Езуги ја дебитира првата игра во живо Прикажи ултимативен рулет

Вести

2023-04-12

Benard Maumo

Ezugi, водечки снабдувач на решенија за казино во живо, неодамна го претстави своето инаугуративно шоу за игри во живо, Ultimate Roulette. Ова Игра со рулет во живо се издвојува по своите уникатни мултипликатори и е сместен во спектакуларна атмосфера во стил на циркус.

Езуги ја дебитира првата игра во живо Прикажи ултимативен рулет

Играчите можат да го искусат Ultimate Roulette во живо од напредните студија на Ezugi, каде што е претставен во стил на забавна игра. Ова значи дека играчите се пречекани од пријателски водител на шоу во живо веднаш по започнувањето на играта. 

Како што се очекуваше, Ultimate Roulette се држи до традиционалните правила на Европскиот рулет. Сепак, има дополнителна карактеристика што може да им претстави на играчите радосни резултати. Секоја рунда на игра овозможува до 11 броеви за обложување Straight Up да се погодат со голем множител. Езуги додадени множители кои можат да се удвојат до 1000x и 2000x.

Еве што се случува кога ја играте оваа игра во врвни казина во живо; пет случајно избрани броеви добиваат множители помеѓу 50x и 1000x. Гејмерите можат да изберат до три дополнителни среќни броеви по рунда од игра. Среќните броеви може да се прошират за да покриваат три соседни броеви на мрежата за обложување, а овие нови броеви ќе го добијат истиот множител како и оригиналниот број. Купените множители може да се помножат со 2x, што може да доведе до мултипликаторски награди до 2.000x.

Официјалната изјава

Според Фредрик Бјурле, главен директор за производи на Ezugi, Ultimate Roulette е револуционерна игра, имајќи предвид дека тоа е првото шоу за игри во живо на компанијата, а квалитетот на производството е врвен. Тој изрази уверување дека играчите ќе бидат воодушевени од уникатната атмосфера и потенцијалот да добијат до 2000 пати повеќе од нивниот облог.

„Играчите ќе внимаваат каде удираат множителите, се шират и потенцијално се удвојуваат во вредноста, и едно око на местото каде што топката доаѓа да застане во тркалото. Искуство со играње рулет во живо“, додаде официјалниот претставник.

Најнови вести

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET
2023-09-18

REEVO продолжува со импресивното трчање во 2023 година по потпишувањето на договорот со TVBET

Вести