Вести

September 12, 2019

Како да победите на масите на рулет

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

За победа во рулет не е потребна магична формула. Рулетот е една од оние казино игри кои се основани на чиста среќа. Значи, секој играч на рулет кој бара сигурен начин за голема победа веројатно ќе биде разочаран кога ќе открие дека нема никакви гаранции за победа.

Како да победите на масите на рулет

Од друга страна, играчите можат да ги подобрат своите шанси за победа. Првото нешто што секој играч треба да го направи е да ги разбере шансите за победа. Оттука, им станува многу полесно да ги подобрат своите шанси за победа, користејќи ги докажаните стратегии и совети споделени на оваа платформа.

Разбирање на играта

Од играчите на рулет се бара прво да ја разберат играта. Одвојувањето време за проучување на тркалото значи дека играчот може да ја идентификува вистинската маса за рулет пред да стави облози. Со оглед на ова, играчите кои пробуваат нова маса се охрабруваат да остават тркалото да се врти неколку минути под нивен часовник.

Проучувањето на табелата можеби не е најдоброто нешто што може да се направи за онлајн играчите. Но, играчите во казината со тули и малтер го прифаќаат овој совет. Испитувањето на табелата многу им помага да ја разберат играта или да изградат однос со другите играчи. Исто така, им помага да избегнуваат маси со агресивни и несоодветни играчи.

Совети за победа

Откако ќе ја идентификува вистинската игра или тркало рулет, и која треба да ја избегнува, секој прониклив играч треба да го посвети своето време за да ги подобри своите шанси за победа. Основен победнички совет што треба да го научат сите играчи е како да ги големината на облозите. Оптималната големина обезбедува играчите да траат целото времетраење што имаат намера да играат.

Покрај тоа што знае како правилно да ги големината на облозите, од секој играч на рулет се очекува да разбере како да избере и да ги стави своите облози уште од самиот почеток. Идеално, изборот на вистинскиот облог бара разбирање за тоа како да ги поставите, а во исто време, како да се минимизира ризикот од ставање загубени облози.

Стратегија за обложување

Стратегиите за обложување на рулет се главно докажани методи дизајнирани да ги подобрат шансите на играчот за победа или намалување на загубите. Играчите на рулет користат различни стратегии за обложување за да победат низ годините. Ниту една единствена стратегија не може да гарантира победа. Сепак, користењето на вистинскиот пристап несомнено ќе ги подобри шансите за победа на секој играч.

Некои вообичаени стратегии за обложување што се користат на масите на рулет го вклучуваат системот за обложување Martingale, стратегијата за обратна Martingale, стратегијата за рулет на D'Alembert, стратегијата за Фибоначи и стратегијата за рулет за Џејмс Бонд. На тој начин, играчите на рулет се охрабруваат да го пробаат секој стил и да го изберат оној за кој сметаат дека е соодветен за нивните обложувачки подвизи, имајќи предвид дека не постои неспорна загарантирана стратегија.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести