Вести

May 24, 2021

Испробани и вистински совети за победа во Блек Џек

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Без разлика дали играте блек џек во онлајн казино во живо или копнено казино, целта е една - да стигнете до магијата 21 и да освоите победа. За среќа, лесно можете да го направите тоа со соодветна стратегија за блек џек. Значи, без тепање околу грмушката, подолу се неколку тврдоглави совети за обложување блек џек

Испробани и вистински совети за победа во Блек Џек

Стратегија број 1. Имајте буџет за обложување

Ова правило ги опфаќа сите активности на коцкање. Паметните блек џек играчи обично имаат специфичен буџет за блек џек и го почитуваат без разлика на ситуацијата. Накратко, имајте лимит за победа и пораз дури и пред да ви биде поделена од прва рака. Ако победите и го достигнете највисокото ограничување, соберете ги вашите добивки и тргнете. Од друга страна, прекинете ја сесијата ако изгубите и ја достигнете вашата долна граница.

Стратегија #2. Не играјте без стратегија за Блек Џек

Блек Џек не е игра на среќа каде што можете да постигнете 16 против 10-ката на дилерот, додека понекогаш стоите. Овде, брилијантната математика се применува повеќе од 60 години. Победничките играчи на блек џек ќе ви кажат дека постои докажан начин да се борите против секоја рака што ви доаѓа. Со правилна стратегија за играње, можете да го спуштите работ на куќата на помалку од 0,5%.

Стратегија бр. 3. Изберете исплата 3:2 над 6:5

Ако не сте знаеле, различни казина во живо имаат различни политики за исплата. Но, како што се очекуваше, не сите исплати се одлични за вас. Затоа е најдобро внимателно да ја прочитате табелата за исплати на блек џек пред да играте за вистински пари. Во овој случај, одете на игри кои нудат стандардни исплати 3:2 наместо 6:5 што веројатно ќе ги најдете на интернет. Едноставната причина е што во првата, добивате 3 долари за секој 2 долари што се обложувате, додека второто плаќа 6 долари за секои 5 долари.

Стратегија бр. 4. Брои картички

Во сите стратегии за игри во казино, броењето карти е навистина најефективниот начин за намалување на работ на куќата. Изненадувачки, оваа стратегија е апсолутно легална кога играте блек џек во живо. И најдобро од сè, нема да ви одземе цел ден да научите како да броите карти. Сепак, научете како да се камуфлирате кога броите карти за да ги избегнете будните очи на шефот на јамата. Тоа е затоа што некои казина можат да ве исфрлат само за броење карти. Запомнете, важат куќните правила.

Стратегија #5. Избегнувајте го облогот за осигурување

Дури и пред да седнете на масата, знајте дека облогот за осигурување е влог. Со други зборови, избегнувајте го овој облог без разлика на износот на облогот на вашата рака. Во овој случај, ќе се обложите дека дилерот има 10-вредност надолу-картичка за да се совпадне со неговата Ace-картичка, што ќе му даде блек џек во процесот. Иако победничкиот облог за осигурување исплаќа 2:1, шансите да се добие победа се полоши од тоа.

Стратегија #6. Што е со бесплатниот блек џек во казино во живо?

Коцкарите се познати по тоа што сакаат гратис. За среќа, повеќето онлајн казина нудат бесплатен ручек и за новите и за лојалните играчи. Но, постои вообичаена заблуда дека бонусите за казино обично се насочени кон играчите на автоматите. Спротивно на тоа, онлајн казината нудат бесплатен блек џек за само да се регистрирате за сметка. Некои дури и не бараат од вас да се регистрирате. Ако добивате бесплатни чипови за играње пари, искористете ја оваа сума за да ги заострите вашите вештини за играње и да добиете чувство на казиното. Но, секогаш читајте ги одредбите и условите за бонусот за блек џек.

Збирот

Сега знаете зошто стручните казино играчи претпочитаат блек џек во однос на која било друга игра. Тоа е затоа што блек џекот им дава на играчите одредена контрола врз исходот на играта. Но, важно е да се забележи дека работ на куќата е таму за да обезбеди казиното да победи на долг рок. Затоа, тргнете се веднаш штом ќе постигнете победа или ризикувате да го изгубите целиот субсидирам.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести