Вести

May 23, 2023

Betfinal ги третира играчите со враќање на готовина во живо во казино вторник

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Вторник се едни од најдолгите денови во казиното, при што повеќето играчи бараат бесплатни облози откако ќе ги потрошат своите сметки за време на викендите. Betfinal се обидува да ги разубави вашите вторник со промоција на Cashback во живо во казино. Значи, што точно е овој бонус за враќање на готовина и што мора да направат играчите за да го освојат? Оваа статија фрла поглед!

Betfinal ги третира играчите со враќање на готовина во живо во казино вторник

Што е Betfinal Live Casino Cashback Tuesday?

Ако сè уште сте нови во бонуси за враќање на готовина во казино, ова се награди наменети за амортизирање на играчите од нивните загуби во одреден ден или време во казиното. Во случајот на Бетфинале, казиното ќе ви врати процент од изгубените облози во вторник, зголемувајќи ги вашите шанси да добиете исплата на овој конкретен ден. 

Казиното ги наградува сите играчи со 10% рефундирање до 500 долари. Само посетете го Betfinal, играјте која било казино игра во живо за вистински пари и добијте 10% поврат на готовина ако не го добиете облогот. Значи, под претпоставка дека сте играле за 200 долари во вторникот и сте изгубиле 120 долари. Во тој случај, на регулирано казино во живо ќе ви врати 10% од загубите, што е 12 долари. 

Минимален облог и други услови

Како и секој друг бонус за казино во живо, повратот на готовина од 10% на Betfinal има одредени услови за да се спречи злоупотреба на бонуси. За почеток, минималниот квалификациски износ е 10 долари, а максималниот кешбек што можете да го освоите е 500 долари. 

Условот за обложување е уште еден клучен услов што одредува дали ќе добиете исплата од бонусот за враќање на готовина. LiveCasinoRank ги советува играчите да избегнуваат бонуси и промоции со високи барања за обложување, особено сè над 40x. 

На Betfinal, треба само да ги обложите парите од бонус 1x пред да ги повлечете сите добивки. Затоа, ако казиното ве награди со бонус за враќање на готовина од 50 долари, мора да обложите 50 долари пред да ги повлечете добивките од овој бонус за враќање на готовина. Тоа е едно од најдарежливите барања за обложување во светот на iGaming. 

Другите одредби и услови поврзани со овој бонус за враќање на готовина го вклучуваат следново:

  • Сите игри во казиното можат да го исполнат условот за обложување 1x.
  • Максималниот влог по рунда игра за да се квалификувате за бонусот е 50 долари.
  • Промоцијата е отворена во вторник од 10:00 часот по средноевропско време до 23:59 часот по средноевропско време.

Генерално, ова е еден од најдобрите бонуси за враќање на готовина во живо во казино што треба да ги проверите оваа недела. Пријателските услови го олеснуваат повлекувањето на исплата од овој бонус. Но, ништо не е сигурно!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести