Вести

April 13, 2023

Прагматично играјте и добијте награди за да соработувате во Бразил

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Прагматична игра, водечки снабдувач на технологија, неодамна потпиша повеќе стратешки договори со бројни бразилски оператори. Win Premios е најновиот бразилски оператор кој е партнер со Pragmatic Play во густо населениот регион.

Прагматично играјте и добијте награди за да соработувате во Бразил

По договорот, играчите на Win Premios ќе пристапат до слот машините на Pragmatic Play, казино игри во живо, и виртуелни содржини за спортско обложување. Договорот опфаќа два од најновите слотови на компанијата, вклучувајќи ги Wild Wild Bananas и Mammoth Gold Megaways. Фановите на автоматите ќе играат и титули со повеќе награди како што се Sugar Rush и Gates of Olympus. 

Дополнително, играчите на Win Premios ќе ги играат Pragmatic Play's Live Sweet Bonanza CandyLand и Mega Wheel, омилени на фановите на најдобрите онлајн казина во живо. Договорот ги опфаќа и популарните класици на игри на маса како блек џек и рулет. 

Вљубениците во обложувањето на Win Premios ќе имаат пристап до производите за виртуелни спортови, вклучително и Force 1 и Horse and Greyhound Racing. Овие обложувачки производи им овозможуваат да искусат избор на пазари за обложување додека испорачуваат детални 3D прикажувања. 

Бразил е важен пазар за Pragmatic Play во Латинска Америка, при што компанијата доживува огромен успех со своите игри во овој регион. Компанијата неодамна склучи повеќекратни договори за соработка со оператори како XSA Sports, SA Esportes и Aposta Certa. 

Виктор Аријас, потпретседател за операции во Латинска Америка на Pragmatic Play, коментира: „Win Prêmios е уште еден водечки бренд со кој сме среќни да соработуваме. Силата на нашата мулти-вертикална понуда е клучна во скоро сите наши неодамнешни комерцијални договори и оваа го продолжува тој позитивен тренд“

Од нивна страна, портпаролот на Win Prêmios забележа: „Да се има на располагање опсегот на неверојатни игри на Pragmatic Play е многу важно за нас да ја одржиме нашата конкурентска предност на пазарот со голема конкуренција. Наградените игри што ќе ги имаме се клучни за задржување на играч што веќе имаме привлекување на многу важни нови клиенти“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести