Вести

October 10, 2020

Стриминг во живо ги промени казина во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Преносот во живо ги промени казина во живо

Коцкарскиот бизнис навистина има корист од подобрувањата во технологијата за пренос во живо и од ден на ден станува се подобар. Употребата на камери и микрофони е како можете да играте казино игри во живо како да сте во вистинско казино. Има многу луѓе кои целосно ги сакаат овие игри и тие прават да се чувствуваат како да играат во физичко казино, нешто што е голема предност. Најпопуларните игри се блек џек и рулет, и затоа има толку многу варијанти од нив. Сепак, игрите во казино во живо се широки. Има игри со коцки, покер, бакара и други. Вашето неверојатно искуство е одлично во денешно време во споредба со пред неколку години благодарение на некои неверојатни пронајдоци:

Стриминг во живо ги промени казина во живо

Hyprsense Hypermeet

Овој бренд направи огромно подобрување во светот на преносот во живо со препознавање на лица. Во основа, ова ново решение за препознавање лице наречено Hypermeet и им дозволува на луѓето да креираат авертери за онлајн игри. Ова е многу подобро со цел да се подобри безбедноста на онлајн игрите, а исто така да се подобри вашето искуство со игри.

Лудо време на еволуцијата

На почетокот на оваа година, Evolution Gaming го претстави Crazy Time. Ова е игра со тркала која има тркало со многу бонус игри. Можно е да се обложувате на многу делови како броеви, па дури и бонус рунди. Оваа игра ја меша играта на други игри како Cash Hunt, Cash Hunt Pachinko, Coin Flip, па дури и Crazy Time. Можно е да се активираат бонуси дури и 6 минути. Ова е дефинитивно одлична игра во кое било казино во живо.

Партнерство на Microgaming и Hacksaw

Microgaming, производител на многу игри во живо, најави дека ќе се спои со Hacksaw gaming. Нивните игри се сметаат за едни од најнапредните кога станува збор за преносот во живо. Ова ново спојување во основа значи дека казината што ги имаат платформите на овој програмер имаат можност да ја зголемат понудата со хитовите на Hacksaw како што се Stick'em или дури и Scratch Platinum.

Покер со виртуелна реалност на PokerStars

Има многу онлајн казина кои почнаа да ја прифаќаат VR технологијата за нивните игри. Иако овој тип на технологија постои веќе некое време, има високи трошоци. PokerStars VR Poker помага да се даде приказ за тоа како индустријата ќе изгледа за неколку години од сега. Оваа VR игра беше лансирана кон крајот на 2018 година, нудејќи им на играчите извонредно искуство во покер преку Oculus Rift. Тие имаа можност да манипулираат со картички и чипови, па дури и да разговараат со други виртуелни колеги од масата. Оваа игра е изградена со партнерот на Lucky VR. Оваа платформа вклучува дури и камера во играта за пренос во живо, па дури и за интеракција со другите гејмери, а исто така има можност да уживате во виртуелна пура и да го споделите целото искуство на социјалните медиуми, доколку тоа е она што го сакате.

Апликација за емитување Nvidia

На почетокот на овој месец беше лансирана Nvidia Апликација за емитување Nvidia. Оваа нова апликација ја воведува вештачката интелигенција во поставувањето на преносот во живо на гејмерите. Ги синхронизира микрофоните и веб-камерите, правејќи ги паметни уреди со способности за вештачка интелигенција. На пример, кога станува збор за пренос во живо, звукот може да има низок квалитет и видеото во живо може да биде малку несигурно. Сепак, Nvidia Broadcast App ќе се погрижи за тоа. Оваа апликација ги прави луѓето да изгледаат и да звучат подобро во однос на секоја ситуација со пренос во живо, што е огромна придобивка за онлајн казина во живо.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести