Рангирање на најдобрите Dragonfish (Random Logic) казина во живо

Dragonfish е врвна поделба бизнис-бизнис 888 која нуди услуги за онлајн игри. Работи повеќе од една деценија, искористувајќи го своето искуство од бизнис до потрошувач од 888 за да обезбеди високо курирани услуги за игри. Долгогодишното работење исто така го направи едно од најпопуларните брендови во индустријата.

Портфолиото на Dragonfish опфаќа повеќе од 900 различни игри. Повеќето од нивните игри се лесно приспособливи за да ги задоволат маркетиншките потреби на клиентот, што е корисно во висококонкурентната индустрија за коцкање. Благодарение на AIP на Dragonfish, лесно е интегрирањето на сите игри на постоечка платформа.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Врвни казина Dragonfish

Стотици онлајн казина ги користат производите и услугите на Dragonfish, вклучително и некои од највисоко оценетите казина во светот. Примарната цел на Dragonfish е да им помогне на онлајн казината под нивниот чадор да успеат. Нивните понуди се подобро прилагодени за онлајн казино бизниси кои се веќе оперативни, но сакаат да ја прошират или подобрат својата содржина. Не е особено погоден за нов бизнис, особено кога операторот на казино нема искуство во индустријата.

Dragonfish нуди различни уникатни карактеристики, кои казино-операторите можат да се одлучат да ги користат како што сакаат. Таквите карактеристики вклучуваат натпревари, низа промоции и различни награди и награди. Тоа е особено случај за софтверската платформа Casinoflex Dragonfish, која обезбедува целосно управувано решение.

Зошто казината Dragonfish се популарни

Dragonfish има неколку клучни продажни точки, меѓу кои клучни се неверојатните кориснички искуства. За почеток, квалитетот на игрите развиени од Dragonfish е неверојатен. Тоа е особено случај за повеќето најнови изданија. Одлична графика, беспрекорна игра, фер-плеј и пријателство за корисниците се некои од карактеристиките што ги прават игрите со врвен квалитет.

Друга причина зад популарноста на програмерите е тоа што тие ретко имаат прекини. Dragonfish има тим за поддршка на клиенти 24/7. Иако се ретки, неисправностите или проблемите што може да ги доживеат казината се решаваат брзо. Покрај тоа, казината обично се оптимизирани за перформанси така што брзо се вчитуваат без да се загрозат квалитетот.

Dragonfish користи пристап на прво место на мобилниот. Тоа значи дека повеќето од нивните игри можат удобно да се играат на мобилни уреди. Повеќе од половина од сите онлајн обложувачи обично посетуваат онлајн казина преку мобилни уреди. Оттука, наоѓањето онлајн казина што нудат одлични искуства за играње на мобилни уреди е обично приоритет за повеќето коцкари. Казината Dragonfish нудат сето тоа и многу повеќе, уште една причина за нивната растечка популарност.

Уникатни карактеристики на Dragonfish Games

Поволности за локализација

Една од уникатните карактеристики на Dragonfish е што тие нудат придобивки за локализација. Тоа е многу корисно за онлајн казина кои сакаат да се размерат на глобално ниво. На пример, платформата им овозможува на клиентите да ги приспособат своите игри со повеќе од 26 јазици и неколку валути. Клиентите исто така можат да ги локализираат опциите за плаќање и да пристапат до поддршката на саканиот јазик.

Флексибилност на предниот дел

Платформата нуди пакет решенија Dragonfish со клуч на рака преку Total Gaming Services, со кои компанијата управува целосно. Клиентите исто така можат да изберат решенија за кожа од Dragonfish's Casinoflex за да се интегрираат со нивните обложувалници.

Предности на задниот дел

Развивачот на софтвер им овозможува на клиентите да избираат од низа предности за управување, што може да им помогне да стекнат и задржат играчи. Тоа се прави преку приспособливи алатки. Добар пример е способноста да се следат и анализираат индикаторите за перформанси на играчите. Дополнително, Dragonfish нуди CRM решенија. Со таа опција, маркетинг тимот Dragonfish се грижи за потребите на CRM на клиентот во куќата.

Конкурентни цени

Софтверот и услугите на Dragonfish може да се пристапат по многу конкурентни цени за сите клиенти на глобално ниво. Општо земено, трошоците обично варираат врз основа на производите и услугите што клиентите сакаат да ги додадат на нивните брендови. Единствениот начин да ги дознаете точните цени е да ги контактирате и да побарате понуда.

Dragonfish Најпопуларните игри

слотови

Dragonfish нуди широк спектар на слотови игри, кои несомнено се клучната продажна точка на инвеститорот. Популарноста на нивните слотови игри е поттикната од едноставноста на играта, исклучителната графика и звучните ефекти. Познато е дека нивните слотови игри привлекуваат најголем приход во повеќето казина. Стапките за враќање на играчите за повеќето игри се движат од 95% до 97%, што ги прави игрите привлечни за обложувачите.

покер

Dragonfish има покер мрежа која обезбедува атрактивен просечен гребло и удел на приходи за сите клиенти кои се придружуваат. Покер мрежата вклучува игри во живо, каде обложувачите можат да играат едни против други во реално време. Некои од придобивките на програмерите покер игри вклучуваат строги политики за враќање на гребло, инстант ликвидност и многу турнири.

Бинго

Dragonfish е еден од најголемите провајдери на софтвер за бинго на глобално ниво. Во своето портфолио има добро етаблирани брендови, како на пр Фокси Бинго и Намигни Бинго. Огромната бинго мрежа на инвеститорот исто така е корисна за секој онлајн казино бизнис кој сака да расте.

Спортска книшка

Dragonfish, исто така, покрива огромна разновидност на пазари за спортско обложување онлајн казина бараат да профитираат на спортско обложување. Софтверот за спортски книги доаѓа како целосно функционален портал кој може да се уредува и локализира за да ги задоволи потребите на клиентите. Софтверот за спортска книшка, исто така, ги опфаќа практично сите мејнстрим спортови што се играат на глобално ниво.

За Dragonfish

Седиштето на Dragonfish е во Лондон, Англија. Сепак, тие имаат многу други канцелариски филијали на други места, вклучувајќи ги Гибралтар, Израел, Романија и Украина. Овој развивач нуди некои од најдобрите софтвери за игри на онлајн казина и ужива глобална клиентела. Инвеститорот, исто така, има валидни лиценци од неколку јурисдикции, кои помагаат да се зацврсти нивната доверливост и доверливост.

Dragonfish е исто така сертифициран од врвни тела за сертификација за онлајн игри, вклучително и сертификати од Регулативата и гаранција за онлајн игри за е-трговија и лиценци од Комисијата за коцкање на ОК и Органот за игри на Малта, меѓу дозволите на Dragonfish. Овие напори имаат за цел да обезбедат дека развивачот ја уверува својата клиентела за врвна безбедност, доверливост, правичност, интегритет и одговорност за добивање на многуте лиценци.

Dragonfish има освоено неколку награди во текот на годините за своите супериорни производи и услуги. Таквите вклучуваат EGR B2B Awards 2008, Gaming Intelligence Awards 2016, WhichBingo Awards 2016, White Label Partner Awards 2018 година.

Историја на Dragonfish

Dragonfish е основан во 2007 година откако 888 го купи Globalcom Bingo за да ја започне B2B филијалата на компанијата. Овој потег стана толку успешен што поделбата стана независна од 888 Holdings PLC во 2009 година. Популарноста на онлајн игрите се зголемуваше со алармантни стапки, што помогна да се поттикне растот на поделбата во тоа време. Во 2011 година, Dragonfish освои две награди на eGaming Review B2B наградите.

Во 2016 година, Dragonfish направи B2B притисок со Casinoflex. Казинофлекс им овозможува на клиентите да ги купуваат само услугите и производите што им се потребни, дозволувајќи му на развивачот да понуди многу конкурентни цени. Casinoflex исто така овозможува повеќе прилагодување. Тоа им помага на повеќето брендови да се разликуваат и да ги максимизираат ефектите од нивните маркетинг кампањи.

Во 2019 година, Dragonfish објави нова клиентска програма наречена FALCON. Програмата е решение за искуство на клиентите и маркетинг менаџмент базирано на облак. Главната идеја зад програмата беше да се осигура дека клиентите што користат софтвер Dragonfish имаат конкурентна предност.

Во текот на истата 2019 година, матичната компанија 888 го купи Џет Менаџмент. Џет Менаџмент поседуваше различни познати брендови, вклучувајќи Коста Бинго. Повеќето од брендовите потпаднаа под поделбата Dragonfish, проширувајќи го своето портфолио на производи и услуги.

Казинофлекс клиент

Во 2020 година, Dragonfish го лансираше првиот клиент Casinoflex врз основа на програмата FALCON. Програмата користи технологии базирани на рамката Angular 10. Технологијата обезбедува одговорна апликација на една страница за да обезбеди подобрени кориснички искуства и подобрени перформанси на веб-локациите или апликациите.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)