Вести

May 28, 2023

4 Монументални победи во Блек Џек

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Блек Џек е класична казино игра која седи веднаш покрај покер и бакара во популарност. И со опцијата за играње онлајн, оваа безвременска игра е подостапна од кога било. Играта може да се пофали со едноставни правила и ниска предност, што ја прави една од најпријателските казино игри. Значи, оваа статија ќе наведе четири од најголемите блек џек победи кои и денес ги мотивираат играчите на блек џек. 

4 Монументални победи во Блек Џек

Блек Џек Тим на MIT: До 100 милиони долари

Тимот на МИТ Блек Џек беше икона група студенти од МИТ и други универзитети во Соединетите Американски Држави. Предводен од Бил Каплан, тимот користеше блек џек стратегии како броење карти за да победи блек џек игри ширум светот од 1979 до раните 2000-ти. Групата остана неоткриена играјќи во различни казина со над 80 членови. Се верува дека тимот освоил 50 до 100 милиони долари пред да се раздели на почетокот на 21 век. МИТ дефинитивно го промени изгледот на оваа казино игра. 

Кери Пекер - 40 милиони долари

Кери Пакер е бизнисмен од Австралија кој освоил речиси 7 милиони долари од играње блек џек во 1991 година. Уште поизненадувачки е што Пакер освоил 40 милиони долари играјќи ја играта за помалку од еден час во GM Grand во Лас Вегас. Но, победите не беа евтини. Пакер користеше повеќе стратегии, вклучително и играње осум раце на една маса додека кладеше 250.000 долари секоја рунда. На живи дилери исто така отиде дома насмеан откако среќниот играч им даде бакшиш 1 милион долари. 

Дон Џонсон - 15,1 милиони долари

Џонсон беше уште еден итар блек џек играч кој сам освои неверојатни 15,1 милиони долари. Како и Кери Пакер, Џонсон ја искористи својата главна позиција како извршен директор на Heritage Development за да направи огромни облози, придонесувајќи за неговите огромни победи. Но, не е сè до среќата. Џонсон беше познат по своите вештини во препознавање на детали за картички и математика на табели. Тој ја доби исплатата од 15,1 милиони долари за играње на оваа игра на маса од декември 2010 до мај 2011 година. 

Кен Устон - 4,5 милиони долари

Кен Устон нашироко се смета за татко на блек џек со повеќе раце и е заслужен за формирањето на првиот блек џек тим. Тој користеше лукави математички стратегии и способности за броење карти за поредовно да добива блек џек игри. За да го запре, регулирани казино оператори воведе мулти-палуба и мулти-рака блек џек игри. Во 1980-тите, тој собра тим кој обложуваше огромни влогови кои можеа да достигнат 12.000 долари по рака, освојувајќи околу 4,5 милиони долари.

Овие победи треба да ве мотивираат да освоите повеќе во живо блек џек круга и станете мајстор на играта. Но, една работа е заедничка меѓу овие играчи; тие имаа блек џек стратегија и практикуваа правилно управување со парите. Но запомнете, коцкањето е главно за среќа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести