Причини за почесто играње на табели со двојна репродукција

Вести

2021-06-23

Eddy Cheung

По објавувањето на првото онлајн казино со вистински пари во 1996 година, очекувањата беа високи. Навистина, играчите не беа разочарани, благодарение на иновациите како мобилно коцкање и плаќањето со криптовалути.

Причини за почесто играње на табели со двојна репродукција

Сепак, тоа е дебито на првото казино во живо на Playtech што ги надмина очекувањата. Тоа значи дека гејмерите сега можат да играат во средина слична на реална поставка за казино управувана од професионални дилери. И како тоа да не е доволно, табелите со двојна игра го подигаат целото искуство во игра на следното ниво.

Кратка историја на онлајн казина во живо

Првиот игри во казино во живо започна во живо во 2003 година откако Playtech дебитираше со својата платформа за казино во живо. Но, во 2006 година индустријата зазеде сосема нов правец откако Evolution Gaming и Microgaming ги претставија своите сопствени платформи за игри во живо. До 2008 година, игрите со казино во живо станаа толку вообичаени што ниту една локација за коцкање која се почитува себеси нема да го прескокне нудењето на ова искуство.

Како што се очекуваше, Evolution беше првиот што ја воведе функцијата Dual Play Table во 2015 година. Нејзината маса за рулет со Dual Play беше емитувана во живо од казиното Драгонара во Малта. Една година подоцна, компанијата лансираше уште две табели за двојна игра, со третата во живо во 2017 година.

Како точно функционираат табелите за двојна репродукција?

Со силната конкуренција за дилерите во живо на казино играчи во индустријата, програмерите мораа да смислат нови начини за да ги задржат гејмерите ангажирани и среќни. Со иновација на табели за двојна игра, гејмерите во живо на казино можат да ги четкаат рамениците со играчите на копното казино и да вкусат акција во казино во реално време. Со други зборови, реалниот живот казино и казино играчи во живо можат да играат на иста маса.

Исто така, оваа технологија значи дека онлајн играчите не мора да се справуваат со „досадното“ ограничување на масата за тоа кога можете да седите на масата. Покрај тоа, софтверот работи непречено на мобилни уреди како паметни телефони и таблети.

Игри поддржани на табели со двојна репродукција

Оваа возбудлива карактеристика започна со користење на две популарни казино игри во живо - рулет во живо и рулет во живо. Причина? Овие игри имаат распоред на маса што не им дозволува на гејмерите да донесуваат многу одлуки. Наместо тоа, сите избори за обложување се избираат на почетокот на играта, без да се бараат дополнителни информации подоцна.

Игрите на маса како покер во живо и блек џек во живо се изоставени бидејќи бараат повеќе вештини и одлуки од реалниот живот за да се играат. Ова, смета развивачот, можеби нема да работи ефикасно со технологијата. Значи, изгледа дека играчите на казино во живо засега ќе се задоволат со бакара и рулет на маси за двојна игра.

Игра и правила за двојни табели за играње

Што се однесува до играта, табелите за двојна игра не се разликуваат од другите игри на маса во живо во казино. Овде, играчите ја споделуваат табелата со други онлајн гејмери и дилерот кој ги надгледува сите дејства на масата. На пример, кога ставате облози, ќе видите знак со кој се бара да поднесете влог, исто како што би правеле на обична маса во живо.

Во меѓувреме, играчите можат да го прилагодат приказот на играта и нивото на бучава. Тоа е затоа што тркалото и масата се снимаат од различни агли, покривајќи го секој агол од сесијата. Доколку ви требаат дополнителни прилагодувања, опцијата за напредни поставки им овозможува на играчите да го изберат режимот на гледање, да ја приспособат бучавата во заднина и да ги зачувуваат омилените облози. И да, можете да разговарате со дилерот и другите играчи преку Chat Box.

Дали табелите за двојна игра вредат од вашето време?

Бидејќи овие табели можат да бидат домаќини на неколку играчи истовремено, е доволна причина да се игра на нив. Тоа значи дека ќе уживате во привлечен и автентичен социјален настан што не можете да го најдете на стандардните табели во живо. Исто така, позициите на камерата се одлично поставени и да не зборуваме за директната комуникациска линија преку Chat Box. Сè на сè, табелите за двојна игра им нудат на играчите на рулет и бакара нешто различно од стандардните маси во живо.

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести