Вести

December 19, 2021

5 совети за казино што ги користат професионалците во казиното во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Дали некогаш сте се запрашале зошто некои коцкари во казино во живо победуваат почесто? Иако некои играчи едноставно имаат повеќе среќа од другите, тајната е подлабока од тоа. Нема шанси „Лејди Лак“ само да им се насмевнува на истите играчи секој ден. Нема смисла, нели? Така, денешната статија ќе ви достави неколку совети за казино кои успешните играчи ги користат за да останат понапред од бандата.

5 совети за казино што ги користат професионалците во казиното во живо

Совет бр. 1: Инвестирајте во хардвер и интернет

Едно нешто што почетниците целосно го игнорираат е инвестирањето во вистинскиот уред и интернет. Го забораваат тоа Казино игрите во живо се пренесуваат во реално време од студиа во живо распространети низ целиот свет. Како такво, користењето стар телефон или компјутер на бавен интернет ја прави играта бавна. 

Поради оваа причина, интелигентните играчи инвестираат во рутери од висока класа или 5G паметни телефони. Дополнително, некои се трудат да купат резервни копии за напојување. И ако повеќе сакате да играте на компјутер, нема штета да го купите најновиот MacBook Pro.

Совет бр. 2: играјте во легално казино во живо

Друга грешка што ја прават дебитантите е играњето во секое казино во живо. Овие играчи скокаат на оние бонуси кои предизвикуваат очи, кои во секој случај завршуваат како мамки. Затоа, играјте само на места за коцкање лиценцирани од легални тела за да уживате во успех.

Освен што се отворени, најдобрите казина во живо нудат игри обезбедени од:

  • Еволуција
  • Автентични игри
  • Прагматична игра
  • NetEnt

Зборувајќи за игри, погрижете се казиното да има акредитација од тела како eCOGRA, iTech Labs, Технички системи за тестирање итн. Овој сертификат докажува дека достапните игри го поминале тестот за правичност. Значи, немојте да бидете наместени.

Совет бр. 3: Вежбајте управување со субсидирам

Кога некој сè уште е гринхорн, лесно е да се избере игра и да почне да игра дури и без буџет. Но, оваа скапа грешка води само до поголеми загуби. Искусните професионалци знаат дека играњето без субсидирам може да ве остави скршени и фрустрирани. Овие играчи обично имаат буџет за коцкање за цела недела или дури месец.

Но, има повеќе за управување со субсидирам отколку само одвојување пари. Секогаш ризикувајте не повеќе од 5% од вкупниот фонд на еден облог. Исто така, престанете да се обложувате веднаш штом ќе го издувате лимитот на денот или додадете 50% или 100% на него. Конечно, и најважно, никогаш не се обложувајте со пари без кои не можете да живеете.

Совет # 4: Стапката на исплата

Сите казино игри во живо имаат стапка на исплата или RTP (Враќање на играчот). Ова значи дека максималниот износ што играчите можат да го добијат од облог од 100 долари. Така, на пример, ако играта има 96% RTP, тоа значи дека играчите можат да освојат само до 96 долари од облог од 100 долари на долг рок.

Од примерот погоре, очигледно е дека игрите со повисоки RTP стапки се подобри. Затоа успешните играчи на казино се држат до игрите засновани на вештини како блек џек и покер. Вообичаено, овие игри им овозможуваат на гејмерите да ја намалат предноста на куќата со користење на систем за обложување. Резултатот? Банкарството трае подолго, што доведува до продолжено време за играње.

Совет #5: Побарајте ги тие бонуси

Како што беше кажано првично, бонусите можат да бидат погрешни. Но, овој пост не рече дека не треба да ги барате. Само знај што да тврдиш. Обично, легитимните казина им нудат на играчите награди за пријавување и лојалност. Ова може да биде враќање на готовина, бонус без депозит, бонус за депозит, бесплатни вртења и така натаму. Значи, целосно искористете ги овие стимулации за да го зголемите времето за играње и да го заштитите банкротот.

Но, казината не даваат бесплатни пари само така. Наместо тоа, тие ги прикачуваат условите и условите што треба да се исполнат пред среќниот играч да може да наплати. На пример, казиното може да побара од играчите да се обложуваат со парите од бонус 20 пати пред да се уплатат. Во тој случај, пониските барања за обложување полесно се исполнуваат.

Забавувај се!

Советите за казино погоре дефинитивно треба да ги зголемат вашите шанси за победа, дури и ако тоа е со мала разлика. Но, секогаш запомнете дека ниту еден исход од коцкањето не е сигурен, дури и со убиствена стратегија. Можеби вашите среќни денови допрва доаѓаат. Значи, креирајте субсидирам и забавувајте се колку што можете повеќе.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести