Прагматично играјте и добијте награди за да соработувате во Бразил

Вести

2023-04-13

Benard Maumo

Прагматична игра, водечки снабдувач на технологија, неодамна потпиша повеќе стратешки договори со бројни бразилски оператори. Win Premios е најновиот бразилски оператор кој е партнер со Pragmatic Play во густо населениот регион.

Прагматично играјте и добијте награди за да соработувате во Бразил

По договорот, играчите на Win Premios ќе пристапат до слот машините на Pragmatic Play, казино игри во живо, и виртуелни содржини за спортско обложување. Договорот опфаќа два од најновите слотови на компанијата, вклучувајќи ги Wild Wild Bananas и Mammoth Gold Megaways. Фановите на автоматите ќе играат и титули со повеќе награди како што се Sugar Rush и Gates of Olympus. 

Дополнително, играчите на Win Premios ќе ги играат Pragmatic Play's Live Sweet Bonanza CandyLand и Mega Wheel, омилени на фановите на најдобрите онлајн казина во живо. Договорот ги опфаќа и популарните класици на игри на маса како блек џек и рулет. 

Вљубениците во обложувањето на Win Premios ќе имаат пристап до производите за виртуелни спортови, вклучително и Force 1 и Horse and Greyhound Racing. Овие обложувачки производи им овозможуваат да искусат избор на пазари за обложување додека испорачуваат детални 3D прикажувања. 

Бразил е важен пазар за Pragmatic Play во Латинска Америка, при што компанијата доживува огромен успех со своите игри во овој регион. Компанијата неодамна склучи повеќекратни договори за соработка со оператори како XSA Sports, SA Esportes и Aposta Certa. 

Виктор Аријас, потпретседател за операции во Латинска Америка на Pragmatic Play, коментира: „Win Prêmios е уште еден водечки бренд со кој сме среќни да соработуваме. Силата на нашата мулти-вертикална понуда е клучна во скоро сите наши неодамнешни комерцијални договори и оваа го продолжува тој позитивен тренд“

Од нивна страна, портпаролот на Win Prêmios забележа: „Да се има на располагање опсегот на неверојатни игри на Pragmatic Play е многу важно за нас да ја одржиме нашата конкурентска предност на пазарот со голема конкуренција. Наградените игри што ќе ги имаме се клучни за задржување на играч што веќе имаме привлекување на многу важни нови клиенти“

Најнови вести

Прагматичните Play Delights во живо казино играчи со Snakes & Ladders во живо
2023-05-25

Прагматичните Play Delights во живо казино играчи со Snakes & Ladders во живо

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 €
Играј сега
Betwinner
Betwinner:390 € Со бонус код CASINORANK
22BET
22BET:До 300 €