Вести

December 16, 2020

Брзиот раст на игрите со дилери во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Поради денешниот напредок на технологијата, кои дефинитивно беа потребни, казина во живо се создадени со цел луѓето да уживаат во можноста да ги играат своите омилени казино игри без да го напуштат својот дом. Во овие казина има неколку игри што можете да ги играте, дури и преку вашиот паметен телефон.

Брзиот раст на игрите со дилери во живо

Игрите со дилери во живо во овие онлајн казина се исти што можете да ги најдете во физичките. Сепак, овие може да се играат од каде било во секое време, што е огромна предност. Затоа, ако сакате многу да се забавувате и да пробате нешто ново, ви препорачуваме да ги испробате овие игри во живо. Освен тоа, ќе имате вистински човек, кој е дилер, со кого ќе можете да комуницирате во реално време. Овие игри ја користат вообичаената опрема исто како и картите (за блек џек, а исто така и за бакара) и рулет топчиња и тркала. Се разбира, нема чипови.

Видео стриминг игрите се следната генерација

Игри со дилери во живо всушност функционира на ист начин како видео стриминг, што е нешто во што уживаат многу играчи. Можно е да комуницирате со дилерот, како што обично би правеле во физичко казино. Тоа е затоа што всушност постои вистинска личност која ги разменува картите, а не компјутер. Достапен е разговор во живо, нешто за што многу играчи се воодушевени штом ќе почнат да играат казина во живо. Овој разговор е за поставување прашања за играта, на пример, и дилерот ќе одговори на нив што е можно поскоро.

Има повеќе од една камера што ја пренесува играта. На пример, рулетот има различни камери за поглед на тркалото, масата и целокупниот дисплеј што го вклучува дилерот. Потоа, тука е контролната единица за игри, која е одговорна за кодирање на емитуваното видео.

Најдобрите онлајн игри со дилери во живо

Откако ќе се регистрирате во онлајн казино, тогаш ќе најдете неколку игри во живо. Има многу брендови кои се посветуваат на само развивање на овие типови игри, па нормално е да ги најдете само овие игри од нив. Веројатно ќе најдете:

Блек Џек во живо

Оваа игра користи осум палуби со 52 карти во чевел. Можете да ја играте оваа игра преку вашиот компјутер или дури и преку вашиот мобилен уред. Целта на оваа игра е да се добие резултат повисок од дилерот, но без да се надмине 21 поен. Оваа игра има неверојатни шанси. Ова значи дека работ на куќата е многу мал.

Покер во живо

Во покер има неколку играчи и сите играат еден против друг. Меѓутоа, со постоењето на жив дилер покер сега е можно да се игра против куќата. Постојат многу варијанти на покер, но некои се попрепознатливи од другите:

Секој од нив има свои правила и ако сакате да играте по едно, тогаш треба да научите за тоа.

Рулет во живо

Рулет во живо е исто како и „нормалниот“ рулет што би го играле во физичките казина. Меѓутоа, кога играте во живо, дилерот ќе го заврти тркалото и ќе ја испушти топката, сето тоа во живо за да можете да видите. Постојат варијанти на оваа игра:

  • Европски рулет – Шансите се подобри со оваа варијанта од 2,7%. Кога станува збор за Американецот, тие се 5,26%.
  • Американски рулет – Ова е вториот претпочитан тип на варијанта, по европскиот тип. Разликата е во тоа што Американецот има 38 броеви наместо 37.
  • Француски рулет – Францускиот рулет и европскиот се многу слични. Сепак, тие се разликуваат кога станува збор за примената на En Prison Rule и La Partage Rule. Ова прави работ на куќата да се намали од 2,7% на 1,35%.

Како да играте игри со дилери во живо на интернет

Играњето игри со дилер во живо е многу едноставно. Ќе треба да најдете онлајн казино што ги има и колку повеќе, толку подобро. Откако ќе го најдете најдоброто за вас, тогаш е време да креирате сметка за себе. Ќе можете да најдете многу достапни игри и варијанти. Можете да изберете кој сакате.

Нешто важно е да изберете маса со влог што е соодветна за вас. Има неколку маси со различни влогови и можете да ја изберете најдобрата за вашиот паричник. Тогаш е само време да се игра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести