Вести

January 17, 2020

Топ три заблуди за коцкање демистифицирани

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Играчите на казино се бомбардирани со значителен број митови. Така, оваа статија се обидува да открие три вообичаени заблуди меѓу играчите на казино.

Топ три заблуди за коцкање демистифицирани

Демистифицирање на вообичаените заблуди меѓу играчите во казино

Играчите на казино се бомбардирани со значителен број митови. Така, оваа статија се обидува да открие три вообичаени заблуди меѓу играчите на казино.

Коцкањето е древна човечка практика. И покрај неговата долга историја, луѓето секогаш ќе имаат прашања и непросветлени мислења за игрите во казино. Постојат секакви митови околу казино игрите, како што се слотови, рулет, покер, па дури и спортско обложување. Изненадувачки, некои митови можеби се стари со векови.

Прилично е интригантно да се забележи дека повеќето заблуди за коцкање се пренесуваат од една генерација на друга. Колку и да некои играчи денес сè уште имаат некои од овие поими, никогаш не е доцна да се одучат и конечно да се дознае вистината за коцкањето. Овој напис се обидува да демистифицира некои вообичаени митови за коцкање таму.

Игрите во казино може да бидат наместени

Една од најзначајните грижи меѓу играчите на казино е нивниот недостаток на контрола. Ова често ги наведува да веруваат дека казиното има, далеку, некој елемент на контрола на резултатите. Овој поим несомнено не држи вода, особено кога се игра во лиценцирани казино објекти.

Секој што игра во лиценцирано казино може да биде уверен дека органот за лиценцирање има контрола. Онлајн слотови игрите, на пример, се потпираат на генератори на случаен број. Органот за лиценцирање гарантира дека сите RNG се предмет на ригорозни тестови за случајност. Така, она што се прикажува на екранот го отсликува исходот од RNG.

Историјата може да им помогне на играчите да предвидат што ќе се случи следно

Кога играте казино игри, лесно е да паднете на искушението да се обидете да ги предвидите идните резултати користејќи тековни резултати. Кога станува збор за игри на чиста среќа како рулет или слотови, идните резултати не се поврзани со минатите резултати.

Само затоа што последните десет исходи од рулетот беа црни, не значи дека поголемиот дел од следните резултати ќе бидат црвени. Вреди да се напомене дека некои од овие предвидувања се статистички значајни, но фактот што резултатите се сосема случајни значи дека ниту еден играч не може дефинитивно да утврди кога ќе се случат.

Казината им дозволуваат на играчите да победат на моменти

Друга универзална заблуда е дека казината, како и бизнисмените, им дозволуваат на играчите повремено да победуваат за да продолжат да се враќаат или да ги одвратат од заминување. Вистината на предметот е дека ниту едно лице, вклучително и персоналот, не ги следи активностите на обложување, без разлика дали обложувач игра онлајн или во установа со тули и малтер.

Секој исход е прашање на случајност. Генераторите на случаен број и физичките машини се ревидираат повремено за да се осигура дека сè е над таблата. Секое мешање од страна на казиното, без разлика дали е прилагодено на интересот на играчот или не, е нелегално. Идеално, неосновано е да се верува дека победничката серија ѝ претходи на серија на порази.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести