Вести

August 18, 2023

BetConstruct ќе го забрза инкорпорирањето на FTN во индустријата за коцкање

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

BetConstruct, иноватор на најсовремени решенија во индустријата за казино во живо, најави соработка со 360DevPro. Ова е призната група за маркетинг услуги специјализирана за промовирање на iGaming компании.

BetConstruct ќе го забрза инкорпорирањето на FTN во индустријата за коцкање

Партнерството ќе ја зголеми достапноста на Бахамут и неговиот мајчин знак, FTN, меѓу играчите кои претпочитаат удобност на крипто трансакции на најдобрите казино сајтови во живо. BetConstruct рече дека примарна цел на оваа соработка е да се изведат неколку внимателно дизајнирани бонуси и промоции за казино.

Во сосема новиот аранжман, 360DevPro ќе се погрижи бонусните понуди да се извршуваат беспрекорно во iGaming индустријата. Маркетинг компанијата ќе биде одговорна за следново:

  • Проценка на ризик
  • Пресметки на трошоците
  • Логистика

Дополнително, професионалниот тим од 360DevPro брзо ќе ги реши сите грижи во врска со имплементацијата на новата технологија. BetConstruct вели дека ова ќе обезбеди беспрекорно и прекрасно искуство за корисниците.

BetConstruct великодушно ќе покрие 50% од стимулативните такси воведени од 360DevPro. Со оваа инвестиција, компанијата ја демонстрира својата непоколеблива посветеност на промовирање на широката употреба на FTN, мајчин знак на Fastex Chain, како претпочитан метод за плаќање во рамките на коцкарскиот сектор. 

Портпаролот на 360DevPro го коментираше договорот велејќи:

„Ова стратешко партнерство е пресвртница во нашето патување кон револуција во индустријата за коцкање преку промовирање на употребата на FTN. Ние сме посветени на обезбедување беспрекорно, лесно корисничко искуство за сите играчи, а овие добро дизајнирани бонус пакети се доказ за нашата посветеност“

Како еден од пионерите на крипто технологиите во iGaming индустријата, BetConstruct постојано развива нови решенија за компаниите да ги искористат новите можности. Пред да го објави партнерството 360DevPro, компанијата објавен Мулти-паричник и прилагоден токен карактеристики дизајнирани да го цементираат присуството на плаќања со криптовалути во iGaming индустриите.

Во јули 2023 година, BetConstruct обезбеди лиценца за спортско обложување KSA за да ги започне своите обложувачки операции во Холандија. Оваа лиценца отвора повеќе можности за компанијата, давајќи значајни предности за операторите и холандските обложувачи.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести