Вести

July 8, 2021

Еволуцијата конечно дебитира во потрагата по богатство на Гонзо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Кредит каде што треба; Еволуција е господар на иновациите во светот на казиното во живо. По неколку месеци задевања и ветувања, компанијата конечно објави на 9 јуни 2021 година дека Ловот на богатството на Гонзо ќе започне во живо.

Еволуцијата конечно дебитира во потрагата по богатство на Гонзо

Оваа револуционерна игра е прва од ваков вид што ги меша карактеристиките на игра казино во живо и онлајн слотови, со режимот VR (виртуелна реалност) кој нуди сосема нова димензија на играта. Значи, дали сте подготвени за акција?

Повеќенасочно искуство во казино во живо

Како прво, играта ги содржи сите забавни и интриги на видео слотот Gonzo's Quest објавен во 2013 година од NetEnt. Во обновената игра во живо, играчите ќе му помогнат на Гонзо да заврши друга мисија. Но, овој пат, ќе имате домаќин на играта во живо кој ќе ве води низ играта. Играта е првата досега од Evolution што користи NetEnt IP откако го купи брендот кон крајот на минатата година.

Во играта, играчите ќе имаат задача да ги откријат скриените богатства во џиновскиот ѕид од 70 камења. Но, тоа е само врвот на тоа. Во најновата верзија најпознатиот авантурист во светот, Гонзо, оживува како VR лик и им се придружува на играчите и домаќинот во живо во потрагата по богатство. Како што е кажано, можете да користите VR слушалки за да уживате во извонредно искуство во живо како никогаш досега.

Како да се игра Gonzo's Treasure Hunt

Пред сè друго, играчите треба прво да одлучат за камењата што би сакале да ги соберат во огромниот ѕид. На мрежата за обложување, ќе изберете од шест различни обоени камења, при што секој камен има вредност за исплата поврзана со него. Исплатите се 1x, 2x, 4x, 8x, 20x и 65x од почетниот влог. Како и обично, помали се шансите да се најдат множители со поголема вредност.

Следно, ќе продолжите да ги избирате изборите за купување. Играчите купуваат максимум 20 избори за секоја рунда од игра. Со секој избор, можете да изберете еден камен за време на играта. Значи, колку повеќе берби купувате, толку се поголеми шансите да го пронајдете вистинскиот камен. Но, сепак, ова има своја цена.

На пример, можете да обложите 20 долари за да го најдете каменот 4x на ѕидот во пет избори. Сега, ова би значело дека ви треба субсидирам од 100 долари (20 x 5 долари). Затоа, добијте ја големината на вашата банка веднаш пред да ја играте оваа игра.

Функцијата за капки на наградите

Gonzo's Quest Treasure Hunt не е само за забава и VR шоуа. Овде, функцијата Капки за награди може да ги зголеми добивките до 20.000 пати повеќе од поединечниот камен. Штом Гонзо го заврти златниот клуч, се додаваат дополнителни исплати. Во овој момент, ќе видите бонус награди на горниот дел од ѕидот, кои може да се спуштат на случајно избран камен ако има отвор во долниот ред.

Ако тоа се случи, може да се случи една од следниве работи:

  • Бонусните награди ќе ја додадат вредноста на скриениот камен помеѓу 3 и 100 секој пат.

  • Може да се појават множители од 2x до 10x, зголемувајќи ги сите видливи вредности на ѕидовите.

  • Може да се појави икона за повторно отфрлање, што ќе предизвика нова рунда за падови на наградата. Ова додава дополнителна возбуда и можност за додавање на вредноста на наградата.

Коментари од Evolution

Според Тод Хаушалтер, главен директор за производи во Evolution, ова е првиот производ од компанијата што ги комбинира најдоброто од Evolution и NetEnt. Тој рече дека компанијата е возбудена што ќе соработува со неверојатниот иновативен персонал на NetEnt од аквизицијата.

Во меѓувреме, Хаушалтер додаде дека воведувањето на најпознатиот лик на онлајн слотови на нивните казино играчи во живо е само почеток. Тој продолжува дека играта е првата што им дава на гејмерите целосна контрола врз стратегиите на играта и потенцијалните исходи. Ова, рече тој, е доволен доказ за посветеноста на Evolution да им обезбеди на играчите сосема ново искуство со игри.

Едно е сигурно; дури и ако претходно не сте го посетиле оригиналниот свет на Гонзо, ова иновативно издание несомнено ќе ве натера да сакате да влезете, да останете и да освојувате.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести