Вести

October 17, 2023

Играјте ги вашите омилени казино игри во живо на GratoWin за да добиете до 20% Cashback

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

GratoWin е едно од најдобрите казина со дилери во живо на кои можете да се придружите. Овде, ќе најдете стотици казино игри во живо од Pragmatic Play, Evolution и други развивачи на софтвер за играње со само 0,01 €. Ова казино исто така знае дека загубите се неизбежни и болни. Како такви, играчите можат да бараат неделен Cashback до 20% промоција на нивните нето загуби. Па, како функционира овој бонус? 

Играјте ги вашите омилени казино игри во живо на GratoWin за да добиете до 20% Cashback

Која е неделната понуда за враќање на готовина до 20% во GratoWin?

Ако облозите не ви беа во корист во ова казино, не грижете се бидејќи има пакет за губење облози. Секој понеделник, ќе добивате неверојатен бонус за враќање на готовина до 20%, во зависност од ВИП статусот на играчот. Овој бонус се пресметува на вашите неделни загуби помеѓу понеделник 00:01 и недела 23:59 UTC. 

Подолу е како функционира:

  • Депонирајте барем еднаш во GratoWin и игра.
  • Ставете облог во текот на неделата од понеделник до недела.
  • Добијте до 20% од вашите нето загуби во понеделник.
  • Исполнете го условот за обложување и направете барање за повлекување.

T&C за неделната понуда за враќање на готовина

Играчите мора да имаат позитивна неделна нето загуба во текот на референтниот период за да се квалификуваат за оваа понуда. Еве ја формулата за пресметување на бонусот: Вкупни облози – Вкупно победи – Вкупен бонус. Оваа сума треба да биде поголема или еднаква на нула. Сепак, бонусот за враќање на готовина е процентот на неделната загуба.

Во меѓувреме, GratoWin вели дека ако загубата на игри е поголема од износот на депозитот во периодот на понудата, бонус за враќање на готовина е процентот од вкупниот депозит во тоа времетраење. Имајте на ум дека облози направени со користење бонуси за казино не сметајте на наградата за враќање на готовина. 

На казино во живо исто така додава дека играчите мора да го исполнат условот за обложување 1x за да го повлечат бонусот. На пример, ако играчот добие бонус од 50 долари, треба да обложи само 50 долари за да ги искешира добивките од бонусот. Ова е пријателска стапка ако прашате CasinoRank. 

Подолу е како ова неделен бонус се доделува врз основа на вашето ВИП ниво:

  • Бронза – 5% кешбек
  • Сребро – 8% кешбек
  • Злато – 12% враќање на готовина
  • Платина – 15% враќање на готовина
  • Дијамант – 20% враќање на готовина

Најнови вести

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање
2023-11-02

Оптимизирајте го вашето здравје со редовно вежбање

Вести