Вести

June 23, 2023

Договор за глобален дофат на Stakelogic и Aspire во Европа

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Stakelogic Live, водечки снабдувач на извонредна содржина на казино во живо, склучи договор со Aspire Global. Договорот предвидува Stakelogic да ги снабдува своите игри во живо на водечките казино брендови на добавувачот низ Европа и пошироко.

Договор за глобален дофат на Stakelogic и Aspire во Европа

Пари игра, уште еден водечки снабдувач на содржина на iGaming во Европа, ќе обезбеди беспрекорна платформа за интеграција на содржината во ова партнерство од пресвртница. Stakelogic Live сега ќе го види целиот пакет на игри лансирање на водечките казина во живо низ главните регулирани пазари.

По договорот, Aspire Global ќе ги обезбеди насловите на Stakelogic низ главните јурисдикции, вклучувајќи:

  • Обединетото Кралство
  • Данска
  • Малта
  • Шведска

Aspire Global, или AG Communications, е популарен казино оператор во Европа и во светот. Компанијата моментално работи со популарни брендови за игри како што се:

Играчи на овие регулирани живи казино сајтови ќе пристапи до забавата, реалноста и интерактивноста по кои се познати насловите на Stakelogic Live. Меѓу насловите што треба да се стартуваат на овие сајтови за коцкање вклучуваат американски рулет, европски блек џек и емисии за игри.

Овие казино игри се емитуваат во реално време од модерното студио на Stakelogic Live во Малта. Ова студио пренесува игри со јасен HD квалитет со најнови технологии за емитување. Има моќни микрофони и сееднонасочни камери за да им даде на играчите најреално искуство со играње во живо.

Во меѓувреме, масите за игри може да се пофалат со возбудливи заднини со неонски светла, индустриски магацин и студио за прикажување игри. Додека се внатре во студијата, играчите ќе комуницираат со искусни и професионални дилери во живо, подготвен да асистира, правејќи играчите да се чувствуваат како дома.

Ова е една од многуте неодамнешни зделки за казино во живо затворени од Стакелошки. На 14 јуни, компанијата го прошири своето европско влијание по потпишување договор со еден од водечките казино оператори во живо во Холандија. Договорот ќе овозможи операторот да нуди високо локализирана Stakelogic Live содржина.

Коментирајќи за нивното најново партнерство, Ричард Вокер, раководител на казиното во живо во Stakelogic Live, забележа:

„Aspire Global ги овластува некои од најголемите онлајн казино брендови на основните пазари, како што се Велика Британија, Шведска и Данска. Оваа интеграција значи дека игрите во живо што мора да ги има сега се достапни за нивните играчи, што значително го зголемува досегот на нашите наслови. Казино во живо е вертикална сама по себе, и исто како и со нивните слот лоби, операторите мора да складираат игри за широк спектар на провајдери. Во Stakelogic Live, нашата мисија е да станеме провајдер број еден во просторот на казино во живо и интеграција со партнери како бидејќи ова со Aspire покажува дека сме на добар пат да ја постигнеме таа цел“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести