Вести

September 17, 2020

Совети за победа кога играте казино Dragon Tiger

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Змеј тигар е возбудлива игра со карти слична на бакара која е распространета меѓу азиските коцкари. Првично започнат во Камбоџа, тој брзо се рашири и сега е претставен во реномирани онлајн казина. Неговата брза природа плус едноставноста е причината зошто играчите го сакаат. Коцкарите можат да уживаат во оваа игра за забава или пари. Целта на Dragon Tiger е да ја претскаже раката со највисоката карта. Две карти, на Тигарот и змејот, се вклучени. Играчите добиваат три можни исходи; победа, пораз или нерешено (туркање). Во оваа игра се користат стандардни палуби од 6 до 8 во чевел. Еве корисни совети кои треба да ги користите при обложување.

Техника за броење картички

Несреќните цртежи може да се избегнат со примена на стратегијата за броење карти. Неколкуте карти во оваа игра им овозможуваат на играчите да го следат бројот на поделени големи или мали карти. Ова сценарио е направено уште повеќе без напор во варијантата на дилер во живо. Играчите треба да следат 7-ки. 7 во облог означува загуба. И покрај перцепцијата дека змејот е игра на среќа, примената на вистинската стратегија ќе им овозможи на играчите да избегнат големи загуби. Слично на следењето на картичките, следењето на костими е уште една техника што ни доаѓа. Во оваа стратегија, коцкарите водат сметка за костуми кои најмногу се продаваат. Најмалку играниот костум е идеален.

Се обложуваат тигарот, змејот и вратоврската

Облозите на Тигар и Змеј се привлечни поради ниските рабови на куќата (3,73%). Овој раб значи дека секоја победничка рака во казино змеј тигар плаќа повеќе. Изборот на која било од картичките е најдобрата стратегија, особено за почетниците коцкари. Тоа не вклучува броење картички или која било друга дополнителна стратегија. Препорачливо е секогаш да се избегнува искушението на облогот за вратоврска во змеј тигар. Привлечноста на облогот нерешено е значајна бидејќи исплатува 8:1 на играчот. Платата може да изгледа привлечна, дури и за високите ролки, но тоа е отруен пехар. Со 32,77% работ на куќата, вратоврската на змеј тигар не инспирира.

Системите за обложување не функционираат

Системите за обложување се пристапи што играчите ги користат за да ги зголемат своите облози со надеж дека ќе добијат казино игри. Пример е прогресивниот систем 1-3-2-6, кој повеќето коцкари религиозно го следат. Сепак, повеќето коцкари забораваат дека тигарот змеј има раб на куќата. Таквите системи нема да работат додека ја играте оваа казино игра. Поради својата едноставност, змеј тигар лесно може да се победи со вистинската стратегија. Сепак, играчите треба да научат да знаат кога да заминат. Иако таквата изрека е клише, избегнувањето на менталитетот на серија може добро да го дефинира успехот на играчот. Научете да правите паузи по големите серии на победи или порази.

Топ 5 совети за победа кога играте игра во казино Dragon Tiger

Змеј тигар е возбудлива, едноставна игра со карти што може да се игра за пари. Еве победнички совети што играчите можат да ги имплементираат кога ја играат оваа игра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести