Играјте кој сака да биде милионер денес - освои вистински пари

Pragmatic Play е посветена на испорачување на врвни производи за онлајн игри и е возбудена да го лансира Кој сака да биде милионер низ нивната мрежа на казино во живо. Преку партнерства со светски компании за производство на слики, инвеститорот дизајнираше интерактивно студио за повозбудливо шоу во реално време на многу саканиот Рулет. Новата игра е базирана на Live Roulette со функција за мултипликатор. Овој водич го дефинира кој сака да биде милионер со Прагматична игра, неговите правила и потенцијалните добивки.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Што е Кој сака да биде милионер од Прагматична игра (верзија во живо)?

Кој сака да биде милионер (WWTBAM) од провајдер на софтвер Pragmatic Play е првиот онлајн казино игра со дилер во живо да сочинуваат бонус кругови кои се активираат кога топката од рулет ќе слета во уникатно одредени џебови на тркалото. Таа е развиена од врвни даватели на софтвер за казино во живо, вклучително и Прагматична игра. Играта има некои елементи на Quantum Roulette, каде играчите собираат множители кои можат да достигнат дури 2000x.

За време на сесијата за обложување во реално време, обложувачите собираат множители кога прават точни предвидувања. Колку повеќе се акумулираат, толку повисоко се искачуваат по скалата и толку ќе бидат поголеми потенцијалните добивки. Класичниот саундтрак „Милионер“ дава напната атмосфера додека играчите се вртат за да добијат шанса да освојат 1 милион долари.

И покрај тоа што е игра на маса, рулетот WWTBAM го нуди истото ниво на нестабилност како слотови од најдобрите казина во живо. Љубителите на игри на маса и слотовите ќе уживаат во овој иновативен вкрстен производ.

Како да се игра кој сака да биде милионер со Прагматична игра

Играчите можат да добијат само множители или да влезат во рундите на милионери со внатрешни облози. Постојат шест типа на внатрешни облози и тоа:

 1. Облог во линија: еквивалент на две облози на улица, кои опфаќаат шест броја по ред.
 2. Облог во кош: Специјализиран облог каде што чипот мора да се стави на пресекот на 0 и првиот ред. Ги опфаќа броевите 0, 1, 2 и 3.
 3. Облог во агол: Опфаќа четири броја, при што чипот мора да слета на пресекот на четирите броеви
 4. Уличен облог: Опфаќа три броја по ред
 5. Сплит облог: Опфаќа кои било два соседни броја. Секој број има веројатност да освои половина од главниот влог
 6. Директен облог: Го покрива целиот број на мрежата и има коефициент 29:1

Редоследот на играње

 • Играчот ги става своите облози на мрежата и на казино во живо дилер го врти тркалото на рулетот
 • Ако топката удри во милионерски број, играчот кој се обложил на неа се движи по скалата. Ако пропушти милионерски број, животот е изгубен
 • Крупието објавува крај на обложувалницата
 • Казиното ги избира Милионерските броеви по случаен избор и тркалото повторно се врти
 • На играчот му се доделува множител или бонус кога топката ќе удри во некој од нивните Милионерски броеви.
 • Да претпоставиме дека топката слета на 0 или 00: Обложувачот продолжува да игра со бонусната рунда и добива плата пред следната сесија

Основни правила за тоа кој сака да биде милионер рулет

Како што беше забележано претходно, играчот се качува по скалата за да достигне повисоки нивоа. На петтото и десеттото ниво, тие имаат заштитни мрежи и соодветно уживаат во множители на 10x и 320x. Во овој момент, играчот ќе има добиено повеќе животи и има право на исплати еднакви или поголеми од нивото на Безбедносната мрежа.

Кој ќе го загуби својот последен живот пред да стигне до ниво 5, го губи целиот натпревар. Губењето живот помеѓу нивоата 5 и 10 гарантира 10x. Слично на тоа, загубата помеѓу нивото 10 и нивото 15 се преведува на 320x. На играчите им е дозволено да ги повлечат добивките на кое било ниво се додека сè уште имаат последен живот.

Кој сака да биде милионер плаќа

Горенаведените чекори се слични на играњето Европски рулет во казина во живо. Но, дополнителните Милионерски броеви го издвојуваат WWTBAM рулетот од европската верзија. Овие бројки ги подобруваат исплатите со ексклузивни награди или серија дополнителни кругови на игра кога топката ќе слета на посебни џебови. Кога топката ќе слета на друго место освен Милионерските броеви, на играчот му се плаќа според стандардната табела за исплата ако успеал да го предвиди точниот победнички број.

WWTBAM облозите имаат различни RTPs (потенцијална добивка во однос на износот на облогот или множителот). Еве преглед.

 1. Облог во линија: 16,67%

 2. Облози за кош и агол: 25%

 3. Уличен облог: 33,33%

 4. Сплит облог: 50%

 5. Директен облог: 100% од влогот

  Сите казино игри во живо имаат конзистентен целокупен RTP, а исто така е и рулетот WWTBAM. Очекуваните приноси се 97,29%. Бројката ги вклучува сите редовни облози плус победите во кругот на Милионер. Треба да се напомене дека коефициентите може да варираат за време на рундите на Милионерската игра, така што постои можност да победите помалку од 97,29%. Еден начин да се зголеми приносот е да се искористи бонус функцијата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)