Вести

September 12, 2019

Може ли да се манипулира со рулет?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Некои казино игри може да се манипулираат за да се добијат шансите да работат во корист на играчот. Една таква игра со која може да се манипулира е рулетот. Сепак, ова важи само за електронски рулет. Вклучува потреба од манипулација со системот, така што резултатите се малку попредвидливи.

Може ли да се манипулира со рулет?

Исто така, постојат неколку совети кои може да се користат, а кои се дизајнирани да ги зголемат шансите за победа на играчот. Важно е да се напомене дека советите не мора да гарантираат победа за играчот. Тоа е затоа што исходот од рулет игра обично не е контролиран од никого.

Како да манипулирате со рулет

Еден од начините на кој може да се манипулира со електронскиот рулет е со манипулација со софтверот. Ова бара одлична програмска експертиза и пристап до софтверот. Идејата е доста пресилен, бидејќи повеќето казина обично го обезбедуваат софтверот на најдобри можни начини, така што ниту една трета страна не може да добие пристап.

Случај на манипулација со рулет снимен во казино вклучува употреба на надворешен електронски уред. Немаше јасен опис на технологијата што се користеше во уредот, но беше очигледно дека работи. Главната идеја зад него беше да се воведе дефект во софтверот.

Како дилерот може да влијае на исходот

Невообичаено е да се најдат дилери во казина кои се трудат да ги натераат играчите да загубат. Во реткиот случај кога казиното има такво, дилерот може да ја врти табелата на таков начин што резултатот е предвидлив, одредувајќи дали играчот ќе победи или не.

За да се влијае врз исходот потребна е одредена вештина и искуство. Дилерот треба да ја врти масата со постојани брзини, така што роторот секогаш прави едно вртење во одреден број секунди. Дилерот, исто така, прави топката да удира во одреден дијамант секој пат, така што тој паѓа на разумно предвидлив начин.

Совети за победа

Играчот мора да ја разбере масата за рулет и како се игра играта, за да ги зголеми неговите или нејзините шанси за победа. Играчот исто така треба да се погрижи масата да нема пристрасност, со набљудување на резултатите од неколку вртења. При изборот помеѓу американски и европски рулет, одете на европската варијанта.

Друг совет е да изберете стратегија што ќе ја користите и да се држите до неа сè додека дава добри резултати. Постојат бројни стратегии од кои играчот може да избере, кои се испробани и тестирани со текот на времето за да се увери дека функционираат. Стратегиите Double-Up, Martingale и Џејмс Бонд се добри примери.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести