Вести

April 12, 2023

Езуги ја дебитира првата игра во живо Прикажи ултимативен рулет

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Ezugi, водечки снабдувач на решенија за казино во живо, неодамна го претстави своето инаугуративно шоу за игри во живо, Ultimate Roulette. Ова Игра со рулет во живо се издвојува по своите уникатни мултипликатори и е сместен во спектакуларна атмосфера во стил на циркус.

Езуги ја дебитира првата игра во живо Прикажи ултимативен рулет

Играчите можат да го искусат Ultimate Roulette во живо од напредните студија на Ezugi, каде што е претставен во стил на забавна игра. Ова значи дека играчите се пречекани од пријателски водител на шоу во живо веднаш по започнувањето на играта. 

Како што се очекуваше, Ultimate Roulette се држи до традиционалните правила на Европскиот рулет. Сепак, има дополнителна карактеристика што може да им претстави на играчите радосни резултати. Секоја рунда на игра овозможува до 11 броеви за обложување Straight Up да се погодат со голем множител. Езуги додадени множители кои можат да се удвојат до 1000x и 2000x.

Еве што се случува кога ја играте оваа игра во врвни казина во живо; пет случајно избрани броеви добиваат множители помеѓу 50x и 1000x. Гејмерите можат да изберат до три дополнителни среќни броеви по рунда од игра. Среќните броеви може да се прошират за да покриваат три соседни броеви на мрежата за обложување, а овие нови броеви ќе го добијат истиот множител како и оригиналниот број. Купените множители може да се помножат со 2x, што може да доведе до мултипликаторски награди до 2.000x.

Официјалната изјава

Според Фредрик Бјурле, главен директор за производи на Ezugi, Ultimate Roulette е револуционерна игра, имајќи предвид дека тоа е првото шоу за игри во живо на компанијата, а квалитетот на производството е врвен. Тој изрази уверување дека играчите ќе бидат воодушевени од уникатната атмосфера и потенцијалот да добијат до 2000 пати повеќе од нивниот облог.

„Играчите ќе внимаваат каде удираат множителите, се шират и потенцијално се удвојуваат во вредноста, и едно око на местото каде што топката доаѓа да застане во тркалото. Искуство со играње рулет во живо“, додаде официјалниот претставник.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести