучи да ги замени средствата на кованица поддржана од Webmoney пред да изврши трансакција.

Дали Webmoney дава корисничка поддршка во случај на технички проблеми?

Да. Webmoney има тим од пријателски и професионални претставници кои секогаш се подготвени да понудат арбитражи и технички и финансиски насоки. Заинтересираните корисници можат да контактираат со нив преку е-пошта или телефонски броеви.

Колку казина во живо имаат вградено Webmoney?

Најдобрите онлајн казина во живо рутински го прифаќаат WebMoney како начин на плаќање. Овие се главно од Источна Европа.

Дали Webmoney е достапен за играчите на казино во секоја земја?

Да. Webmoney е достапен на глобалниот пазар и сите играчи можат да ја користат опцијата во живо казина, без оглед на нивната област на потекло. Сепак, играчите можеби ќе сакаат да направат некои истражувања за да утврдат дали има некакви ограничувања. На пример, играчите во Украина можеби нема да можат да ја користат услугата поради сегашните санкции.

Дали услугата Webmoney е достапна за мобилни казина?

Да. Услугите на Webmoney се достапни за корисниците на мобилни казино. За врвно искуство, овие играчи можеби ќе сакаат да го преземат WM-паричникот достапен за телефони со Windows, Android, Blackberry и iOS паметни телефони.