DuxCasino испраќа специјална покана за победа од 1.000 евра во трка во казино во живо

Вести

2023-08-08

Benard Maumo

DuxCasino е казино во живо со седиште во Малта, управувано од угледната N1 Interactive Limited. На оваа локација за коцкање, играчите уживаат во низа игри со дилери во живо обезбедени од водечки компании како Playtech, Scientific Games, Evolution, Pragmatic Play и многу повеќе. Ова казино исто така може да се пофали неколку бонуси и промоции, вклучувајќи го и турнирот Live Casino Race.

DuxCasino испраќа специјална покана за победа од 1.000 евра во трка во казино во живо

Значи, што точно е турнирот Live Casino Race за да бара посебно внимание од CasinoRank? Ве молиме продолжете да читате за да ги откриете деталите. 

Како функционира промоцијата на трката во казино во живо во DuxCasino?

Live Casino Race е промоција на турнир во DuxCasino каде играчите се борат до најголемата награда на таблата со водачи. Тоа е 7-дневен турнир кој се ресетира неделно, а играчите се борат за лавовски дел од наградата од 1.000 евра.

Турнирот ги наградува првите десет играчи на следниов начин:

  • Позиција 1: 300 €
  • Позиција 2: 200 €
  • Позиција 3: 150 €
  • Позиција 4: 100 €
  • Позиција 5-6: 50 €
  • Позиција 7-10: 30 €

За да се квалификуваат за промоцијата, играчите мора да имаат направено најмалку еден депозит на регулирани во живо казино сајт. За секој ставен облог од 1 €, играчите добиваат по еден турнирски поен. Идејата е да се соберат што повеќе бодови на турнирот за да се на врвот на таблата со водачи и да се добие највисоката можна награда. 

Услови и правила на турнирот

Според DuxCasino, турнирот трае седум дена секоја недела, од 00:01 до 23:59 UTC. Ова значи дека таблата на водачи ќе се ресетира по референтниот период со дополнителни 1.000 евра. Значи, секогаш има шанса да победите следниот пат ако среќата не е на ваша страна.

Добивките од турнирот доаѓаат како пари од бонус што не може да се повлече. Ова не може да биде многу смирувачко за оние кои очекуваа веднаш да ги повлечат добивките. За среќа, DuxCasino додаде услов за пријателско обложување од 7x. На пример, ако освоите 50 евра, мора да обложите 350 евра за да ги повлечете парите од бонусот и сите добивки.

Други услови вклучуваат:

  • Играчите ги добиваат наградите во валутата во која ги направиле повеќето облози.
  • Сите игри со дилери во живо се квалификува за овој неделен бонус освен Live Baccarat.
  • Нискоризичните облози како црвено/црно истовремено обложување не се дозволени во промоцијата.
  • Сите награди од турнирите во казино во живо им се исплаќаат на играчите веднаш по завршувањето на настанот.

Најнови вести

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри
2023-09-28

Stakelogic Live нуди брзински бакара со побрзи рунди на игри

Вести