Вести

October 16, 2023

Еволуцијата ќе го покаже своето портфолио на игри на G2E Лас Вегас 2023 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Evolution, моќ во секторот на казино во живо, го потврди своето присуство на G2E Las Vegas 2023. За време на настанот, компанијата ќе ги прикаже производите од своите седум брендови на Групацијата: Evolution, Ezugi, NetEnt, Red Tiger, Big Time Gaming, Nolimit Сити и ДигиТочак. 

Еволуцијата ќе го покаже своето портфолио на игри на G2E Лас Вегас 2023 година

Откако го имаше своето деби на настанот во 2022 година, Групацијата ќе има уште поголемо присуство оваа година на штандот #4430 во делот на iGaming од изложбата. На штандот на Evolution, присутните можат да ги испробаат најновите и иновативни наслови од брендовите на Evolution, кои колективно им обезбедуваат на операторите на iGaming неспоредлив избор на казино игри во живо, емисии на игри, RNG игри на маса и онлајн слотови. 

Некои од најуспешните наслови на Evolution, Лудо време и Lightning Roulette, ќе бидат две од главните атракции на изложбата. Видео покер во живо, исто така, ќе биде главен фокус на презентацијата на Evolution поради неговото потенцијално влијание врз индустријата.

Лудото време и Лудиот превртување на паричка се планирани да бидат објавени во САД и се очекува да привлечат значителна публика регулирани казина во живо. Во исто време, Еволуција игри ќе ја прикаже својата пробивна имплементација на онлајн игри во живо и акција со слот со Crazy Coin Flip. Оваа игра го комбинира најдоброто од слотови RNG со возбудата на шоуто за игри во живо.

Брендовите на слотовите на Evolution Group, Red Tiger, Big Time Gaming и Nolimit City, ќе дебитираат нови слот наслови на изложбата. NetEnt ќе ги претстави Finn and The Candy Spin, возбудливо продолжение на класичните Finn и The Swirly Spin.

Северноамериканскиот извршен директор на Evolution Џејкоб Клесон изјави:

„Возбудени сме што се вративме во G2E Лас Вегас и особено со нетрпение очекуваме да ги лансираме нашите нови игри во живо, како што се Crazy Time и Crazy Coin Flip, во САД за прв пат. Овие наслови беа неверојатно успешни во Европа и други пазари. Уверени сме дека играчите од САД ќе го сакаат забавното и забавното искуство на учество во живо и онлајн. 

„Северна Америка е масовно важен пазар за Еволуција, а северноамериканските оператори ќе ги видат овие и многу повеќе нови и претстојни изданија на нашиот уште поголем и подобар штанд за 2023 година. Навистина имаме по нешто за секого. Не само што присутните ќе видат класични и сите нови игри кои одговараат на сите типови играчи и оператори на северноамериканскиот пазар, но има и глобални изданија за меѓународни оператори, плус многу за интересирање на операторите во Латинска Америка“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести