Вести

November 13, 2021

Прагматичното играње ја зголемува својата промоција за пад и победа

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

На 10 јуни 2021 година, Pragmatic Play Limited, малтешки развивач на онлајн казино игри, го објави почетокот на супер-наплатената промоција Drops & Wins од 7 милиони евра. Како што можеби веќе знаете, ова е најголемиот награден фонд досега што бил единствено спонзориран од давател на онлајн казино игри. Па, што се готви со овој неодолив нов договор?

Прагматичното играње ја зголемува својата промоција за пад и победа

1 милион евра награден фонд за грабање

За време на огласот, Прагматична игра рече дека ќе ја зголеми понудата на Drops & Win за да ги покрие и нејзините вертикали - слотови и казино во живо. Досега, наградниот фонд беше достапен само за играчите на онлајн слотовите. Сепак, по лансирањето на 3 јуни, во живо казино играчи исто така можеа да имаат еднаков дел од наградата. Промоцијата ќе трае до 17 ноември.

Понудата е награда од 500.000 евра што ќе се подели меѓу играчите на слотови бидејќи тие уживаат во огромен број видео слотови за Прагматично играње. Играчите можат да уделат барање за наградата кога играат избрани слотови како што се Sweet Bonanza, Mustang Gold, Joker Jewels, Buffalo King и многу повеќе.

Во меѓувреме, инвеститорот отиде чекор подалеку со тоа што ја искористи промоцијата на своите играчи во казино во живо. Операторите на казино во живо ќе ја промовираат понудата на познатата Pragmatic Play игри со дилери во живо како:

  • Рулет
  • Бакара
  • Блек Џек
  • Мега тркало

Запомнете, овие игри веќе се главен во неделните турнири на програмерите.

Препознатлив оператор и транспарентност

Како и обично, Pragmatic Play откри дека компанијата единствено и целосно ќе управува со промоцијата Drops & Win на сите нејзини iGaming партнери. Ова е со надеж за директно зголемување на неговите перформанси и ангажман со играчите.

Покрај тоа, фирмата откри дека би било многу лесно да се идентификуваат квалификациските игри во рамките на промоцијата Drops & Wins. Само пронајдете го поврзаното лого на аголот на сликичката на играта и потоа додајте го на табелата што учествува или на автоматот.

Но, секогаш проверувајте ја страницата со правила и услови на промоцијата за да се осигурате дека нема да заглавите во непожелна ситуација. Запомнете, се применуваат барања за обложување, исто како и со редовни бонуси за казино.

Профитабилен предлог

Според Јоси Барзели, главен директор за развој на бизнисот во Pragmatic Play, промото Drops & Wins добило топло добредојде од играчите на слотовите на глобално ниво. Ова е една од причините зошто компанијата не можеше да одолее на искушението да ја додаде понудата на казино во живо.

Тој продолжи дека Pragmatic Play Limited секогаш бара да го подобри своето искуство во игра. Така, давање огромен 1 милион евра месечно за следните седум месеци е само почеток.

Преглед на наградата Drops & Win

Промото Drops & Win од Pragmatic Play беше промовирано уште во јануари 2020 година за играчите на слотови. Кога започна, вкупната парична награда беше 1,5 милиони евра распоредена на неделни и дневни турнири. Неделните натпревари имаа награден фонд од 30.000 евра, додека дневните промоции можеа да платат повеќе од 4.500 евра на среќните победници.

Настрана, турнирите и натпреварите Drops & Wins се одржуваат седум дена последователно. Исто така, играчите-учеснички мора да стават облози со вистински пари на игрите што ги исполнуваат условите за да ги освојат илјадниците награди достапни за слотови со најдобри перформанси и игри во казино во живо.

Дополнително, секој неделен турнир со видео слот ќе има награден фонд од 10.000 евра, а турнирите во казино во живо ќе можат да се пофалат со 5.000 евра. Интересно, слотовите што учествуваат во натпреварот ја поддржуваат функцијата за мултипликатор, максимизирајќи го вашиот победнички потенцијал.

Дали си спремен?

Генерално, Pragmatic Play докажа дека секогаш е подготвена да го подобри своето корисничко искуство и техниките за задржување играчи. Оваа промоција доаѓа со лесен за разбирање збир на правила што им ја објаснува механиката на промоцијата на играчите. И да, фактот што компанијата ја води самата промоција го додава дополнителното чувство на транспарентност. Со среќа!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести