Рангирање на најдобрите Topgame казина во живо

Додека коцкањето преку Интернет е многу популарно, има играчи на казино кои копнеат за човечка интеракција лице в лице, кои се наоѓаат во собите на копното на казино. Некои играчи, исто така, може да фрлат сомнеж во интегритетот на онлајн казино игрите напојувани со RGN. Ова е можеби поради вродената природа на луѓето никогаш да не им веруваат на некои технологии 100%.

Сепак, игрите во живо се најдобрата алтернатива за вистинско искуство во казино. Но, од каде доаѓаат овие игри? Едноставно; постојат живи софтверски компании за казино одговорни за развој на овие производи. И додека Evolution Gaming ја добива целата заслуга (на крајот на краиштата е најголемиот развивач), TopGame е само уште еден развивач кој заслужува дел од оваа заслуга.

За TopGameНајпопуларните игри на TopGame
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За TopGame

Кога iGaming експлодираше во средината на 2000-тите, многу компании се нурнаа во индустријата, со секоја желба за парче торта, а TopGame не се двоумеше да им се придружи на другите врвни провајдери на софтвер во казина во живо. Поточно, оваа компанија влезе на пазарот во 2008 година и оттогаш никогаш не погледнала назад. За времето кога беше во функција, развивачот успеа да создаде сигурен казино софтвер со врвна технологија, врвни безбедносни карактеристики и извонредни игри што ги поттикнуваат играчите да се враќаат.

Иако портфолиото на игри на TopGame можеби не одговара на други софтверски фирми, како што се Microgaming, Evolution Gaming и Playtech, сепак има многу игри за да ги задоволи сите љубители на казино. Од 2022 година, компанијата има произведено најмалку 150 наслови. Повеќето од овие игри се слотови, што е случај и со многу даватели на софтвер за казино.

Меѓу насловите на слотови што се издвојуваат се Cool Stone Age, Lucky Fishing, Carnival of Venice, Reel Gangsters, Great Reef и Inca's Gold, да споменеме само неколку. Други игри на TopGame вклучуваат кено, видео покер, игра на зарове и бинго. Но, она што ги скокотка играчите повеќе од било што друго е мноштвото игри со дилери во живо создадени од компанијата.

Лиценцирање и пазар

TopGame поседува лиценца од една од најугледните регулаторни компании за онлајн казино игри: Curacao eGaming. И додека главниот пазар на компанијата е Европа, полека но сигурно, таа исто така бара удел на пазарите во други региони, вклучувајќи ги и САД. Софтверот TopGame поддржува различни јазици, вклучувајќи англиски, шпански и француски.

Единствени карактеристики на TopGame

  • Компатибилност со широк спектар на уреди

Една област каде што TopGame се издвојува е како неговите игри се сложуваат со речиси секој оперативен систем. Додека некои играчи можеби се жалеа на времето на повлекување, многу гејмери се занесуваа за тоа колку брзо се вчитуваат игрите. Дури и со индустриските гиганти како Microgaming, играчите треба да бидат малку трпеливи додека табелите се вчитуваат. На алгоритмите, аватарите и графиките им треба слатко време за да се вчитаат одделно. Тоа е поинакво сценарио со TopGame. Наместо да користи старомоден Flash, компанијата користи HTML5, кој поддржува инстант игра на уреди, вклучувајќи Mac, Windows, Android, iOS итн.

  • Таб за статична поддршка

Друга карактеристика на TopGame што особено им се допаѓа на играчите е истакнатата картичка за поддршка на секоја страница на играта. Ова покажува колку компанијата ги цени играчите и нејзината подготвеност да помогне доколку им треба каква било помош. Додека многумина во живо казино софтвер провајдери имаат слична карактеристика, ретко е статична.

Најпопуларните игри на TopGame

TopGame отсекогаш бил посветен да се погрижи приврзаниците на игрите на казино да ги сакаат игри во живо се објавува, а секој фер преглед на софтверот TopGame би го открил истото. Развојниот тим на компанијата успеа да дојде до мобилни игри со дилер во живо, кои можат да се најдат во многу казина на интернет. Компанијата користи напредна технологија за пренос во живо, која содржи HD камери поставени под повеќе агли, за да се осигури дека играчите можат да видат и слушнат сè што прави крупието, без разлика дали се врти тркалото на рулетот, се обложуваат со бакара или се занимаваат со блек џек раце.

Популарни игри во живо од TopGame

Подолу е преглед на некои од најпопуларните игри од TopGame.

TopGame во живо Блек Џек

Главниот производ во најдобрите казина во живо, Блек Џек е незаменлива по популарност. TopGame's блек џек во живо се нуди преку инстант игра, со веб-стриминг обезбедувајќи јасен преглед на вистинските картички и табелата. Резултатите од секоја рунда се објавуваат на интерфејсот на играчот, вклучувајќи ги и поразените и победничките раце. Крупието е обично пријателска и мила дама која обезбедува висококвалитетни услуги, иако се достапни и машки крупиери.

TopGame во живо рулет

Секој љубител на рулет знае дека играњето на играта онлајн со крупие и вистинско тркало е подобро отколку да се игра рулет со погон на RGN. Стримингот им овозможува на играчите да го видат рулет во живо тркалото и топката во реално време. Ова додава сосема поинаков елемент на забава во играњето обичен рулет онлајн.

TopGame Live Baccarat

Ова е трета игра во живо понудена во формат во живо во казината на TopGame, и како и другите, гејмерите имаат орелски поглед на секоја акција на масата благодарение на технологијата за веб стриминг. Играчите можат да го видат напредокот на живо бакара на нивниот интерфејс, како и на претходните резултати додека управуваат со нивната игра. Има и функција за разговор, која додава социјален аспект на играта.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)