Вести

February 14, 2022

Турнири во казино во живо – Правила и совети

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Денес, онлајн казино турнирите во живо се натпреваруваат со редовните игри од вниманието на играчите. Наместо да играат против куќата, гејмерите го прават тоа против себе, зголемувајќи ги влоговите уште повеќе. И, се разбира, поголемата исплата од редовните игри и конкурентната табла на водачи го прават целото искуство повозбудливо. Значи, овој водич ве води низ вашето прво искуство со турнири во казино во живо и како да победувате почесто. 

Турнири во казино во живо – Правила и совети

Што се турнири во казино во живо и како функционираат?

Јавна тајна е тоа играњето во најдоброто казино во живо бара сметка со вистински пари. Со други зборови, мора да имате минимален депозит на вашата сметка во казино за да учествувате во игра во живо. Друга точка што треба да се забележи е дека турнирите во казино во живо се отворени само за лојални играчи, а не за нови гејмери кои штотуку поставиле сметка. 

Имајќи го предвид тоа, турнирите во живо се натпревари каде играчите завршуваат одреден број рунди. Вообичаено, играчите имаат ист банкрол доделен во форма на чипови по плаќањето на влезната такса. Дополнително, гејмерите се натпреваруваат за првите места, што ја отвора конкуренцијата додека играчите кои собрале најмногу поени на таблата на водачи ја добиваат наградата.

Исто така, вреди да се каже дека турнирите во казино во живо се играат за одредено времетраење. Ова може да биде часови, денови, недели, па дури и месеци. Затоа, не е ни чудо што најдобрите казина во живо им дозволуваат само на лојалните играчи да учествуваат во овие настани. 
Видови на турнири во казино во живо

Постојат два главни типа на турнири во казино во живо. Еве краток преглед:

Турнири за седење: Ова е веројатно најчестиот турнир во казино во живо. Во овој случај, натпреварот нема одреден датум на завршување. Играчите треба само да резервираат место и да се натпреваруваат. Многупати, овој тип на турнир поддржува само до шест играчи. Исто така, можно е повеќе гејмери да се приклучат на акцијата откако ќе започне. 

Закажани турнири: Овој тип на настан обично има одреден датум/време на отворање и затворање. Натпреварот обично трае подолго од турнирите Sit 'N Go, поточно повеќе од еден месец. Покрај тоа, повеќе играчи не можат да се приклучат на акцијата штом ќе започне.

Имајќи ги предвид овие турнири, казината потоа може да ги специфицираат правилата на турнирот. На пример, на турнир за елиминација на онлајн казино во живо, играчите кои не исполнуваат одредени точки во текот на рундата не продолжуваат. Од друга страна, турнирите за откуп им овозможуваат на играчите на кои им снема чипови да купат повеќе и да продолжат да играат. Затоа, внимателно прочитајте ги правилата и условите на турнирот за да знаете во што се впуштате.

Карактеристики на добар турнир во казино во живо

Турнири за игри во живо обично се дел од кампањата за промоција на казиното. Како такво, на играчите им е лесно да се приклучат на турнири кои не нудат многу за возврат. За среќа, играчите можат да направат некои клучни работи за да го изберат вистинскиот турнир за приклучување. Прво, погледнете ја паричната награда и споредете ја со котизацијата. Дали има некаква деловна смисла? 

На пример, турнирот може да има 40 учесници кои треба да платат влезна такса од 20 долари за да придонесат во паричната награда (800 УСД). Сега претпоставете дека позициите 1, 2, 3 делат половина од наградата (400 долари), а остатокот подеднакво ќе биде распределен на другите топ 10 играчи. Ова значи дека ќе добиете само 57,14 долари (400/8 долари) ако успеете да стигнете до позициите 4 до 10. Тоа е профит!
Покрај бројот на учесници и наградата на турнирот, погледнете ги бонусите на турнирот. Некои турнири доделуваат бесплатни чипови по завршување на одреден број рунди. Други дури им нудат на победниците од последниот круг лотарија. Накратко, не се задоволувајте со помалку.

Заклучок

Откако ќе прочитате до овој момент, треба да бидете подготвени да учествувате на тој турнир во казино во живо. Сè што ви треба е основно познавање на вашата омилена казино игра во живо и малку самодоверба. И пред сè, работете на вашата брзина на играње.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести