Рангирање на најдобрите Seven Deuce Gaming казина во живо

Seven Deuce Gaming беше создаден од група страсни покер играчи во 2016 година за да развијат казино игри поврзани со покер. Три години подоцна, во 2019 година, студиото презеде ребрендирање за да стане Electric Elephant Games. Иако не го изгубија својот афинитет кон покерот, тие го проширија својот репертоар за да вклучи видео слотови. Некои примери на нивните понови изданија на слот игри вклучуваат Dragon Strike, Volsunga, Joker Jackpots и Wild Society.

Слот игрите на компанијата нудат повеќејазична поддршка, средно-висока нестабилност и имаат RTP од 95% или повисоко. Со седиште во Лондон, компанијата исто така планира да развие игри без слот со генератор на случаен број (RNG).

Играње Seven Deuce во живи казинаЗа Seven Deuce Gaming
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Играње Seven Deuce во живи казина

Seven Deuce Gaming е во онлајн казино индустријата веќе неколку години. Овој провајдер на софтвер за казино во живо е специјализиран за развој на наслови на слотови и други решенија за врвни провајдери на софтвер во казина во живо. Во текот на првите неколку години во бизнисот, примарна цел на Seven Deuce Gaming беа младите ентузијасти за коцкање, особено оние кои се нови во онлајн игрите. Од нивното првично издание, останува очигледно дека Seven Deuce се гордее со создавањето на нова генерација на возбудливи слотови и покер игри.

Некои од нивните домашни развиени игри вклучуваат Royal Rush, Fruits Go Wild, Wild Society, Dragon Strike, Hold'Em Switch, Swap the Flow и Casino Rush. Од своето основање, тој воспостави соработка со лидери во индустријата како што се Microgaming и Relax Gaming, давајќи му солидна основа за правење казино игри.

За Seven Deuce Gaming

Seven Deuce Gaming првично беше основана во 2014 година во Лондон. Во 2019 година, компанијата се ребрендираше во Electric Elephant, поради што го пренасочи фокусот повеќе на игрите со слотови во живо, а помалку на покерот. Додека седиштето на Electric Elephants е во Обединетото Кралство, тие отворија канцеларија и во Коломбо, Шри Ланка, од каде што потекнуваат повеќето нејзини програмери.

Името „седум двојки“ е првично од комбинација на покер рака што се користи во Texas Hold'em. Не е изненадување што мозокот зад оваа компанија за игри на казино беа ентузијасти за покер. Seven Deuce создава уникатни наслови врз основа на платформите Unity и HTML5. Ова значи дека нивните игри може да се играат и на десктоп и на мобилни уреди. Seven Deuce, во моментов Electric Elephant, продолжува да развива уникатни наслови на казино во живо со импресивна игра и графички елементи.

Уникатни карактеристики на Seven Deuce Gaming

Seven Deuce Gaming има многу силни страни, од кои повеќето го направија развивачот популарен и меѓу играчите и меѓу развивачите на казино игри. Како што рече, еве некои од карактеристиките на Seven Deuce Gaming.

Партнери

Како мал развивач на игри, Seven Deuce брзо воспостави партнерства со други истомисленици, од кои повеќето се развивачи на казино игри. Некои значајни партнери ги вклучуваат Microgaming, Quickfire, Kindred и Stars Group. Овие партнерства не се ограничени само на развојот на играта, туку тие, исто така, им даваат на Seven Deuce пристап до мрежите на соодветните партнери, што им го олеснува покривањето на повеќе платформи.

Компатибилност со вкрстена платформа

Како што споменавме претходно, Seven Deuce развива игри и за Unity и за HTML5. HTML5, особено, нуди уверување дека сите негови игри се оптимизирани за различни уреди. Оваа технологија не е ограничена само на паметни телефони или рачни уреди; исто така ги подобрува десктоп игрите на многу начини. HTML5 гарантира дека веб-локацијата или играта се прилагодува на различни големини на екранот.

Играње во живо

Повеќето обложувачи денес претпочитаат игри во реално време отколку традиционални игри со генерирање на случаен број. Благодарение на поддршката од неговите истакнати партнери и најдобрите казина во живо, Seven Deuce беше во можност да се впушти во игри во живо нудејќи некои наслови на премиум слотови. Секој што играл во казино со игри од кој било од партнерите на Seven Deuce Gaming (Electric Elephant) најверојатно наишол на игра од компанијата. Исто така, нивните игри обезбедуваат брза и забавна акција на мобилниот телефон, што е клучно за привлекување на новата генерација играчи на казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)