Топ 10 Spike Games Казино Во Живо

Spike Games е основана во 2014 година од Роб Андерсон, ветеран од онлајн индустријата за коцкање, кој исто така поседувал и други компании за игри како што се Alchemybet и Cometa Wireless. Седиштето на Spike Games се наоѓа во англискиот град Шефилд и поседува лиценца од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство.

Квалитетот над квантитетот е непишаната филозофија на компанијата. Се фокусира на внимателно изработка на ѕвездени видео слот игри кои го доведуваат коцкањето преку Интернет на високо ниво на извонредност. Слично на тоа, Spike Games им дава голема вредност на своите индустриски партнерства и услуги за операторите на онлајн казино. Некои од насловите на слотот на програмерите се Star Drop, Alice Cooper и Shamrock Shuffle.

Уникатни карактеристикиИгри
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За Spike Games

Од 2014 година, Spike Games воведува сопствен бренд на игри во живо и далечински пристап на игри до пазарот на казино. Со комерцијален облак, на развивач на софтвер им овозможува на операторите на казино да пристапат до неговите наслови за игри. Како развивач лиценциран од Комисијата за игри на Обединетото Кралство, компанијата дистрибуира игри и производи во живо на оператори со седиште во ОК и дистрибуира во други региони преку веб. Основана од Роб Андерсон, ветеран од казино индустријата, бизнисот нуди лиценца за далечинско игри за казина во живо кои сакаат да пристапат до малиот каталог на игри на компанијата. Нудејќи неколку слотови за казино, тематските слотови се класични по структура со уникатни симболи. Исто така, со уникатни игри, развивачот на софтвер дистрибуира популарни наслови, вклучувајќи Star Drop, Alice Cooper и Ocean Blaster 2. Со седиште во Шефилд, Англија, развивачот на софтвер нуди производи на оператори со седиште во ОК и дистрибуира во други региони преку лиценца за далечинско игри .

Уникатни карактеристики

SpikeRGS е единствениот далечински сервер на компанијата, кој им овозможува на операторите пристап до насловите на развивачите за игри во облак. Како дел од развојната насока, пристапот во облак е само еден од технолошките потфати на компанијата. Спајк, исто така, се фокусира на обезбедување на казината со производи базирани на решенија. Нудејќи разновидност, клиентите на казино во живо може да интегрираат наслови со постоечка платформа или да изберат да ги хостираат игрите на серверот Spike RGS. Значи, ако компанијата сака да ги избегне трошоците и работата за интегрирање на насловите за игри на Spike, облак серверот е едноставна опција за интеграција.

Флексибилноста на развивачот ја отвори вратата за големи партнерства, вклучително и договор за снабдување со наслови за игри на Openbet. Добро познат по сигурната игра и брзата исплата, Openbet е едно од најуспешните онлајн казина во светот. Фирмите за резервации од највисоко ниво се обраќаат до Openbet за поддршка за онлајн операции, вклучително и провинциски влади и успешни компании во Франција и Данска.

Игри

Надвор од слотови и казино игри, развивачот исто така се фокусира на уникатни загатки за видео игри, слични на концептите за натпревар-три. Одликувајќи се со голема мрежа со различни симболи, играта им овозможува на играчите да ги префрлаат симболите за да одговараат на три симболи низ или во колона. Откако ќе се случи три-совпаѓање, совпаднатите симболи исчезнуваат и се заменуваат со нови симболи на екранот. Видео игрите на Спајк со три натпревари ја следат оваа формула. Една од игрите со три натпревари, која е слична на слотови е Shamrock Shuffle, но играта се фокусира на усогласување на три или повеќе симболи по ред на екранот. Играчите добиваат кредити, џекпот и бесплатни вртења. Спајк исто така има игри во живо, а компанијата им нуди на клиентите уникатни слотови, како што е Star Drop:

Капка ѕвезда

Со свежо сфаќање за класичните слотови, Star Drop им нуди на гејмерите мега џекпот, бесплатни вртења и награди. Со 5-кратен мултипликатор и 10 линии за плаќање, слотот ги ангажира играчите со брза акција и високи награди. Исплатата е RTP од 97 проценти, што е високо. Играта има многу случувања во галаксијата исполнета со ѕвезди, каде играчите често победуваат. Со сличен распоред за мобилни игри, лесно е да се пристапи на кој било мобилен уред. Не е потребно преземање за играње на уреди со Android и iPhone. Преполн со ѕвезди, целиот екран прикажува космичка графика дизајнирана со светкави ѕвезди.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)