Играјте Рулет со двојно тркало денес - освојте вистински пари

Технологиите го направија коцкањето поразновидно од кога било досега. Еден доказ за тоа е огромниот број на типови на рулет игри. Рулетот со двојна нула е варијација на рулетот што беше измислен од Evolution Gaming во 2016 година. Оттогаш, конкурентите ги објавуваат своите верзии, од кои некои се достапни во казина во живо.

Играта со рулет во живо се емитува во реално време од студијата на Evolution Gaming во Рига, Латвија и Малта. Иако се игра исто како и традиционалната игра со рулет, таа има значителна варијабилност: Распоредот на тркалото на рулет со двојна нула има две топки лансирани преку систем за далечинско управување. Рулетот со двојна нула нуди 38 броеви, како американскиот рулет, и повисок RTP. Покрај броевите 0 и 00, во казина во живо се достапни и две автоматски тркала способни за 2000 вртења дневно.

Генерални информацииКако да се игра во живо рулет со двојно тркало
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Генерални информации

Име на играта

Рулет Двоен тркала

Добавувач на игри

Еволуција игри

Тип на игра

Рулет

Стриминг од

Рига, Латвија, Малта

Како да се игра во живо рулет со двојно тркало

Љубителите на рулет во живо започнуваат со обложување на едно или две тркала. Секој облог има различна боја и единствен тајмер за означување на преостанатото време за поднесување облог. Тајмингот е од клучно значење, па секој доцна облог се смета за ништовен и неважечки. Истото важи и за облози под или над границите за обложување. Најдобриот дел од играњето на оваа игра во казина во живо е тоа што статистиката се прикажува за да им помогне на обложувачите да ги стават своите облози на броеви со неодамнешни и потенцијално профитабилни приноси.

Дилерот во живо го објавува добитниот број и неговата соодветна боја во моментот кога топката ќе застане. Обложувачите ќе ги видат резултатите на екранот. Секое тркало има две табели со напредни икони каде играчите можат да ги приспособат своите поставки за играта. Други погодни копчиња се поништување, автоматско обложување и омилени облози, кои се видливи додека не истече тајмерот за обложување. Процедуралните грешки и други несреќи ќе доведат до откажување на рундата и обложувањата ќе им бидат вратени на обложувачите.

Основни правила на рулетот Double Zero

Кога се игра било кој игра во живо, коцкар треба да ги разбере правилата на играта. Поради природата на распоредот на тркалото на рулет со двојна нула, двете топки може да се судрат. За да се спречи ова, се користи компримиран воздух за истовремено ослободување од цевката. Изненадувачки, топката се врти со иста брзина, но првата топка секогаш слета прва. Играчите ги гледаат овие дејства во реално време и ги слушаат звуците. Втората топка претставува многу можни облози кои, пак, ги зголемуваат исплатите до големини на фиксен џекпот синоним за слотови со 3 ролни.

Односот на плаќање на двоен рулет е поголем од стандардниот рулет. Наместо нормалниот сооднос 35:1, играчите уживаат во 17,5 (поделен облог), 1,05 (надворешни и високо-ниски облози) и 36:1 (директно нагоре облози). Целосно зависи од играчот дали ќе продолжи со едно тркало или ќе го користи второто тркало. Автоматскиот облог и удвојувањето на последниот облог се корисни опции. И на крај, рулетот со две тркала може да се игра со различни големини на чипови и доаѓа со флексибилни ограничувања. Иако е совршен за високи ролери, неговите две тркала се пријателски за ниски влогови.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)