Топ 10 TVBET Казино Во Живо

За разлика од минатото, кога единствените игри со дилер во живо што можеа да се играат беа бескрајни изведби на класици, како рулет и блек џек, работите денес навистина се променија. И ова не треба погрешно да се разбере - овие класични игри се сè уште многу популарни од добри причини, но играчите на казино сакаат да гледаат креативност. Ова објаснува зошто играчите на казино во живо станаа возбудени кога Evolution Gaming ги прикажуваше емисиите на игри пред неколку години. Провајдерот беше единствениот што го правеше тоа тогаш, но други провајдери како TVBET се појавија и стекнаа своја основа во новата ниша.

TVBET во казина во живоЗа TVBETНајпопуларните игри на TVBETTVBet Studios
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

TVBET во казина во живо

TVBET е наградуван провајдер на софтвер за игри во живо за онлајн казино. TVBET соработува со повеќе од 170 провајдери на игри за стриминг казино игри во живо во пет региони ширум светот, вклучувајќи ги Латинска Америка, Европа, Африка, Азија и ЗНД. Основана во 2016 година и предводена од извршниот директор Петер Корпушенко, компанијата обединува експерти со искуство во развој и маркетинг на производи за коцкање.

На платформата TVBET, играчите можат да вршат плаќања во онлајн казина и да уживаат во популарните игри во живо, вклучувајќи ги и PokerBet, Keno, Lucky6, меѓу другите. Со TVBET, онлајн коцкарите можат да пристапат до најсовремена содржина во живо на казино и игри со професионални дилери на паметни телефони, компјутери и телевизори.

За TVBET

Додека просечните играчи на казина можеби не се запознаени со TVBET, кипарско седиште провајдер на софтвер за казино во живо, суштината на работата е што ова не е компанија дебитант. Основана во 2006 година, фирмата може да се пофали со најмалку 16 години работа, огромна пресвртница што многу провајдери на казино игри допрва треба да ја постигнат. Само што доцна се нурнаа во нишата на дилерот во живо.

Првично, TVBET го започна животот како оператор на казино пред да се пресели во обезбедување софтвер за обложувалници на копно. Иако ова беше профитабилна авантура, менаџментот на компанијата не можеше да не ја забележи возбудата околу игрите со казино со дилери во живо неколку години по ред. Компанијата потоа ќе започне да ги пренасочува своите ресурси кон создавање на повеќенаменски софтвер.

За многу луѓе, промената на парадигмата беше шок, но TVBET не беше непознат за инкорпорирање на креативни решенија во своите производи. Освен тоа, давателот веќе создаде неколку игри засновани на броеви и лотарии за копнени казина. Се што сакаше компанијата беше да создаде живи верзии на нивните веќе постоечки производи. Вака настанаа неговите игри во живо во 2016 година. Денес, развивачот е еден од најдобрите провајдери на софтвер во казина во живо.

Јазици, лиценци и сертификација

Кога станува збор за јазични опции, ТВБЕТ домаќините и крупиите во живо на играта зборуваат англиски, иако ова не е прв јазик за многу играчи на казино. Но, бидејќи повеќето играчи можат да разберат барем основен англиски, ова е сосема во ред. Освен тоа, секоја игра во живо има копче „Како да се игра“, кое, кога ќе се кликне, ги прикажува сите инструкции од играта. Добрата вест е што играчите можат да изберат од најмалку 30 јазици како сакаат да се прикажуваат инструкциите. Тие вклучуваат италијански, шпански, германски, руски, хинди, француски и се разбира, англиски.

Од 2022 година, TVBET допрва треба да добие лиценцирање UKGC или MGA. Сепак, како што продолжува да расте и се шири, можеби нема да потрае долго пред да добие лиценци од овие регулаторни тела од висок профил. Во однос на сертификацијата, нејзините производи имаат добиено сертификат GLI (Gaming Laboratories International), што му овозможува да работи во многу јурисдикции, вклучувајќи:

 • Европа
 • Азија
 • Африка
 • Латинска Америка
 • ЗНД

Единствени карактеристики на TVBET

TVBET нуди уникатен поглед на своите игри во живо, што е причина за неговата популарност. Не е ни чудо што брендот има добиено неколку престижни награди во Европа, вклучувајќи ги следниве:

 • Најави Казино награди
 • ВОЗРАСТ
 • БЕГЕ

Секоја ТВБЕТ маса во живо може да се пофали со одлична атмосфера, со студиа во живо со привлечна позадина. На пример, играчите на покер во живо ќе се чувствуваат како да играат на брод. Во дизајнирањето на корисничкиот интерфејс, развивачот направи фантастична работа со сите игри обединети во едно лоби. Ова го олеснува префрлањето помеѓу изданија. Игрите се компатибилни со iOS и Android уредите. Покрај тоа, играчите можат да ги променат поставките на интерфејсот според нивните преференции. На пример, тие можат да ја изберат резолуцијата што ја сакаат, вклучувајќи 270p, 460p и 720p.

Најпопуларните игри на TVBET

Кога играчите ќе се логираат во било кое TVBET казина во живо, ќе најдат најмалку 16 наслови во живо кои чекаат да играат. Наместо да го нудиме истиот стар кадар за игра што го нуди секој во живо дилер казино, игрите на давателот се уникатни наслови што ја одразуваат нивната посветеност да создадат нешто различно. Навистина, може да се запрашаме зошто класиците како бакара, рулет и блек џек, кои се прилично вообичаени во најдобрите казина во живо, недостасуваат во репертоарот на TVBET. Вистината е дека игрите на брендот не се сосема непознати за просечните играчи. На пример, WheelBet и KenoBet се во суштина рулет и кено, соодветно.

 • WheelBet

Како потврда дека TVBET дека развивачот сака да ги прави работите поинаку, WheelBet во суштина е рулет, но со дополнителни опции за обложување и вертикално тркало. Оваа игра е сместена во банкарски трезор, со пари од готовина насекаде. Тркалото доаѓа со 38 сегменти, а играчите имаат до 15 опции за обложување, вклучувајќи бои, непарни/парни, облози во аголот и директно облози. Не треба да се спомене дека оваа игра првично имаше триминутно време за вртење, што е премногу долго за современите играчи на казино. Во јасното отстапување од ова „премногу долго“ време на пресврт, развивачот го намали за 33,33% со скратување на времето за разговор на домаќинот и временското ограничување за обложување, леле!

 • ПокерБет

Врз основа на многу популарниот Texas Hold'em, ова е еден од најуспешните наслови на програмерите. Овде, на пет имагинарни играчи им се делат раце, а играчите можат да се обложат на победничката рака. Тие, исто така, имаат дополнителни опции за обложување на патот, вклучувајќи висока карта, три од една карта и целосна куќа.

 • Кено

Ова е идеално за оние кои сакаат игри со дилери во живо на тема лотарија. Keno е брза игра со многу опции за обложување. Играчите можат да се обложуваат на вкупниот збир на извлечени броеви, на одредени броеви кои не се извлекуваат, и дали извлечената сума ќе биде под или над одреден број.

Други наслови

 • Хипергамон
 • 1 Облог
 • Војна на елементите

TVBet Studios

Провајдерот на софтвер TVBET соработува со водечки имиња во индустријата (400+ брендови за игри и 170+ оператори на казино) за да бидат домаќини на нивните ексклузивни казино игри во живо. Сите игри на TVBet се пренесуваат во живо со јасен HD квалитет од студиото Никозија во островската земја Кипар. Компанијата го отвори своето прво сертифицирано студио тука, проследено со филијали во Украина, Полска, Русија и Литванија. Со возбудлива перспектива на класичните казина, слободно може да се каже дека игрите на TVBet носат многу возбудувања на пазарот на iGaming. Остварено Студиото го водат експерти за коцкање и атрактивни дилери. Благодарение на нивните напредни студиски капацитети, тие нудат нешто поразлично од другите даватели на казино во живо.

Повеќе од 15 години, студиата TVBet пренесуваат игри со дилери во живо низ Азија, Европа, земјите од ЗНД, Латинска Америка и Африка. Амбициозниот TVBet има за цел да го обезбеди најдобриот софтвер за коцкање и постојано додава повеќе табели во главното студио во Никозија. Импресивно студио во кино стил е во центарот на објектот. Целосно со 4K камери, интерактивен ѕид и динамично осветлување, резултатот е уникатен, високо-технолошки игри за играчите водени од забава.

Што е импресивно за TVBet Studios?

Создадени од тим за ТВ продукција и експерти за казино во живо, студиата TVBet воведуваат нова ера на платформи за игри во живо. Развивачот на софтвер за дилер во живо се фокусира на новата генерација играчи. Искусни дилери на казино ги надгледуваат игрите. Покрај достапноста на различни комплементарни јазици, операторите ќе имаат корист од распоредувањето на локализирани сервери. Еве ги главните причини зошто операторите за онлајн игри го избираат TVBet наместо другите даватели на софтвер за коцкање

 • Студијата TVBet користат најнови HD камери и опрема
 • Објектите се насочени кон следната генерација на сајтови за игри во живо
 • Услугите на TVBet се достапни на сите уреди, од десктоп компјутери до мобилни телефони
 • Целосно сертифицирана и лиценцирана платформа која обезбедува фер и безбедно играње
 • Темелно обучени домашни дилери кои течно зборуваат повеќе јазици
 • Над 16 уникатни, иновативни наслови на игри во живо
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

REEVO, водечка платформа за собирање содржини на iGaming, објави сосема ново партнерство со TVBET, популарен B2B провајдер за игри во живо. Преку ова партнерство, широкиот избор на содржини во казино во живо на TVBET ќе им биде достапен на партнерите на операторот REEVO преку извонредни веб-решенија. Алијансата ветува дека ќе обезбеди подобрено искуство со игри за гејмерите и повисоки стапки на задржување играчи за операторите на iGaming.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Каков е квалитетот на софтверот TVBet?

За софтверска компанија со дилер во живо да го даде најдоброто, треба да има свое студио. TVBet е одличен пример за тоа, дозволувајќи му на развивачот да експериментира со модерни производи за игри.

Какви производи за игри нуди TVBET?

Компанијата се фокусира само на иновативни наслови за игри во живо. Популарните селекции вклучуваат покер, кено, Војна на елементи, Табла, Лоби, 1Bet, 5Bet, FruitRace, 7Bet, Lucky6, Wheelbet, Teen Patti, 21Bet и Jokerbet. Играчите кои сакаат да уживаат во класиците можат да изберат маси за блек џек во живо, иако бакара и рулет во живо не се достапни.

Кое казино TVBet ја има најдобрата услуга?

Најдобрата платформа е онаа што е лиценцирана и сертифицирана од водечките регулатори во индустријата. Исто така, треба да обезбеди сигурни начини на плаќање и широк избор на TVBet игри. Списокот на ТВБет казина на оваа платформа им овозможува на играчите да ги споредат и да ги спротивстават нивните понуди.

Дали TVBet ги наместува своите игри?

Не. Инвеститорот ги хостира своите производи на лиценцирани онлајн казина. Сите игри на TVBet се тестирани од независни тела за да се обезбеди фер игра пред дистрибуцијата. Акредитирани од GLI и лиценцирани од Curacao Gaming, нема црвени знамиња или неправилности.

Кои се чекорите вклучени во играњето онлајн игри на TVBet?

Откако ќе го пронајдете најдоброто казино TVBet, треба да регистрирате сметка на играч и да депонирате пари според условите. Потоа, тие можат веднаш да почнат да се обложуваат на нивните омилени игри. Некои сајтови обезбедуваат бесплатни демо игри.

Кој е клучот за победа на игрите на TVBet?

Казино игра во живо не гарантира победа. Сепак, добро е да изберете игра со висок RTP и да ги научите стратегиите, правилата и карактеристиките за да ја подобрите шансата за победа. Паметниот коцкар го контролира својот фонд и го обложува само она што може да си дозволи да го изгуби.

Зошто TVBet го интегрираше својот софтвер преку платформата SoftGamings?

Платформата SoftGamings прави сѐ за да ги интегрира содржините за игри во софтверот за коцкање со беспрекорен API. Со партнерството со нив, TVBet стана дистрибутер на содржината на SoftGamings. На тој начин, платформата ужива надзор од експертски тим кој е подготвен да им помогне на играчите во секојдневните операции.

Дали TVBet освои некои награди?

Во текот на годините, TVBet и беа доделени бројни награди. Најзабележителен беше Добавувачот на онлајн казино во 2020 година. На наградите за најавување казино во 2019 година, брендот беше прогласен за најдобар програмер на годината. Сепак, во 2019 година, TVBet беше номиниран за ѕвезда во подем во казино иновации и најдобар програмер на годината.