Вести

September 10, 2019

Играчот освои над 720.000 долари со само 3 блек џек раце

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Среќен играч штотуку си замина со огромни 720.192 долари во три раце. Овој играч беше многу мотивиран и не се повлече од табелите на Блек Џек. Беше решен да победи на првата табела и ја задржа агилноста на втората и третата табела.

Играчот освои над 720.000 долари со само 3 блек џек раце

На првата маса на Salon Prive Blackjack, играчот си замина со 43,88 BTC (230.766 $.) На втората маса, тој освои 42 BTC ($221, 186.) Ова дополнително го мотивираше и отиде на третата маса и побара уште 51 BTC (268.240 долари.) Според аналитиката, играчот завршил со оваа среќа преку користење на Биткоин.

Биткоинот одигра клучна улога во неговото богатство

Аналитичарите тврдат дека казината даваат големи добивки за да ја поттикнат употребата на Биткоин. БТК се смета за безбедно средство за трансакција и игра огромна улога во пријавените победи во последно време. Тоа им овозможува на луѓето да носат огромни суми без страв.

Биткоинот го прави безбедно поставувањето на големи облози на масата. Обезбедува брзо, сигурно и евтино средство за плаќање на игрите. Играчите кои користат Биткоин при блек џек во живо имаат низа дилери во живо за избор. Табелите за Блек Џек во живо се прифатливи за корисниците и може да се обложите без мака.

Тоа не беше прва победа.

Многу играчи си заминаа со големи рати на нивните банкарски сметки користејќи Bitcoin Казино. На пример, во март 2019 година, играч постави рекорд, освојувајќи над 1,3 милиони долари (354,24 BTC) во едно вртење. Тој го постави светскиот рекорд за најсреќен играч во светот.

Биткоин казиното може да го промени животот на играчот на подобро. Можно е да се смени нивната банкарска сметка и да се депонира што е можно повеќе во еден ден. Има широк спектар на игри кои ја поддржуваат понудата на Bitcoin. Едноставно пријавете се и уживајте во ексклузивна поддршка и функции за игри како никогаш досега.

Поддржан Bitcoin

Некои од поддржаните начини на плаќање во игрите со казино Bitcoin вклучуваат Litecoin, Tether, Bitcoin Cash, Ethereum и Dogecoin. Човек може безбедно и анонимно да го повлече и депонира секој потребен износ. Казината го олеснија повлекувањето и депонирањето на биткоинот преку удобноста на компјутерските прелистувачи. Нема потреба да преземате повеќе софтвер.

Може да уживате и во ексклузивни понуди врз основа на нивниот износ на депозит. Играчите можат да соберат одличен бонус до $500 (5 BTC) во нивните први и последователни депозити користејќи поддржани валути на Bitcoin. Овие понуди им овозможуваат да ставаат големи облози без да ризикуваат за готовината на играчот.

Играчот на Биткоин Блек Џек освои над 720.000 долари во 3 раце

Среќен играч заминува со неверојатни 720.192 долари во само три раце. Тврдењата велат дека играчите кои користат Биткоин потенцијално можат да освојат големи суми.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести