Топ 10 XPro Gaming Казино Во Живо

XPro Gaming им обезбедува на операторите на казино во живо флексибилни и софистицирани софтверски системи. Тие работат со три обемни студија во Молдавија и Бугарија и на пазарот обезбедуваат најширок спектар на игри во живо, главно класични игри на маса во казино.

Нивните игри не само што се со највисок технички квалитет, туку се и наградни и забавни за играње. Ако сте играч на казино со дилер во живо, едноставно не сакате казино во живо со ограничена разновидност на игри. Оваа софтверска компанија нуди широк опсег на казино игри во формат во живо, од кои некои ретко ги наоѓате на друго место. Ајде да одиме подлабоко за подобро да разбереме за што е способна оваа компанија.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За XPro Gaming

XPro е провајдер на софтвер за казино во живо, основан во 2005 година во Словачка. Со оглед на тоа што е во индустријата за iGaming скоро 17 години, фирмата може да направи силен случај да биде ветеран во индустријата. Значи, која би можела да биде тајната зад популарните карактеристики на XPro? Привлечни производи; долга листа на висококвалитетни игри со дилер во живо. Компанијата прилично добро ги разбира широките интереси на модерните играчи во живо на казино и тие работат на тоа да им помогнат на играчите да ги актуелизираат тие интереси.

Уникатни карактеристики на XPro игрите

Наоѓањето игри во живо со целосно уникатни карактеристики можеби не е лесно, но многу даватели на игри се стремат да го направат она што нивните конкуренти го прават на подобар начин. Тоа, рече, некои уникатни карактеристики на игрите XPro го вклучуваат следново:

Најсовремени технологии

XPro ја користи најновата најсовремена технологија од Cammegh за да обезбеди еден од најдобрите квалитети на пренос на аудио и видео. Дополнително, фирмата ги развива своите игри во живо користејќи HTML технологија, овозможувајќи им на гејмерите да играат на десктоп компјутери, телефони и таблети без да пропуштат дури и несуштински функции.

Безбедност на високо ниво

Иако XPro Gaming можеби нема никакви лиценци (од 2022 година), репутацијата на компанијата во областа на iGaming е исклучително недопрена. Лиценца или недостаток од неа, XPro може да се пофали со една од најбезбедните игри. Ова е благодарение на напредните безбедносни протоколи што ги користи компанијата. Покрај тоа, компанијата е сертифицирана од iTech Labs. ITech Labs е реномирана ревизорска куќа позната по својата ригорозна, без бесмислена процедура за сертификација и тестирање. Сертификатот од оваа фирма е гаранција за фер, бескомпромисно играње.

Игри со повеќе функции

XPro игрите се уникатни бидејќи доаѓаат со повеќе функции. Освен што се приспособливи, игрите овозможуваат странични облози и тие се пренесуваат деноноќно.

Не е потребно преземање

Современите играчи на казино имаат тенденција да се приклонуваат кон Flash казина повеќе од верзии на софтвер за преземање на истите платформи. XPro се менува со ритмите на времето дозволувајќи им на играчите да комуницираат со нивните понуди за игри со дилер во живо преку Flash. Ова значи дека коцкарот може едноставно да го отвори прелистувачот, да се најави на сметката на казиното XPro и да започне да игра веднаш.

На провајдер на софтвер за дилер во живо работи на широк опсег на прелистувачи, вклучувајќи Netscape Navigator, Firefox, Internet Explorer и Safari. Па, каква е импликацијата на ова? Ако на играчот му се снемува меморијата на телефонот, нема да има ништо за што да се грижите.

Поддржани платформи и уреди

Фактот дека XPro е компатибилен со многу уреди и типови на платформи е голем плус. Паметните телефони и таблетите се добро покриени, а исто така и десктоп компјутерите и лаптопите. Нема потреба од уред од висока класа за играње игри; потокот на компанијата е еден од најквалитетните. Од 2022 година, XPro Gaming е компатибилен со уредите со Windows, Android и Apple iOS.

Бонуси и промоции

Играчите на XPro казино имаат право на различни промоции и бонуси. И додека овие добрини може да се разликуваат меѓу казината, она што се чини дека останува константно е фактот дека бонусите се генерално дарежливи. Коцкарите секогаш ќе наоѓаат бесплатни вртења и бонуси за добредојде во повеќето казина за дилерите во живо на XPro.

Ангажирање и интерактивни дилери

Привлечно е да се забележи дека XPro's живите дилери се состојат од искусен и информиран човечки персонал способен да решава какви било проблеми и да разговара со играчите на пријателски, но професионален начин. И додека тимот зборува англиски, давателот на игри во живо е достапен на повеќе јазици.

Во живо казино студиа

Традиционално, казина во живо пренесуваат игри од нивните студиа во живо на места како што се Естонија, Малта и Латвија. Сепак, XPro Gaming избра да го поддржи системот и да тргне по сосема поинаков пат, како да го разоткрива митот дека игрите во казино во живо може да се емитуваат само од одредени локации. Компанијата ги избра Бугарија и Молдавија како локации за нејзините главни студија од кои се емитуваат игрите. Кој знае дали овој потег ќе поттикне создавање на повеќе студиа во живо од други софтверски фирми за дилери во живо? Но, XPro исто така постави студија во Израел.

Портфолио на игри во живо на XPro Gaming

Како што може да заклучите од овој напис, XPro може да се пофали со една од најсеопфатните библиотеки за игри. Меѓу најпопуларните игри од овој производител се:

Како што беше претходно споменато, главниот производ на XPro Gaming се игрите со дилери во живо, а компанијата може да се пофали со одличен избор. Некои од нивните врвни игри вклучуваат:

 • Карибите Студ покер
 • Тексас холдем бонус
 • Сик Бо, тигарот змеј
 • Бакара
 • Блек Џек
 • Рулет
 • Покер со повеќе играчи
 • Андар Бахар
 • Тркало на среќата

Ова е бројка што секој казино во живо играчот би му се восхитувал. Но, има повеќе за популарноста на казина во живо на XPro Gaming отколку само избор на игри. Некои од најпопуларните игри во живо се:

Рулет во живо

Брз рулет, француски рулет или европски рулет, без оглед на вашата омилена верзија, XPro ги нуди сите. И тука е Auto Roulette, кој нема човечки дилер - сепак е присутно физичко тркало. Ако барате големи влогови, може да размислите за ВИП рулет - производот нуди високи ограничувања за обложување.

Блек Џек во живо

Ова е главен елемент во секое казино во живо, така што неговото присуство не е случајно. Блек Џек е игра со брзо темпо, што значи дека е погодна за играчи со способност брзо да размислуваат и одлучуваат. XPro Gaming ги покрива таквите играчи со својата понуда за блек џек. На врвот на класичниот бакара, фирмата нуди и неограничен блек џек. Како што сугерира името, оваа верзија на блек џек не го ограничува бројот на играчи кои можат да играат на една маса.

Бакара во живо

Како Неограничен Блек Џек, бакара прима што е можно повеќе играчи на една маса. Во казина во живо на XPro, ќе најдете две верзии на играта со осум палуби:

 • Baccarat Нема комисија
 • Baccarat Punto Banco

Други популарни игри во живо од XPro го вклучуваат следново:

 • Покер во живо на Карибите
 • Тексас Холдем покер во живо
 • Во живо Тркало на среќата
 • Во живо змеј тигар
 • Во живо Сик Бо
 • Во живо Андар Бахар

Пресвртници постигнати од XPro Gaming

Од своето инаугурирање во 2005 година, XPro Gaming постигна многу пресвртници кои и помогнаа на компанијата да ја постигне репутацијата што ја има денес. И додека може да се цени фактот дека XPro имаше свој фер дел од предизвици, тие предизвици беа само дел од кривата на учење на фирмите. Еве некои од пресвртниците по хронолошки редослед.

 • 2016 година: Воведување на ново казино лоби за игри во живо
 • 2016 година: Компанијата добива сертификат од iTech Labs, позната лабораторија за онлајн игри
 • 2016 година: Издавање на мобилна платформа напојувана со HTML5 технологија.
 • 2017 година: Учество на Меѓународната конференција за управување и управување со безбедни информации (i-SIGMA)
 • 2018 година: Лансирање на новодизајнирана верзија на лоби казино во живо
 • 2019 година: Доделено спонзорство на Јуегос Мајами
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Од каде XPro Gaming ги пренесува своите игри во живо?

XPro Gaming ги емитува своите игри од целосно опремени студија во Бугарија и Молдавија. Објектите се опремени со софистицирана видео и аудио технологија од почитуваниот и доверлив снабдувач на решенија за игри, Cammegh.

За која публика се дизајнирани игрите Xpro?

Игрите имаат добро избалансирана мешавина на западни и источни влијанија и се совршени за глобалната публика. Играчите ќе најдат извонреден опсег на егзотични игри во казина во живо што го вклучуваат овој софтвер.

Дали Xpro игрите се играат на системите со Android?

Да. Тие се креирани со користење на HTML5; така, тие се компатибилни со паметни телефони, таблети со Android и сите прелистувачи. Сепак, корисниците на Android треба да се погрижат нивните прелистувачи да не се премногу стари.

Дали играчите треба да преземат мобилна апликација за да пристапат до XPro Gaming казино игри во живо?

Не. Но, некои казина ја имаат верзијата на апликацијата на нивната веб-страница, која нуди ист квалитет како играњето преку прелистувач.

Дали XPro студијата имаат маси?

Не. Во моментов, XPro Gaming нуди само дилери што зборуваат англиски. Сите тие можат течно да комуницираат на англиски и се повеќе од среќни да разјаснат кое било прашање.

Дали дилерите на XPro Gaming се достапни за разговор?

Да. Играчите можат да разговараат во секое време со дилерите во живо преку полето за разговор на горната десна страна на нивните екрани. Комуникациските вештини на добредојдените дилери се одлични без да бидат премногу разговорливи.

Дали XPro Gaming таргетира само машки играчи?

Присуството на атрактивни женски дилери со разголени облеки ги тера луѓето да веруваат дека давателот главно се фокусира на машки играчи. Сепак, без разлика на полот, секој ќе ужива во интеракција со женските дилери на XPro.

Која е тајната за обезбедување VR игри и игри во живо во еден пакет во XPro Gaming?

Партнерството со водечките компании на пазарот како што се Pragmatic Play, Concept Gaming, Betradar и BetSoft му дава на XPro Gaming диференциран фактор и конкурентна предност. Додека игрите на казино во живо се нивните основни производи, тие се здружија со EveryMatrix, што ги прави XPro игрите достапни на платформата GamMatrix.

Дали XPro Gaming нуди демо верзии на своите игри?

Да. Инвеститорот има демо игри на страницата достапни за бесплатна игра. Ваквите верзии ни се корисни кога играчите треба да ги изострат своите вештини пред да се обложат вистински пари.

Дали игрите на XPro Gaming се оценети правилно?

Да. Откако добивме сертификат за правичност во 2015 година од iTechLabs, разумно е да се очекува високо ниво на доверливост од овој давател на казино во живо. Ревизорот од трета страна е меѓу најдоверливите во бизнисот и печат на одобрение од нив е многу вреден.