Вести

May 25, 2023

Прагматичните Play Delights во живо казино играчи со Snakes & Ladders во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Pragmatic Play, снабдувач на казино игри во живо, ја додаде многу саканата табла игра Snakes & Ladders во својата колекција на казино во живо откако го објави лансирањето на Snakes & Ladders Live. Станува збор за возбудливо шоу за игри во живо што го спојува класичното искуство на игри на табла со волшебната околина на Live Casino. Оваа сосема нова игра им ветува на играчите динамична игра со брзо темпо со мешавина од традиционални и модерни компоненти на играта.

Прагматичните Play Delights во живо казино играчи со Snakes & Ladders во живо

Играчите ќе користат до четири коцки за време на главниот режим на игра, при што секоја прикажува уникатни симболи, вклучувајќи:

  • Дијамант
  • Ѕвезда
  • ST (змиски тотем)
  • SL (змии и скали)

Ако играчите соберат 2+ симболи за дијаманти или ѕвезди, играта ќе ги награди со множители. Највисокиот множител е 20x, кој може да се добие со собирање четири последователни ѕвезди или три ѕвезди и еден дијамант.

Играчите можат да ја отклучат и бонус играта Snakes & Ladders откако ќе превртат два SL симболи. Оваа бонус игра се игра на типична табла од 8x8 каде што петтата матрица го одредува бројот на ролни во кругот. Следете ги иконските елементи во играта кои можат да помогнат или да го спречат вашиот напредок кон 10.000 пати најголемата награда.

Во меѓувреме, играчите кои вртат 3+ ST симболи можат да ја отклучат бонус играта Snake Totem. Оваа бонус игра ќе ве однесе низ различни нивоа, каде што ќе најдете множители кои можат да достигнат 2.000 пати повеќе од влогот. 

Генерално, Snakes & Ladders Live е одличен додаток на постојано проширената колекција на игри со дилери во живо на Pragmatic Play. Неодамна, компанијата објави Mega Baccarat, брзо темпо игри шоу, дозволувајќи им на играчите во регулирани живи казино сајтови да свири во наменско студио. 

Овие игри дополнително ќе ја зајакнат колекцијата на компанијата, која вклучува игри со врвни перформанси како:

  • Слатка Bonanza CandyLand
  • PowerUp рулет
  • Мега Бакара
  • Брзина автоматски рулет

Говорејќи на промоцијата, Ирина Корнидес, главен оперативен директор во Прагматична игра, коментираше:

„Во согласност со нашиот пристап во Pragmatic Play за извртување, трансформирање и подигнување на содржината, Snakes & Ladders Live ја доловува забавата и блискоста на оригиналната игра на табла во извонредно шоу игри во казино во живо. Не само што Snakes & Ladders Live комбинира носталгична тема со модерна , привлечна игра, но нуди и огромна максимална добивка, до 10.000 пати повеќе од облогот на играчот. Се надеваме дека играчите ќе се забавуваат играјќи ја нашата нова игра како што ја правевме ние“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести