Вести

April 2, 2021

Бизарни работи на кои обложувачите се обложуваат

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Иако студената серија е вообичаена во непростливиот свет на обложување, тоа не е нешто за уживање. Значи, ако сте доживеале продолжено губиток, можеби е време да пробате нешто лудо. Но, што точно се овие луди облози што можат да ве освојат лесни пари? Подолу е листа на најчудните работи на кои треба да се коцкате во 2021 година.

Бизарни работи на кои обложувачите се обложуваат

1. Крај на светот

Да! Луѓето всушност се обложуваат кога ќе заврши светот. Можете да ставите облог од 100 долари на тоа дека светот ќе престане да постои пред 2030 година или која било друга година. Сепак, не можете да предвидите дека светот ќе заврши во 2060 година кога веќе имате 70 години. Шансите се дека нема да бидете наоколу тој тажен ден. Уште полошо, сè уште не е јасно како обложувачите ќе ги бараат своите добивки ако светот престане да постои.

2. Носење жена

Овој спорт (точно, тоа е спорт) одамна се смета за рекреативна активност со комичен шмек. Носењето жена е измислено во Северна Европа и има некои основни правила. Го носите партнерот и завршувате низа пречки. Очекувано, шампион е тимот што најбрзо го добива натпреварот. Овој спорт е вообичаен во Австралија, Естонија, Финска и Ирска.

3. Доказ за вонземски живот

Може да се обложите кога научниците ќе откријат живот некаде покрај Земјата. Но, како можете да го докажете ова со сигурност? Прво, мора да копате низ Интернет за некои витални информации. Интересно е тоа што некои онлајн казина и спортски книги дозволуваат обложување кога американскиот претседател конечно ќе му соопшти на светот дека НАСА открила интелигентен живот таму. Имаше неколку наводи за појава на НЛО, иако сè уште нема докази.

4. Смрт на славни личности

Колку и да звучи сурово, луѓето предвидуваат смрт на другите и заработуваат пари од тоа. Смртта на славните доаѓа со свои ниши низ заедницата. На крајот на краиштата, смртта е неизбежна. Сепак, проверете со законите за коцкање во вашата земја за да видите дали обложувањето на нечија смрт е легално. На пример, во Соединетите Држави, овој тип на обложување е нелегален. Сега тоа е бизарен облог таму!

5. WWE

Досега секој фан на WWE треба да знае дека спортот е лажен. Значи, како обложувачите можат да го предвидат исходот на натпреварот дека резултатот е веќе однапред одреден? Тука е работата; Резултатите од натпреварите на WWE сега се тајно чувани од било кога. Ако имало протекување, можете да бидете сигурни дека обложувалниците ќе ја затворат продавницата и ќе се упатат дома. Всушност, секоја форма на професионален натпревар во борење вреди вашето внимание.

6. Обложување на се што поседувате

Историјата вели дека Ешли Ревел, Англичанец, решил да обложи сè што има на негово име на рулет во 2004 година. Неверојатно, Ревел победи со удвојување на оригиналниот влог два пати. Подоцна, тој ги искористил добивките за да основа компанија за советување покер. Во реалноста, не треба да го ризикувате целото богатство на облог. Тоа е затоа што казината секогаш победуваат благодарение на работ на куќата. Значи, секогаш имајте банкрол за обложување.

7. Следниот папа

Општо земено, обложувањето и религијата не се мешаат. Религиозните верувања се дури и една од главните причини зошто коцкањето е нелегално во некои јурисдикции. Но, очигледно, во повеќето земји е легално да се обложи на следниот папа. Ако не знаете, папата е водач на сите католички цркви. Во моментов, американските спортски книги веќе прифаќаат облози за тоа кој ќе биде новиот папа.

Заклучок

Ова се некои од лудите облози во кои луѓето се ангажираат таму. Сепак, треба да одлучите дали вреди да се чека до крајните времиња за да се победи облогот. Дали би го направиле тоа?

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести