Карибски Студ

На многу начини Caribbean Stud Poker е сличен на Five Card Stud, ако ги знаете правилата на едниот, ги знаете и правилата на другиот. Caribbean Stud е измислен на брод за крстарење кој се движел кон Аруба. Затоа играта го доби своето егзотично звучно име, но исто така е многу популарна игра во Аруба и низ карипските острови.

Карибски Студ
Што е Live Caribbean Stud Poker?Како да се игра Caribbean Stud
Како да се игра Caribbean Stud

Како да се игра Caribbean Stud

Caribbean Stud започнува со тоа што на секој играч му се делат по две карти. Едната карта се става со лицето надолу, а другите картички се ставаат свртени нагоре. Потоа следи обложување круг, па се дели уште една карта. Оваа трета картичка е исто така поставена со лицето нагоре. Процесот потоа се повторува додека секој играч нема пет карти и по секоја нова карта се одржува круг на обложување.

Како да се игра Caribbean Stud

Најнови вести

Caribbean Stud Poker Online Водич за почетници
2021-11-27

Caribbean Stud Poker Online Водич за почетници

Покер е класична игра на маса со многу варијанти. На пример, играчите денес можат да уживаат во покер на Caribbean Stud онлајн во најдобрите казина во живо. Наместо да се натпреваруваат едни против други, оваа игра им овозможува на играчите да уживаат во шоуто против дилерот. Значи, ако сакате да ја играте оваа многу забавна игра на маса, овој водич за почетници ве опфати.

Дали навистина вреди напорот Caribbean Stud Live?
2021-11-09

Дали навистина вреди напорот Caribbean Stud Live?

Caribbean Stud live е несомнено една од најдобрите казино игри на интернет ако сте љубител на покер. Тоа е затоа што оваа покер игра предизвикува мешани реакции од играчите кои сметаат дека правилата на играта се разумно едноставни за совладување, додека други го мислат спротивното.

Топ 6 коцкарски активности кои се потпираат исклучиво на вештина
2021-09-30

Топ 6 коцкарски активности кои се потпираат исклучиво на вештина

За долго време, во живо казино коцкање се смета дека се заснова на среќа. Тоа е затоа што не можете едноставно да се разбудите едно утро и да одлучите да го освоите долгогодишниот џекпот за видео покер. Ако беше така, тогаш повеќето онлајн казина во живо ќе го снема градот.