Вести

September 8, 2023

Дејан Лончар е назначен да ги води глобалните операции на Stakelogic Live

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Stakelogic Live гордо ја прогласи промоцијата на Дејан Лончар во улогата на шеф на казино во живо. Оваа акција ја демонстрира посветеноста на компанијата за идентификување и развивање на внатрешни таленти додека негува исклучително лидерство.

Дејан Лончар е назначен да ги води глобалните операции на Stakelogic Live

Дејан Лончар е запознаен со постигнување резултати во постојано менување на пејзажот на iGaming. Неговата работа со Stakelogic Live се карактеризира со креативност, внимание на деталите и проактивен став. Како што ја презема својата нова позиција, Дејан носи богато искуство што сигурно ќе го однесе казиното во живо на повисоки нивоа.

Новиот шеф на казино во живо покажа супериорни способности за справување со проблеми. Неговата посветеност да го зголеми ангажманот на играчите и да го подобри изборот на казино во живо го покажува неговиот посветен пристап. 

Дејан Лончар ќе го замени Ричард Вокер, кој ќе замине како шеф на казиното во живо и ќе се впушти во нови предизвици надвор од Stakelogic Live. Инвеститорот на игри со дилери во живо не изгуби време заблагодарувајќи му се на Вокер за неговите „непроценливи придонеси“ и му посака добро во неговите идни мисии.

Stakelogic Live моментално ужива огромен успех, финализирајќи зделки со водечки казино оператори во живо. Пред оваа објава, Stakelogic Live и 777.nl потпишаа договор да го достави приспособливото Chroma Key Studio на компанијата до играчите во Холандија. 

Стефан ван ден Отелаар, извршен директор на Stakelogic Live, забележа:

„Промоцијата на Дејан во Head of Live Casino е природна прогресија. Неговото извонредно лидерство и иновативен начин на размислување имаа големо влијание врз нашите операции во живо. Имаме целосна доверба дека Дејан ќе продолжи да ги води нашите понуди во живо на казино до нови височини, давајќи им неспоредливи искуства на играчите и партнери подеднакво“

Дејан Лончар го коментираше неговото назначување за шеф на казиното во живо, велејќи:

„Почестен сум од оваа можност и возбуден што дополнително придонесувам за растот на Stakelogic Live. Верувам во поместување на границите и создавање искуства кои се издвојуваат. Како раководител на Live Casino, посветен сум на обезбедување врвни искуства за игри во живо што ја доловуваат суштината на возбуда и иновации“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести