Договор за глобален дофат на Stakelogic и Aspire во Европа

Вести

2023-06-23

Benard Maumo

Stakelogic Live, водечки снабдувач на извонредна содржина на казино во живо, склучи договор со Aspire Global. Договорот предвидува Stakelogic да ги снабдува своите игри во живо на водечките казино брендови на добавувачот низ Европа и пошироко.

Договор за глобален дофат на Stakelogic и Aspire во Европа

Пари игра, уште еден водечки снабдувач на содржина на iGaming во Европа, ќе обезбеди беспрекорна платформа за интеграција на содржината во ова партнерство од пресвртница. Stakelogic Live сега ќе го види целиот пакет на игри лансирање на водечките казина во живо низ главните регулирани пазари.

По договорот, Aspire Global ќе ги обезбеди насловите на Stakelogic низ главните јурисдикции, вклучувајќи:

  • Обединетото Кралство
  • Данска
  • Малта
  • Шведска

Aspire Global, или AG Communications, е популарен казино оператор во Европа и во светот. Компанијата моментално работи со популарни брендови за игри како што се:

Играчи на овие регулирани живи казино сајтови ќе пристапи до забавата, реалноста и интерактивноста по кои се познати насловите на Stakelogic Live. Меѓу насловите што треба да се стартуваат на овие сајтови за коцкање вклучуваат американски рулет, европски блек џек и емисии за игри.

Овие казино игри се емитуваат во реално време од модерното студио на Stakelogic Live во Малта. Ова студио пренесува игри со јасен HD квалитет со најнови технологии за емитување. Има моќни микрофони и сееднонасочни камери за да им даде на играчите најреално искуство со играње во живо.

Во меѓувреме, масите за игри може да се пофалат со возбудливи заднини со неонски светла, индустриски магацин и студио за прикажување игри. Додека се внатре во студијата, играчите ќе комуницираат со искусни и професионални дилери во живо, подготвен да асистира, правејќи играчите да се чувствуваат како дома.

Ова е една од многуте неодамнешни зделки за казино во живо затворени од Стакелошки. На 14 јуни, компанијата го прошири своето европско влијание по потпишување договор со еден од водечките казино оператори во живо во Холандија. Договорот ќе овозможи операторот да нуди високо локализирана Stakelogic Live содржина.

Коментирајќи за нивното најново партнерство, Ричард Вокер, раководител на казиното во живо во Stakelogic Live, забележа:

„Aspire Global ги овластува некои од најголемите онлајн казино брендови на основните пазари, како што се Велика Британија, Шведска и Данска. Оваа интеграција значи дека игрите во живо што мора да ги има сега се достапни за нивните играчи, што значително го зголемува досегот на нашите наслови. Казино во живо е вертикална сама по себе, и исто како и со нивните слот лоби, операторите мора да складираат игри за широк спектар на провајдери. Во Stakelogic Live, нашата мисија е да станеме провајдер број еден во просторот на казино во живо и интеграција со партнери како бидејќи ова со Aspire покажува дека сме на добар пат да ја постигнеме таа цел“

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести