Вести

June 21, 2021

Игнорирајте го овој ужасен совет за коцкање за да освоите пари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Индустријата за онлајн коцкање е полна со неосновани гласини и претпоставки за да го одвлечат вниманието на лековерните. Како резултат на тоа, ќе добиете многу совети за коцкање кои ќе ви кажат како казино игрите се наместени во корист на куќата, па не можете да победите. Слично на тоа, некои слабо истражени совети за коцкање ќе ви кажат да не играте џекпот затоа што казиното нема да плати поради една или друга причина. Затоа оваа објава ќе ви ги открие најлошите совети што треба да ги игнорирате додека играте онлајн или офлајн.

Игнорирајте го овој ужасен совет за коцкање за да освоите пари

Куќата секогаш победува

Оваа страшна фраза е распространета во во живо казино коцкање индустрија. Но, иако има некој елемент на вистина во него, искуството докажа дека сето тоа е заблуда. На крајот на краиштата, коцкарската индустрија до сега би била мртва доколку играчите си одат дома со празни џебови.

Трикот е да играте игри погодни за коцкари како видео покер и блек џек. Со други зборови, веројатно ќе победите играјќи игри на вештина отколку варијанти засновани на среќа како видео слотови и рулет. Значи, научете неколку стратегии за игри на маса за да успеете во вашето омилено регулирано казино во живо.

Не играјте автомати

Добро, ова звучи збунувачки. Но, тука е работата; пуштање видео процеп во секое онлајн казино е неизбежно. Зошто? Вообичаено, видео слотови придонесуваат за бонуси на онлајн казино 80% од времето. Некои казина дури и ги приспособуваат своите бонуси и промоции строго од играчите на видео слотови.

Во тој случај, пуштете неколку високоплатени видео слотови за да ги ставите рацете на бонусите. Барањето пари од бонус ви овозможува да тестирате како функционира казиното и да освоите готовина за возврат. Токму овие пари можете да ги искористите за да ја играте омилената игра на маса.

Престанете да играте кога губите

Благодарение на работ на куќата, да се доживее студена серија на губитници е сигурен облог. Сепак, некои „експерти“ играчи ќе ве советуваат да престанете да играте штом изгубите пет или повеќе облози.

За жал, следењето на овој совет значи дека никогаш нема да поминувате време на казиното, ограничувајќи ги вашите шанси за победа. Казино игрите се дизајнирани да нудат победи и порази, иако сериите на губитници се почести. Но, никогаш не се знае, следниот облог може да биде вашиот среќен момент.

Двојно вашиот облог за враќање на загубите

Ако сте искусен блек џек играч, знаете неколку работи за стратегијата за негативна прогресија. Во овој поглед, играчите ги удвојуваат своите облози кога ќе изгубат рака. Сепак, овој совет за коцкање не функционира најчесто. Тоа е затоа што мора да бидете сигурни дека ќе ја освоите вашата следна рака, што е речиси невозможно со ограничен фонд.

Да претпоставиме дека имате субсидирам од 500 долари и играте на блек џек маса со облог од 5 долари по рака. Ако е така, ако изгубите седум пати ќе го победите вашиот субсидирам. За среќа, да се доживее ваква губитничка серија е речиси невозможно, но тоа се случува во лош ден.

Продолжете да вежбате

Играчите мора да знаат дека повеќето резултати од казино игрите, вклучително и оние од игрите засновани на вештини, се определени од среќа. Како што беше кажано, работ на куќата му дава на казиното математичка предност. Но, можете да користите техники на коцкање како броење карти за да добивате поконзистентно. За жал, ако казиното дознае дека користите одредена стратегија за да добивате игри, кои, патем, нема да се двоумат да ве исфрлат. Некои дури и целосно ќе ве листаат на црна листа.

Заклучок

Се надеваме дека научивте неколку работи од советите за коцкање погоре. Вооружени со веродостојни информации, можете да бидете сигурни дека почесто ќе го оддалечите победникот. Запомнете, повеќето совети за коцкање на интернет се засноваат на гласини и гласини. Затоа, земајте совети само од доверливи веб-страници и учете од искуството.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести