Вести

April 14, 2021

Знаци дека можете да бидете професионален коцкар

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Милиони луѓе ширум светот се коцкаат на еден или друг начин. Ова е и покрај тоа што коцкањето се смета за еден од најпредизвикувачките начини за заработка. Но, веројатно сте слушнале за професионални играчи во казино кои имаат репутација дека живеат многу. Дали го лажираат? Па, да се стане професионален коцкар е тековен процес кој е психолошки напорен. Значи, ако имате некои од овие особини, знајте дека можеби сте подготвени да одите на професионално.ca

Знаци дека можете да бидете професионален коцкар

Позитивна перспектива

Успешните коцкари се силни психолошки. Тие не фрлаат пешкир по болната серија на губитници и секогаш откриваат начини да создадат нов влог откако ќе изгубат облог. Исто така, тие учат да живеат со лошиот раб на куќата, што е главната причина зад деморализирачката серија на губитници. Забележете дека законот за веројатност вели дека победата е следното нешто по изгубеното возење. Значи, начинот на кој се справувате со студените ситуации одредува дали го имате она што е потребно за да бидете професионален коцкар.

Управување со субсидирам

Нема друг начин околу овој факт. Едноставно мора да бидете добри во управувањето со вашиот буџет за коцкање за да уживате во успехот. Управувањето со банкроти вклучува поставување на специфичен буџет и секогаш придржување до него. Експертите препорачуваат да креирате сметка 1000 пати од минималниот облог. Иако тоа може да звучи премногу, тоа ви дава моќ да продолжите да играте дури и за време на загубеното возење. На крајот на краиштата, професионалните играчи се држат до формулата, а не до сумата.

Финансиско обезбедување

Управувањето со банкроти и финансиската сигурност одат рака под рака. Несовесно е да се откажеш од стабилна работа за да станеш професионален коцкар. Во најмала рака, имајте стабилен извор на приход за неколку месеци додека се обидувате да се навикнете на професионалниот свет на коцкање. Накратко, коцкајте кога знаете дека можете да си ги платите сметките дома. И како што вели поговорката, не си играјте со исплашени пари.

Високи интерперсонални вештини

Вештината и компетентноста се од витално значење при интеракција со други играчи на казино. Најуспешните обложувачи обично се шармантни, пријателски настроени и искрени. Тие секогаш избегнуваат непотребни расправии и ќе најдат место да ги прифатат туѓите ставови. Мора да бидете внимателен слушател, бидејќи оваа особина им се допаѓа на луѓето, вклучувајќи го и шефот на пит. Исто така, професионален коцкар треба внимателно да се наведнува напред и да има добредојдена положба. Се разбира, треба да се применуваат високи бонтон кога играте на интернет казино во живои исто така. Непријатна уста може да ве избрка од собата и вашата сметка целосно да биде суспендирана.

Играјте игри на вештина

Дали знаете зошто успешните казино играчи даваат видео слотови широко лежиште? Не се работи само за стрмниот раб на куќата што доаѓа со овие популарни казино игри, но и играта лежеше. Вообичаено, не постои позната стратегија за намалување на работ на куќата при вртење на макари. Но, со вештина игри како блек џек, можете да ја намалите предноста на куќата со броење карти. Друга игра која има супер-низок раб е видео покер. Затоа, искористете ги максимално предностите на стратешките игри.

Имајте стратегија за излез

Дури и најпрофесионалниот обложувач има пат за бегство во својата стратегија. Планот е секогаш да знаете кога да се откажете. Не продолжувајте да играте дури и кога вашата банка се намалува, а среќата не е на ваша страна. Можете да потрошите повеќе отколку што треба со бркање загуби. Исто така, не прифаќајте стимулации како што е осигурувањето од блек џек, бидејќи ова е трик од казиното за да го зголемите работ на куќата и да продолжите да играте. Живеј да се бориш уште еден ден!

Завршен совет

Пандемијата „Ковид-19“ ги клекна повеќето копнени казина на колена. Но, тоа не значи да се откажете од кариерата во коцкање. Само отворете сметка за онлајн казино и искористете ја вашата експертиза играјќи игри на маса во живо управувани од вистински крупиери. Можеби ќе завршите никогаш повеќе да не стапнете на тоа казино од тули и малтер.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести