Вести

May 22, 2023

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherRajesh NairResearcher

Evolution Gaming, врвен развивач на казино игри во живо, најави продолжување на актуелниот договор за лиценцирање со Galaxy Gaming. Договорот ќе трае 10 години, давајќи им на Evolution ексклузивни права на производите на агрегаторот на содржината. 

Evolution го продолжува договорот за лиценцирање со Galaxy Gaming

Договорот не е изненадувачки, имајќи предвид дека компаниите имаа веќе постоечки договор кој ги покрива реномираните игри на маса на Galaxy и страничните облози на Evolution и Езуги. Некои од производите на Galaxy опфатени во најновиот договор вклучуваат:

  • 21+3
  • Совршени парови
  • Среќни дами
  • Рулет со двојна топка
  • Тексас Холдем бонус покер
  • Карибите Студ покер

Во официјалното соопштение, Еволуција игри го пофали Galaxy Gaming за развој и дистрибуција на одлични игри, механизми за бонус и технолошки решенија за онлајн казина во живо и физички места на глобално ниво. Galaxy Gaming може да се пофали со долгогодишно искуство во индустријата за игри, создавајќи докажани и успешни наслови со највисока оценка за корисничка поддршка. Исто така, Galaxy Gaming е примарен давател на лиценца на единствени игри на маса во секторот iGaming.

Коментирајќи ја соработката, Тод Крејвенс, претседател и извршен директор на Galaxy Gaming, го изрази своето задоволство, велејќи: 

„Проширувањето на нашето претходно постоечко и долгогодишно партнерство со Evolution се усогласува со нашиот фокус на испорака на најдобрите содржини за игри на маса до секого и секаде. Evolution продолжува да развива робустен каталог со врвни и иновативни онлајн наслови. Ние сме среќни што продолжуваме да бидат дел од ова импресивно портфолио на казино производи во живо и да ги возбудат своите играчи со нашите светски познати игри“

За да се додаде на ова, Фредрик Бјурле, главен директор за производи во Ezugi (дел од Evolution Group) го изрази својот ентузијазам за продолжување на нивното партнерство со Galaxy Gaming. Тој изјави:

„Возбудени сме што го продолживме нашето партнерство со Galaxy Gaming. Нашата континуирана соработка е доказ за успехот што го постигнавме заедно во текот на нашето децениско партнерство. Се радуваме на иднината и продолжуваме да ги нудиме овие неверојатни игри и странични облози до носителите на лиценца на Evolution Group и нивните играчи“

Evolution Gaming ужива огромен успех во последно време, објавувајќи го лансирањето на својата ангажирана игра Live Craps во Мичиген, Соединети Држави пред неколку дена. Пред тоа Групацијата ја објави својата меѓународен финансиски извештај од јануари до март, откривајќи зголемени оперативни приходи за 31,5%.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр
2024-04-17

Истражување на возбудувањата: Вулкански рулет и Викинзи Мултифајр

Вести