Вести

June 1, 2021

Досадни однесувања што не им се допаѓаат на дилерите во казино

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Легендарната врска меѓу коцкарите и дилерите на казино е љубов-омраза. И покрај тоа што и двете страни имаат потреба една на друга, тие често си влегуваат во нерви. Често, играчите се првите кои се жалат поради неколку погрешни причини. Но, од друга страна, дилерите обично се полегални во нивните жалби. Значи, овој напис ќе ве научи како да се однесувате во казино со тоа што ќе разговарате за некои вообичаени однесувања што ги мразат онлајн дилерите во живо и дилерите на копно казино.

Досадни однесувања што не им се допаѓаат на дилерите во казино

Користење на лош јазик

Ако сакате да го откажете вашето членство во казиното уште пред да започне, тогаш употребете непристојни зборови кон дилерот или другите играчи. За оние кои обично играат онлајн, ваквото однесување несомнено ќе доведе до суспензија на сметката со какви било добивки во неа. Дури и шеговит коментар може да доведе до целосна забрана. И, се разбира, не треба да ви кажуваат што ќе ви се случи кога играте во копнено казино. Сè на сè, користењето навредлив јазик не е опција кога играте во казино.

Користење на паметен телефон/таблет во игра на маса

За оние кои играат во онлајн казино во живо, можете целосно да ја прескокнете оваа точка. Што се однесува до копнените играчи на казино, ваквото однесување може да ве исфрли. Зошто? Мамењето е значаен проблем во казината. Затоа, дилерот може да се посомнева дека истражувате броење картички или која било друга стратегија за казино кога во реалноста само читате работна е-пошта. Исто така, дилерот на казино нема да биде задоволен што го проверувате времето. Сега знаете зошто повеќето казина не прикажуваат часовници!

Карти за броење

Без разлика дали е дилер на копнени казино или дилер на онлајн казино, броењето картички е не-не. Тоа е иако броењето карти е популарна стратегија за блек џек меѓу обложувачите. Некои играчи на казино нема ни да играат таму каде што оваа стратегија не е дозволена. Изненадувачки, броењето картички е апсолутно легално. Но, зошто ќе ве исфрлат? Едноставно! Казиното може да ве исфрли поради прекршување на кое било правило во нивната книга за игри. На крајот важат „куќните правила“.

Пушење на маса

Повеќето казина се занимаваат со сместување на играчи со различно однесување. Правилото е дека клиентот е на прво место, исто како и во секој друг бизнис. Сепак, некои клиенти може да бидат вредни за губење бидејќи создаваат непотребни непријатности. Додека повеќето клиенти на коцкање се пушачи, некои можеби се пушачи со синџир што сакаат да дуваат големи облаци на масата. За среќа, пушењето во казино не е доволна причина да ве исфрли.

Скржави играчи

Професионалните крупиери обично заработуваат пристојна сума од нивната саатница. Сепак, јавна тајна е дека бакшишот го финансира нивниот раскошен начин на живот. Иако тоа не е пишано правило, бидете доволно паметни да го бакшиш дилерот во одреден момент. Некои обложувачи ќе му дадат бакшиш на дилерот на крајот од сесијата за коцкање, додека други веднаш ќе бакшиш за да направат победа. Дали знаевте дека коцкарите кои го обвинуваат дилерот за губење на облози се тие кои не даваат бакшиш?

Сомнеж во резултатите

Вообичаена заблуда е дека игрите во казино се наместени во корист на куќата. Но, до сега, треба да знаете дека тоа е само мит. Многупати, дилерот ретко би влијаел на исходот. Сепак, некои коцкари веруваат дека дилерите местат игри за нивните омилени играчи. Поради оваа причина, работата се смета за една од најпребирливите таму.

Заклучок

До овој момент, би се согласиле дека дилерите на казино ги заработуваат своите плати. Прилично е напорно да се справувате со пијани однесувања и мамење играчи. Затоа, следниот пат кога ќе наидете на овие нежни професионалци, обидете се да им ја олесните работата со следење на бонтонот во казиното и, се разбира, со бакшиш. Алтернативно, изберете да играте онлајн каде што повеќето правила не важат. Во секој случај, однесувајте се професионално.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести